Naujausios antraštės

Oras

Apklausa

Ar reikalingi pirmalaikiai Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai?

Dienos informacija (day.lt)


Archive - 2010

Spalis 18th

Pasiūlymai, kaip išsaugoti lietuvius Lietuvoje

      Skiriama lietuvių tautos patriotams, kovojantiems už lietuvių tautos išlikimą ir jos paveldo išsaugojimą, spartaus lietuvių tautos naikinimo sąlygomis, kurios prasidėjo po Lietuvos nepriklausomybės, nuo lietuvių akto pasirašymo 1990 m. kovo mėn. 11 d.

Rugpjūtis 11th

2010 m. II ketvirčio ir I pusmečio bankų veikimo apžvalga. II dalis. Palūkanų normų kaitos apžvalga

traslatio.com       Palūkanų normų šeimininkai ir jų autoriai yra bankai. Ir jos yra viena iš reikšmingų jų, bankų, pinigų pasiūlos bei pinigų politikos priemonių ir įrankių. Šiuo metu LR Seimui vis dar rodant pastangas bent kiek teisiškai, sekant bent kaimynų latvių pavyzdžiu, apginti dėl ekonominės krizės (prie kurios sukėlimo prisidėjo ir bankai) beviltiškai prasiskolinusius piliečius ir aktyviai svarstant Seime siūlomus įstatymo pakeitimus dėl asmenų neiškeldinimo iš paskutinio būsto, fizinių asmenų bankroto įstatymo projektus, iš bankų atstovų nuolat girdimi pasipriešinimo grasinimai dėl, atseit, neapibrėžtos ir blogėjančios skolinimo teisinės aplinkos.

Liepa 26th

Konstitucijos keitimo, papildymo siūlymai

        Šiame darbe pateikiami Konstitucijos papildymų ir keitimų pasiūlymai bei komentarai. Kai kurie iš jų yra labai svarbūs, kiti mažiau. Aišku čia pateikiama tik tam tikra dalis klausimų, jų gali būti ir daugiau. Darbe mažai nagrinėta socialinė sritis. Pavyzdžiui, Airijos Konstitucijoje yra net atskiras skyrius socialiniam klausimui. Galbūt kažką reikėtų tobulinti žmogaus teisių ir pareigų srityje ir pan. Kaip sakoma, tobulumui ribų nėra.

    Keitimai ir papildymai pabraukti, o komentarai rašomi palinkusiomis raidėmis.

Liepa 18th

Išradimas – šlapimo rinktuvas

      Tikriausiai ne vienam teko patekti į situaciją, kai nori, bet negalima. Roderick‘as Calhoun‘as išsprendė šią problemą. Jis sugalvojo Gota' Goasmeninės apsaugos įtaisą, kurį naudojant visada būtų įmanoma patenkinti fiziologinį poreikį -šlapintis. Šis išradimas skirtas vyrams. Prie išradimo rašoma, kad jis gali būti taikomas dirbantiems tam tikrose pareigose, kurių darbas trunka ilgą laiką, neturint poilsio ir laiko nueiti į tualetą - policijos ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnams, ugniagesiams, tolimųjų reisų vairuotojams ir kt. arba užsiimantiems tam tikromis sporto rūšimis. Kita grupė, kuri gali naudotis šiuo įtaisu – tai vyrai, turintys prostatos problemų ar pagyvenę vyrai, kurie turi poreikį dažnai šlapintis ar turi šlapimo nelaikymo problemų.

Eurobiurokratai – nauja socialinė klasė?

       Į delfi konferencijoje paklaustą klausimą – „Kuo skiriasi Lietuva Europos Sąjungoje ir Lietuva Tarybų Sąjungoje?“, europarlamentaras V.Uspaskichas atsakė: „Ir ten buvo biurokratija, ir čia yra biurokratija“.

    Žurnalistė Julija Latynina taip apibūdina ES: „Europos Sąjunga tapo vienu biurokratiniu dariniu, stagnuojančia kvaziimperija, būvusių prezidentų ir deputatų įdarbinimo vieta“.

Liepa 5th

Dolerio ateitis?

       Birželio 29 d. JTO paskelbė ataskaitą „Pasaulio ekonomikos ir socialinių reikalų apžvalga, 2010“ (sutrumpinta ataskaita rusų kalba), kuri sukėlė dolerio smukimą.

   Ataskaitoje siūloma atsisakyti dolerio, kaip globalinės rezervinės valiutos: „Penkta, galima būtų sukurti sistemą globalinių rezervų, kuri jau nesiremtų JAV dolerio naudojimu, kaip vienintele pagrindine rezervine valiuta. Kaip paaiškėjo, JAV doleris nėra stabili kaupimo priemonė, o tai yra vienas iš reikalavimų keliamų stabiliai rezervinei valiutai“.

Liepa 4th

Svajonė, virtusi realybe

www.thethaovanhoa.vn     13 amžiaus vidurio Kelnas. Viename iš teologijos mokymo centrų dirbo Tomas Akvinietis ir jo mokytojas Albertas fon Bolštedtas (Albert von Bollstädt), kuris dėl mąstymo platumo bei genialumo dar buvo vadinamas Didžiuoju. Albertas Didysis dažnai dirbdavo savo dirbtuvėje, kurioje kurdavo įvairius sumanius įrenginius bei mechanizmus. Vieną dieną pas jį į svečius užėjęs Tomas Akvinietis pamatė moterį, kurios kūnas švytėjo kažkokia nežemiška šviesa. Moteris pasuko į jo pusę galvą, pakėlė ranką ir pasisveikino. Joje buvo kažkas baisaus ir negyvo. Pamaldus ir dievobaimingas Tomas Akvinietis iškart suprato, kad tai yra velnio apsėdimas. O velnią juk reikia sunaikinti. Todėl jis nedvejodamas lazda sudaužė geriausią to meto inžinerinį kūrinį – lėlę panašią į žmogų, kuri galėjo judėti ir kalbėti.

Liepa 3rd

2010 m. II ketvirčio ir I pusmečio bankų veikimo apžvalga. I dalis. Pinigų kiekio kaita

kaunascity.olx.lt       Pirmojo šių metų pusmečio pabaigą pažymėjome gan džiugiais pranešimais apie ekonomikos raidos pasiekimus: vos ne atsigavimą ar eilinio dugno pasiekimą ir net atsispyrimą nuo jo.

      Vienas iš pirmųjų su gausiais ,,džiaugsmais“ dėl sėkmingo I-jo pusmečio biudžeto pajamų planų vykdymo ir net viršijimo mūsų krizines nuotaikas bandė praskaidrinti liepos 13 d. Finmino pranešimas:

       - per 2010 m. I pusmetį į valstybės biudžetą ,, ...įplaukė 551,5 mln. litų arba 8,3proc. daugiau nei planuota“;

Birželis 30th

Energetika, kuriai nereikia kuro. Išradimai

      Ar gali būti energetika, kuriai nereikėtų kuro, ir kuri aprūpintų statinius, transporto priemones ir kitus įrengimus šiluma ir elektros energija? Verslo konsultantas, kelių knygų autorius ir išradėjas Kęstutis Usevičius teigia, jog tokia energetika yra galima. Pasak jo, aplinkoje yra energijos, tik reikia išmokti ją pasiimti. O geriausias mokytojas yra pati gamta. K.Usevičius, turintis biochemiko diplomą, aiškina, kad gamtoje egzistuoja daug pavyzdžių, gamtos dėsnių, kuriuos galima pritaikyti kuriant naujus objektus, procesus ar būdus. Jis, kaip geras mokinys, tą ir padarė bei sukūrė išradimus, kuriuos pristatė UAB „Sweco Lietuva“ darbuotojams.

Birželis 8th

Ilgas kelias link nepriklausomybės

          Birželio 1 d. Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl situacijos Gruzijoje“. Rezoliucija atitinka Gruzijos interesus bei pripažįsta jos tiesą. Tačiau pamirštama kita pusė ir jos tiesa. Apie ją taip pat reikia žinoti.

        20 amžiuje Abchazija ir Pietų Osetija kelis kartus skelbė nepriklausomybę: pirmą kartą, kai žlugo Rusijos imperija, antrą kartą, kai iširo Tarybų Sąjunga.

     Manoma, kad Abchazijos valstybė susiformavo VIII a. Vienu metu - XI–XII a. ji buvo vienoje valstybėje su Gruzija.