Baltijos šalys pralaimėjo „naują šaltąjį karą“

       Kol Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių vadovai ragina pratęsti sankcijas prieš Rusiją, Donaldas Trampas formuoja prezidento komandą iš prorusiškų veikėjų, o į Europos valdžią eina politinės jėgos, kurios rinkėjams žada panaikinti sankcijas ir draugystę su Maskva. Baltijos šalys neįsipaišė į pasaulio politikos istorinį lūžį, iškrito iš pasaulinės tendencijos ir pralaimėjo „naują šaltąjį karą“, kurio sukėlime dalyvavo tiesiogiai. Dabar jų statusas pasaulio geopolitikos dėlionėje bus peržiūrėtas.

       Po kelių mėnesių derybų su Respublikonų partijos vadovybe išrinktas JAV prezidentas Donaldas Trampas pagaliau įvardino pagrindinį pretendentą į valstybės sekretoriaus postą. Nuskambėjęs vardas Vašingtone sukėlė politinį žemės drebėjimą, kuris sulyginamas tik su pačio Trampo pergalė prezidento rinkimuose.

       Jungtinių Amerikos Valstijų užsienio reikalų ministru (Valstybės departamento sekretoriumi) gali tapti stambiausios pasaulyje naftos kompanijos „Exxon Mobile“ generalinis direktorius Reksas Tilersonas. Įtrauktas į įtakingiausių pasaulio žmonių trisdešimtuką, verslininkas dar 10 –ame amžiuje bendravo su busimu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Apie tikėtiną JAV valstybės sekretorių buvęs Jungtinių Valstijų gynybos ministro pavaduotojas Džonas Hamras sako, kad daugiau su Putinu bendravo tik buvęs valstybės sekretorius Henris Kisindžeris.  

       2012 metais Reksas Tilersonas tapo Draugystės ordino kavalieriumi, kurį gavo už išskirtinius nuopelnus stiprinant tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą tarp Amerikos ir Rusijos. Draugystės ordiną „Exxon Mobile“ direktoriui įteikė pats Vladimiras Putinas.  

       Ukrainos krizės metu Reksas Tilersonas buvo vienas iš pagrindinių Amerikos valdančio elito atstovų, kuris pasisakė prieš antirusiškas sankcijas ir Maskvos tarptautinę izoliaciją. Priešingai nei Barako Obamos politika neatsisakė „Exxon Mobile“ bendradarbiavimo su „Rosneft“ ir nuolat kalbėjo apie tai, kad antirusiškos sankcijos nereikalingos Amerikai ir tik jo kompanijai jos atnešė milijardus dolerių nuostolių.  

       Vašingtono isteblišmentui Rekso Tilersono įvardinimas į valstybės sekretoriaus postą nuskambėjo, kaip antausis. Keletą savaičių išrinktam JAV prezidentui Respublikonų partijos funkcionieriai siūlė savo „numuštus pilotus“: buvęs ČŽV vadovas, buvęs Jungtinių Valstijų atstovas JT ir buvęs kandidatas į prezidentus. Trampas mėnesį klausė tuos įkalbinėjimus, o po to į valstybės sekretorius pasiūlė savo žmogų – tokį pat, kaip ir jis, verslininką, kuris nedarė partinės ar administracinės karjeros Vašingtone, kuris palankiai žiūri į Putiną ir stengiasi „susitarti su rusais“.

       Dabar už savo kandidatą Donaldui Trampui teks kovoti Kongrese: ne tik demokratų, bet ir respublikonų Amerikos parlamento dalis gali atsisakyti paskirti Tilersoną valstybės sekretoriumi. Tačiau, bet kokiu atveju, tendencija jau akivaizdi.   

       Naujas Amerikos lyderis savo komandą formuoja iš atvirai prorusiškų veikėjų.

       JAV prezidento spaudos atstove taps žinoma televizijos ir radijo laidų vedėja Lora Ingrem, buvusi Ronaldo Reigano kalbų rašytoja, kuri įsisūnijo du berniukus iš Rusijos. „Jie tikri Rusijos berniukai- nenuoramos, mėgsta kvailioti, labai linksmi, nuolat juokiasi. Apskritai, nuostabūs vaikai, - apie savo Dmitrijų ir Nikolajų kalbėjo Ingrem. Busima JAV prezidento spaudos sekretorė interviu prisipažino, kad labai myli Rusiją, šeimoje kalba rusiškai ir su įvaikintais vaikais diskutuoja apie rusų kultūrą.  

        Tuo tarpu, praėjusią savaitę Maskvoje apsilankė Donaldo Trampo rinkimų kampanijos būstinės patarėjas Karteris Peidžas, kuris krizės Rusijos ir Vakarų santykiuose priežastimi įvardino priešišką Vakarų politiką, kategoriškai pasisakė prieš sankcijas ir pareiškė, kad stambus Amerikos ir Europos verslas siekia sugrįžti į Rusijos rinką.  

        Artimas Trampui ir Tilersonui žmogus atskirai apžvelgė Ukrainą. „Paskutinių metų įvykių Ukrainoje ir ypač Kryme istorija gali būti vienas iš skandalingiausių „netikrų naujienų“ pavyzdžių pastaruoju metu. Dezinformacijos lygis, pagal kurį buvo kuriami užsienio žaidėjų sprendimai ir jų įtaka tai šaliai, buvo katastrofiška. Aš esu įsitikinęs, kad bus naujos galimybės įveikti šiuos neteisingus įsivaizdavimus ir neteisingus vektorius, kurie buvo nustatyti Ukrainai“.

        Tokie žodžiai kartu su raginimais panaikinti sankcijas ir sugrąžinti Amerikos ir Europos kompanijas į Rusijos rinką yra signalas apie naujos JAV vadovybės pasirengimą atsisakyti Kijevo įtraukimo į Vakarų įtakos sferą („neteisingas vektorius, kuris buvo nustatytas Ukrainai“).

        Ką visos tos naujienos apie Amerikos prezidento komandą, kurios pasirodė pastaruoju metu, rodo? Tai, kad Donaldo Trampo rinkimų programa – tai rimta. Juk visas paskutines savaites nesuskaičiuojami viso pasaulio politikai, ekspertai ir žurnalistai, desperatiškai bijantys ateinančių permainų, užsiima savitaiga ir save bei kitus įtikinėja, kad Trampas vis tiek klounas ir marginalas, nors ir laimėjo prezidento rinkimus, ir savo rinkimų pažadų, būdamas Baltųjų rūmų vadovu, jis bet kuriuo atveju nevykdys. Sienos su Meksika nepastatys, protekcionistinių priemonių ekonomikoje neįves, o santykiuose su Kremliumi gros tą pačią susidėvėjusią Barakos Obamos plokštelę apie „mūsų sąjungininkų“ gynybą nuo „Rusijos grėsmės“.

        Tačiau realybėje Trampas pradeda vykdyti savo rinkimų programą dar iki inauguracijos.

        Profesionaliems kovotojams su „Rusijos meška“ tokios nelinksmos naujienos ateina iš Vakarų Europos.

        Valstybėse – ES įkūrėjose užtikrintai į valdžią eina prorusiškos politinės jėgos, kurios žada rinkėjams panaikinti sankcijas ir strateginę partnerystę su Rusija.    

       Labiausiai tikėtinas busimas Prancūzijoz prezidentas – buvęs valstybės ministras pirmininkas Fransua Fijonas, yra asmeninis Rusijos prezidento draugas, kuris su Putinu kalba naudodamas žodį „tu“. Kai buvo premjeru, Fijonas pasisakė prieš Ukrainos ir Gruzijos narystę NATO ir už Maskvos interesų vertinimą kuriant Europos Sąjungos santykius su buvusiomis sovietinėmis respublikomis. Fijono partijos „Respublikonai“ narių delegacija du kartus – 2015 ir 2016 metais – lankėsi Rusijos Kryme.   

        Šiandien Rusijos įsijungimą į kovą prieš islamo terorizmą Sirijoje Fijonas vadina „laime“ visai Europai ir kategoriškai pasisako prieš sankcijas: „Kaip galima greičiau reikia panaikinti sankcijas prieš Rusiją“. Tai buvo beprotiškas gestas. Sankcijos neturėjo jokios įtakos Rusijai tarptautinės politikos srityje, jos tik apsunkino santykius su ja. Tuo pačiu sankcijos nuskurdino Prancūzijos ir Europos fermerius“.

        Būtent toks politikas turi didžiausias galimybes tapti kitu Prancūzijos prezidentu. Bet net jeigu įvyks politinis stebuklas, kaip Amerikoje, ir Fransua Fijonas pralaimės rinkimus, tai Rusija juose vis tiek laimės. Todėl, kad vienintelė alternatyva Fijonui – tai „Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen, ponia, kuri Krymą pripažino Rusijos dalimi kitą dieną po referendumo įvykimo pusiasalyje, kuri antirusiškas sankcijas pavadino „absurdu“ ir grasino eiti Šarlio de Golio keliu, tai yra išvesti Prancūziją iš NATO ir kurti su Rusija Europą nuo Atlanto iki Uralo.

       Kitoje Alpių pusėje, Italijoje, Matėjo Rencio centro kairiųjų vyriausybė pralaimėjo referendumą dėl konstitucinės reformos ir atsistatydino. Pirmalaikiuose parlamento rinkimuose favoritai yra dešinieji euroskeptikai, kurie reikalauja Italiją išvesti iš Europos Sąjungos arba peržiūrėti jos narystės ES sąlygas: atsisakyti nuo „Europos solidarumo“ visose jos apraiškose, įskaitant bendrą migracijos politiką ir reikalavimą savo įnašais į bendrą biudžetą maitinti Rytų Europą.  

       Italijos euroskeptikų neatskiriamas bruožas – reikalavimai atsisakyti sankcijų prieš Rusiją. Už sankcijų panaikinimą jau prabalsavo Venecijos, Toskanos ir kitų Italijos regionų donorų parlamentai – po pirmalaikių rinkimų už tai prabalsuos ir Italijos Deputatų rūmai Romoje.

        2017 metų pavasaryje parlamento rinkimai įvyks dar vienoje valstybėje – Europos Sąjungos įkūrėjoje, Olandijoje. Olandijos parlamento rinkimuose favoritai yra Laisvės partija – ta pati, kuri pasiekė, kad Olandijoje būtų surengtas referendumas dėl Ukrainos asociacijos su ES, kuris, priešingai nei tikėtasi, darbo dieną surinko reikiamą rinkėjų skaičių ir įvyko, tapęs formalia teisine kliūtimi Ukrainos integracijai į Europą.

        Šiandien Olandijos euroskeptikai turi 30% reitingą, įvertinus tai, kad visoje Europoje daugelis rinkėjų nedrįsta prisipažinti apie savo simpatijas “populistams”, pagal pavasario rinkimų rezultatus Laisvės partija gali gauti tiek balsų, kad jai net koalicijos nereikės kurti. Gerto Vilderso komanda priklauso radikaliems euroskeptikams: jie rinkėjams žada Olandijos išėjimą iš ES sudėties, kad nereikėtų daugiau apgyvendinti migrantų ir maitinti visokius išlaikytinius iš Rytų Europos.   

        Vienašališkas atsisakymas sankcijų prieš Rusiją bus vienas iš pirmųjų Laisvės partijos sprendimų, kai ateis į valdžią. Sąjunga su Rusija bus jos strateginis prioritetas. „Ryšių su Rusija atstatymas – tai tradicinės prekybos šalies, kokia visada buvo Olandija, prioritetinė kryptis“, - sako Gertas Vildersas.

        O tuo metu Rygoje Baltijos šalių ministrai pirmininkai pasirašė pareiškimą su raginimu pratęsti sankcijas Rusijai. Puikaus Amerikos ir Europos simfoninio koncerto metu iš tolimų paskutiniųjų eilių pasigirdo bolonės viauksėjimas. „Dabartinė sankcijų politika ir Europos Sąjungos principai turi išlikti, kol Rusija nepradės gerbtu tarptautinės teisės ir neįgyvendins Minsko susitarimų principų“,- pareiškė Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovai.

        Atrodytų, juk nuo „sankcijų karo“ Baltijos šalys patiria daug daugiau nuostolių nei ta pati Italija, Prancūzija arba Olandija. Patys Baltijos šalių ministrai pirmininkai, kurie pasirašė antirusišką deklaraciją Rygoje, pripažįsta, kad nuo sankcijų jų šalys nukentėjo labiausiai lyginant su kitomis ES šalimis, ir tuo pagrindu iš Europos Komisijos reikalauja papildomų kompensacijų.    

      Kodėl gi Vakarų Europoje apie sankcijų panaikinimą kalbama plačiai ir tampa vyraujančia nuomone, o Baltijos šalyse šias kalbas be kalbų vadina „Rusijos propaganda“, už kurią reikia išjungti eterį ir deportuoti iš šalies? Todėl, kad Baltijos valdžios neatstovauja savo valstybių nacionalinių interesų.  

        Jų gyvenimo strategija yra tapti Vakarų pasaulio transnacionalinio tarptautinio elito dalimi – to pačio, prieš kurį tautos sukyla į rinkiminį maištą vienoje Vakarų šalyje po kitos, balsuodamos prieš tą elitą visuose galimuose rinkimuose ir referendumuose.  

        Baltijos valstybių elitas ketvirtį amžiaus svajojo įeiti į tą Vakarų pasaulio elitą ir „žaisti Vakarų klubuose“. Vienintelis ką jie galėjo pasiūlyti, kaip nario mokestį, - tai „buferinės zonos“ funkciją ir „Rusijos sutramdymo“ paslaugas. Tuo profesionalūs kovotojai su Rusija iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos ir užsiėmė visus posovietinius dešimtmečius, augindami savyje, NATO ir Europos Sąjungos sąjungininkuose rusofobijos daigus.  

      Siekdami pakelti savo politines akcijas, „Rusijos grėsmės“ ekspertai daug metų provokavo „naują šaltąjį karą“ su Rusija ir, dėka susiklosčiusių palankių aplinkybių – atsiradus „geopolitiniam žaidimui“ dėl Ukrainos Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai ir „Rytų partnerystės“ aukščiausio lygio susitikimo surengimo Vilniuje metu, jiems pavyko.

       Todėl šiandien vykstantys tektoniniai pakitimai Vakarų pasaulio širdyje – JAV, Olandijoje, Italijoje, Prancūzijoje – Baltijos šalis paliečia skaudžiausiai.

       Pagrindinis 2016 metų rezultatas tarptautiniuose santykiuose Europoje yra tas, kad Rusija laimi „naujame šaltajame kare“, o Baltijos šalys jau pralaimėjo.

       Šios išvados reikšmės Baltijos šalims negalima pervertinti. Kiekvieną kartą per beveik Lietuvos, Latvijos ir Estijos egzistavimo šimtmetį šių šalių nauja padėtis buvo susijusi su naujos padėties atsiradimu tarptautiniuose santykiuose. Lietuva, Latvija ir Estija atsirado, kaip Pirmojo pasaulinio karo rezultatas, tapo sovietinėmis respublikomis, kaip Antrojo pasaulinio karo rezultatas, „atstatė nepriklausomybę“ ir paskelbė „sovietinės okupacijos“ doktriną, kaip šaltojo karo rezultatas.

       Kaip „naujojo šaltojo karo“ prieš Rusiją, kurį Baltijos šalys išprovokavo ir kurį jos pralaimėjo, rezultatas, jų statusas tarptautinėje geopolitinėje dėlionėje ir jų vaidmuo tarptautiniuose santykiuose vėl bus peržiūrėtas.

Aleksand‘as Nosovič‘ius
Šaltinis: Rubaltic.ru

2016-12-13

 

Komentarai

ray ban sunglasses longchamp

ray ban sunglasses
longchamp outlet
cheap oakley sunglasses
burberry outlet
cheap jordan shoes
michael kors outlet
red bottom shoes
ray ban sunglasses
ugg outlet
ugg boots
ray ban uk
the north face outlet
fitflops sale clearance
coach factory outlet
moncler jacken
moncler outlet
ugg boots
ralph lauren outlet
the north face canada
ugg outlet
uggs outlet
doudoune moncler
north face uk
ugg boots
chaussures christian louboutin
michael kors outlet online
uggs boots
ugg sale
pandora rings
nike huarache
canada goose canada
longchamp outlet
cheap ugg boots
christian louboutin shoes
the north face
ugg boots
christian louboutin outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton
supreme new york
adidas outlet
kate spade outlet
ugg australia
christian louboutin outlet
tory burch outlet
ugg outlet
michael jordan shoes
michael kors uk
ralph lauren
north face jackets
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
coach outlet
ugg australia
north face outlet
manchester united jersey
coach outlet
adidas store
coach outlet
ugg boots
christian louboutin outlet
mulberry uk
mont blanc pens
jordan shoes
ugg sale
adidas shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet
prada outlet
ray ban canada
goedkope uggs
versace sunglasses
soccer jerseys
uggs outlet
true religion jeans
polo ralph lauren
christian louboutin
kate spade outlet
oakley canada
air max sko
canada goose canada
true religion
michael kors outlet
coach outlet
fitflops
birkenstock sandals
christian louboutin shoes
cheap nfl jerseys
ralph lauren outlet
michael kors outlet
pandora uk
swarovski jewelry
uggs slippers
uggs on sale
michael kors outlet
polo ralph lauren
coach factory outlet
ugg boots
mbt scarpe
canada goose canada
ralph lauren skjorte
canada goose canada
hermes birkin bag
fitflops
hermes bags
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
kate spade outlet
cheap mlb jerseys
sac longchamp
ugg outlet
coach factory outlet
mbt shoes
nike running shoes
north face uk
uggs outlet
canada goose sale
ugg boots
oakley sunglasses
christian louboutin uk
nike store
blackhawks jersey
christian louboutin
coach outlet
nike trainers
coach outlet
tory burch outlet
under armour outlet
salvatore ferragamo
ugg clearance
oakley sunglasses
nike air jordan
ugg uk
calvin klein outlet
ray ban sunglasses
air max thea
nfl jerseys
supra shoes
north face outlet
ugg australia
canada goose jacka
hollister outlet
prada outlet
uggs classic boots
coach outlet
nike huarache
canada goose
ray ban sunglasses
nike football boots
ray ban sunglasses
michael kors outlet
rolex watches
canada goose uk
moncler jackets
coach factory outlet
kate spade outlet
moncler jassen
nike factory outlet
canda goose pas cher
air max pas cher
michael kors outlet
burberry scarf
ugg boots
basketball shoes
nike blazer shoes
cheap jordan shoes
cheap jordans
nike air max
manolo blahnik shoes
adidas wings
fitflops sale clearance
juicy couture outlet
beats by dre
true religion
coach bags
cheap nfl jerseys
ugg schweiz
prada bags
michael kors handbags
salvatore ferragamo shoes
coach outlet
uggs sale
nike air force 1
hermes outlet
hermes belt outlet
polo ralph lauren outlet
air jordan pas cher
pandora charms
air jordans
moncler jacken
superdry uk
ralph lauren polo
moncler outlet
cheap nfl jerseys
coach outlet online
uggs australia
doudoune canada goose
michael kors uk
pandora jewelry
coach outlet
coach factory outlet
true religion jeans
ray ban sunglasses
carrera sunglasses
ugg boots
uggs outlet
nike air max schweiz
ugg boots
ugg outlet
ugg australia
coach outlet
scarpe hogan
kate spade handbags
adidas outlet
ralph lauren polo
polo ralph lauren
coach outlet
air jordan 14
michael kors handbags
adidas stan smith
ugg outlet
moncler sito ufficiale
coach factory outlet
coach outlet
north face jackets
moncler jackets
north face outlet
polo ralph lauren
north face outlet
cheap jordans
oakley sunglasses
coach factory outlet
ugg outlet
pandora charms
north face outlet
ugg boots
ugg boots
jordan shoes
moncler jacka
ugg slippers
ugg australia
burberry outlet
adidas football boots
replica watches
birkenstock outlet
nike outlet
polo ralph lauren
ugg boots
salvatore ferragamo outlet
red bottom shoes
polo ralph lauren uk
uggs outlet
ray ban sunglasses
ugg boots
oakley sunglasses
pandora jewelry
longchamp outlet
oakley sunglasses
prada handbags
polo ralph lauren outlet
tory burch outlet
michael kors taschen
uggs uk
adidas stan smith
pandora jewelry
nike factory outlet
nfl jerseys
dolce and gabbana sunglasses
supreme clothing
oakley sunglasses
coach outlet
cheap nfl jerseys
fitflops sale
ugg boots
michael kors tote handbags
ugg boots
canada goose jassen
cartier glasses
ugg outlet store
ugg outlet
ralph lauren uk
michael kors outlet
the north face jackets
ugg pas cher
christian louboutin
true religion outlet
coach wallets
nike roshe run
michael kors outlet
ray ban sunglasses
ugg boots on sale 70% off
ugg slippers
coach outlet
ugg boots
ralph lauren pas cher
ralph lauren uk
ugg outlet
longchamp handbags
jordans
oakley sunglasses
nike outlet
ugg boots
true religion sale
uggs outlet
kate spade outlet
nike air max
polo ralph lauren
michael kors handbags
ugg boots
ugg boots
nhl jerseys
fitflops outlet
botas ugg
doudoune moncler
cheap jordans
michael kors outlet clearance
moncler jackets
coach outlet
adidas yeezy
cheap nfl jerseys
burberry scarf
giuseppe zanotti
burberry outlet
air jordans
louis vuitton handbags
montblanc pens
uggs clearance
ray ban sunglasses uk
cheap nfl jerseys
tommy hilfiger canada
new balance outlet
mont blanc pens
north face clearance
armani sunglasses
nike air max
mlb jerseys
nike outlet
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
cheap uggs
ugg australia
canada goose outlet
ugg boots clearance
nba jerseys
pandora charms
coach outlet
ugg sale
moncler jackets
coach outlet store online clearances
adidas originals
converse outlet
snapbacks hats wholesale
ugg on sale
coach outlet
ugg boots
michael kors outlet
oakley vault
louis vuitton outlet
dior sunglasses
canada goose sale
ugg boots
north face outlet 70% off
cheap mlb jerseys
coach outlet
coach outlet
vibram fivefingers
baseball jerseys
nike air max
adidas shoes
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses
adidas jeremy scott
birkenstock sandals
ugg boots
prada sunglasses
cheap jordans
coach outlet
cheap ugg boots
ugg outlet
jordan retro
ugg boots
longchamp outlet store
ugg outlet
michael kors outlet 70% off
supreme uk
oakley sunglasses
ugg outlet
ugg boots
moncler jassen
nike outlet
ugg boots
coach factory outlet
hollister clothing
true religion jeans
pandora jewelry
nfl jerseys
canada goose clearance
polo ralph lauren
nike outlet store
cheap nhl jerseys
canda goose uk
coach outlet
ray ban sunglasses
ugg outlet
201710.25wengdongdong

chenlina20171020 michael kors

chenlina20171020
michael kors handbags
longchamp outlet
mont blanc pens
moncler uk
coach outlet
coach factory outlet
the north face canada
fitflops sale clearance
louis vuitton outlet
nike nfl jerseys
coach outlet
christian louboutin uk
the north face outlet
ralph lauren outlet
mont blanc pens
longchamp outlet
michael kors handbags
hermes birkin bag
polo ralph lauren
cheap ugg boots
canada goose outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
mlb jerseys
adidas originals
nike air huarache
north face jackets
christian louboutin outlet
dior sunglasses
red bottom shoes
fitflops sale clearance
kate spade handbags
beats headphones
burberry outlet
nike air max 90
ray ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
christian louboutin outlet
coach factory outlet
ugg outlet
nike blazer
michael kors handbags
true religion outlet
mbt shoes
kate spade outlet
michael kors outlet online
coach outlet
nike uk
fitflops sale
burberry scarf
ugg boots
michael kors handbags
louis vuitton
nike outlet store
supreme uk
christian louboutin
ugg boots
ugg boots on sale 75% off
michael kors outlet
coach outlet
north face outlet
cheap mlb jerseys
michael kors uk
michael kors outlet
kate spade outlet
polo ralph lauren
coach factory online
ray ban sunglasses
cheap jordans
fitflops
true religion jeans
christian louboutin shoes
uggs classic boots
ugg boots
true religion jeans
true religion outlet
longchamp handbags
jordan retro
ugg boots
ugg outlet
nike air jordan
uggs outlet
coach outlet online
birkenstock uk
oakley sunglasses
ugg outlet
blackhawks jersey
snapbacks hats wholesale
hollister outlet
ugg boots
oakley sunglasses
tory burch outlet
ugg boots
christian louboutin
ugg outlet
sac longchamp
christian louboutin shoes
ray ban sunglasses uk
supreme new york
prada handbags
uggs outlet
air jordans
oakley sunglasses
michael kors outlet
fitflops sale
oakley canada
uggs australia
coach outlet online
supreme clothing
michael kors outlet
adidas yeezy
jordan 14
salvatore ferragamo outlet
ugg australia boots
coach factory outlet
michael kors handbags
mulberry uk
polo ralph lauren outlet
ugg boots
birkenstock outlet
nike outlet
ray ban sunglasses
cheap jordans
cheap nhl jerseys
ugg boots
moncler sito ufficiale
north face outlet
north face clearance
cheap nfl jerseys
ugg boots
canada goose canada
ugg boots
burberry outlet
juicy couture outlet
fitflop shoes
coach outlet
red bottom shoes
north face outlet
burberry scarf
oakley sunglasses
hermes outlet
ugg outlet
michael kors outlet
nike store uk
nike trainers
ugg outlet
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
coach factory outlet
carrera sunglasses
coach outlet online
nba jerseys
coach outlet
michael kors outlet
uggs outlet
ugg outlet
nike outlet
jordan shoes
ralph lauren polo
nike air force 1
nhl jerseys
ugg boots
oakley sunglasses cheap
ray ban sunglasses
north face outlet
hermes bags
ralph lauren outlet
oakley vault
montblanc pens
salvatore ferragamo
coach outlet
moncler jacken
nfl jerseys wholesale
pandora jewelry
pandora jewelry
canada goose outlet
doudoune moncler
christian louboutin pas cher
adidas outlet clearance
north face uk
adidas jeremy scott
ugg australia
moncler jacka
air jordans
uggs canada
fitflops shoes
pandora jewelry
ugg boots
swarovski jewelry
cheap ugg boots
louis vuitton outlet
canada goose clearance
burberry sale
new balance shoes
discount nike
ugg sale
baseball jerseys
air jordans
ugg clearance
coach factory outlet
paul pogba jersey
nike running uk
adidas shoes
nike air max
uggs outlet
moncler jackets
ugg boots
ugg boots
prada outlet
uggs uk
nike factory outlet
coach factory outlet
uggs clearance
jordan shoes
cheap mlb jerseys
coach factory outlet
ugg sale
canada goose canada
ray ban canada
coach outlet
ugg boots
michael kors outlet
ugg sale
true religion sale
adidas football boots
tommy hilfiger canada
salvatore ferragamo shoes
ugg outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
michael kors handbags
nike air max uk
soccer jerseys
ralph lauren outlet
ugg slippers
ray ban sunglasses
ugg boots on sale 70% off
coach bags
pandora charms
ugg outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet
ugg outlet
adidas yeezy
nfl jerseys
ray ban sunglasses
christian louboutin outlet
burberry canada
armani sunglasses
michael kors outlet clearance
moncler jassen
replica watches
moncler jackets
nike factory outlet
ugg outlet
polo ralph lauren uk
ugg boots
north face jackets
adidas shoes
canada goose uk
birkenstock sandals
jordan shoes
canada goose canada
ugg australia
kate spade outlet online
vibram fivefingers
ugg outlet
prada sunglasses
ralph lauren uk
canada goose
louis vuitton handbags
kate spade sale
air jordan pas cher
ugg australia
nike roshe run
moncler schweiz
polo ralph lauren
prada handbags
under armour clearance
uggs outlet
adidas outlet
moncler outlet
kate spade outlet
michael kors outlet
coach factory outlet online
ugg outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
ralph lauren polo
nike outlet store
longchamp outlet
ugg outlet
ugg boots
converse outlet
ugg outlet
uggs slippers
michael kors outlet 70% off
dolce and gabbana sunglasses
true religion
cheap nfl jerseys
adidas wings
superdry uk
pandora bracelet
ugg outlet
coach outlet
moncler jassen
ugg boots
coach factory outlet online
the north face jackets
ugg slippers
ugg boots on sale 75% off
north face outlet
canada goose outlet
nike football boots
michael kors outlet online
pandora jewelry
adidas trainers
rolex watches
ugg boots
coach outlet
cartier glasses
supra shoes
coach outlet online
hermes outlet
moncler jackets
ray ban sunglasses
michael kors outlet
adidas nmd
coach factory outlet
polo ralph lauren
versace glasses
ugg boots
calvin klein outlet
longchamp outlet store
pandora charms
manolo blahnik shoes
nike basketball shoes
true religion uk
canada goose sale
coach factory outlet
nike nfl jerseys
tory burch outlet online
michael kors uk
polo ralph lauren outlet
adidas stan smith
doudoune canada goose
ray ban sunglasses uk
ugg australia
hollister clothing
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
adidas store
ugg outlet store
coach wallets
ugg australia
ugg sale
cheap nfl jerseys
nike huarache shoes
cheap jordan shoes
prada handbags
true religion jeans
moncler pas cher
ray ban sunglasses
michael kors outlet
uggs outlet
cheap oakley sunglasses
nfl jerseys
retro jordans
ralph lauren
christian louboutin shoes
ugg boots clearance
adidas trainers
coach outlet online
coach outlet
ugg uk
ugg boots
tory burch outlet
ugg boots
cheap jordan shoes
coach outlet store online clearances
north face outlet
oakley sunglasses
coach factory outlet
coach canada
ray ban sunglasses
moncler outlet
moncler outlet
coach outlet online
giuseppe zanotti
michael kors handbags
adidas stan smith shoes
ugg australia
chenlina20171020

canada goose coats coach

canada goose coats
coach outlet
polo outlet
yeezy boost
toms shoes outlet
uggs clearance
coach factory outlet
polo ralph lauren
nfl jerseys wholesale
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
jordans
red bottoms
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren
mulberry uk
ugg slippers
canada goose jackets
ugg boots outlet
coach outlet
coach factory outlet
michael kors outlet clearance
ugg outlet
nike shoes
rayban
michael kors canada
adidas yeezy boost
cheap jordans free shipping
ralph lauren outlet online
coach outlet
canada goose outlet
ralph lauren uk
pandora charms sale
michael kors handbags
fred perry
red bottom shoes
nike outlet
pandora jewelry
louis vuitton outlet store
coach factory outlet
pandora charms sale clearance
kate spade bags
uggs canada
coach factory outlet
longchamp uk
air max 2018
adidas outlet
canada goose outlet
michael kors outlet
pandora charms
michael kors outlet
fitflops sale
coach factory outlet
longchamp handbags
mlb jerseys cheap
hermens bags
canada goose
coach outlet
moncler outlet
coach bags
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet
ugg outlet store
louboutin shoes
discount oakley sunglasses
coach outlet store online clearances
oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet
nike shoes
ugg outlet
discount ray ban sunglasses
ugg boots
ugg ustralia
ugg outlet
canada goose
ugg outlet
birkenstock sandals
cheap ray ban sunglasses
moncler outlet
north face jackets
coach outlet
coach outlet
canada goose sale
ugg shoes
tory burch outlet
canada goose uk
harden vol 1
coach outlet
nmd adidas
ugg boots
uggs
ugg sale
ralph lauren uk
nike huarache
michael kors outlet
ugg boots
michael kors outlet online
coach factory outlet
ugg boots
polo ralph lauren outlet online
adidas nmd
louis vuitton factory outlet
michael kors outlet store
coach factory outlet
pandora charms
oakley sunglasses
nmd adidas
pandora outlet
doudoune moncler
coach factory outlet
uggs outlet
mlb jerseys wholesale
mbt shoes
canada goose clothing
pandora
nmd shoes
toms outlet
cheap ugg boots
coach outlet
coach factory outlet online
ugg boots
cheap oakley sunglasses
christian louboutin
ugg sandals
burberry handbags
polo ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
cheap nfl jerseys
jordan retro
ugg outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
nike shoes for men
air max 2017
ugg outlet
coach outlet
pandora charms
nike air max
cheap jordans
cheap mlb jerseys
adidas yeezy boost
michael kors outlet
ugg outlet
michael kors outlet
cheap uggs
michael kors handbags
moncler outlet
christian louboutin outlet
ugg boots on sale
michael kors outlet
ralph lauren outlet
louis vuitton
pandora uk
coach outlet online
burberry outlet
hermes handbags
toms outlet
hermes handbags
burberry outlet canada
nike store
moncler
cheap jordans
michael kors outlet
moncler jackets
ugg outlet
adidas shoes
burberry sale
cheap jordan shoes
longchamp uk
moncler coats
uggs on sale
pandora outlet
ray ban sunglasses
michael kors factory outlet
cheap jordans
michael kors outlet
ugg boots
nike air max
ugg boots for women
hermes birkin
coach canada
cheap uggs
polo ralph lauren
coach outlet
mbt shoes
louis vuitton outlet
uggs
nike outlet
coach factory outlet
coach factory outlet
ray ban sunglasses discount
adidas outlet
ugg boots
red bottoms shoes
cheap oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
ultra boost
jordan retro 11
kate spade
kate spade outlet
polo ralph lauren outlet
birkenstock sandals
longchamp outlet
moncler outlet
kate spade handbag
james harden shoes
air jordan shoes
ralph lauren outlet
ralph lauren uk
ugg outlet
coach outlet store
coach outlet store
longchamp bags
ray ban sunglasses discount
pandora charms sale clearance
ugg slippers
ugg boots
ralph lauren sale clearance
cheap nfl jerseys
tory burch outlet
adidas yeezy
kate spade outlet store
burberry sale
michael kors outlet
canada goose sale
canada goose outlet
nike cortez
polo ralph lauren outlet online
christian louboutin
ralph lauren outlet
hermes handbags
ugg sale
ugg ustralia
coach outlet
michael kors outlet store
pandora jewelry outlet
canada goose jackets
coach outlet
uggs on sale
coach outlet store
cheap mlb jerseys
mulberry outlet
adidas yeezy
yeezy boost
gucci outlet
louis vuitton outlet online
adidas shoes
pandora jewelry
birkenstocks
mulberry handbags
coach handbags
cheap ray bans
adidas nmd
adidas yeezy
louis vuitton outlet
michael kors handbags
ugg outlet store
adidas shoes
canada goose jackets
coach factory outlet
cheap nfl jerseys wholesale
adidas nmd
ugg outlet store
pandora charms
ugg outlet
pandora jewelry
ugg outlet
pandora charms sale
yeezy boost
toms shoes
cheap jerseys from china
toms shoes outlet
canada goose outlet
coach outlet store online
louis vuitton outlet online
adidas yeezy
toms shoes
hermes outlet
michael kors handbags
nike outlet online
moncler jackets
ralph lauren sale clearance
canada goose coats
louboutin shoes
coach factorty outlet
cheap uggs
north face outlet online
canada goose sale
coach outlet online
jordan shoes
ugg outlet
adidas superstar
superdry uk
timberland boots
superdry
moncler jackets outlet
cheap uggs
valentino shoes
ralph lauren outlet online
coach outlet
kate spade
coach outlet
coach factory outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
christian louboutin
coach outlet
ugg boots on sale
polo ralph lauren
fitflops
ray ban sunglasses
kate spade handbags
coach outlet store
ugg boots canada
ugg sandals
north face outlet
coach factory outlet
cheap uggs
salvatore ferragamo shoes
ralph lauren uk
canada goose
louis vuitton outlet store
coach outlet store
michael kors handbags
michael kors outlet store
louis vuitton outlet
ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
pandora jewelry
ralph lauren outlet
michael kors canada
coach outlet
nike shoes
hermes bags
coach outlet
canada goose outlet
pandora outlet
air jordans
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
canada goose sale
coach outlet
coach factory outlet
yeezy boost 350
timberland outlet
cheap jordans
canada goose outlet
ugg boots
coach factory outlet
fred perry polo
michael kors outlet clearance
adidas superstar
coach outlet
moncler jackets
kate spade outlet
ugg boots
louboutin shoes
birkenstocks
coach outlet
ralph lauren outlet online
ugg outlet online
cheap mlb jerseys
rayban
longchamp handbags
ugg boots
ralph lauren outlet
adidas outlet
ugg shoes
tory burch outlet store
polo ralph lauren outlet online
cat boots
pandora jewelry
moncler outlet
mulberry bags
air jordans
valentino shoes outlet
salvatore ferragamo
ralph lauren outlet online
burberry outlet
coach canada
cheap jordans
ray ban sunglasses
ugg outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses
yeezy 350 boost
louis vuitton outlet
nike outlet store
cheap ray ban sunglasses
michael kors uk
michael kors outlet online
christian louboutin outlet
coach outlet
cheap jerseys
ray ban sunglasses
cheap ugg boots
coach factory outlet
pandora jewelry
michael kors outlet
ugg australia
9.28linpingping

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.