Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?
Kapitalizmas, nes galima praturtėti kitų sąskaita
23%
Socializmas, nes tai teisingesnė ir humaniškesnė santvarka, kuri grindžiama krikščioniškais mokymais
34%
Norėčiau gyventi komunizme
43%
Iš viso balsų: 35

Dienos informacija (day.lt)


Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

NavyChief.com       „Sustiprės broliai musulmonai ir tam dirbs visos mano lėšos“,- sako D.Sorošas.

       Pentagonas sako, kad „Al Qaeda“ bloga, broliai musulmonai ir Talibanas yra geri.

       JAV valstybės departamentas sako, kad broliai musulmonai turi būti jų dialogo partneriais.

       Visos valstybės, kurias tas liečia, pakraupusios: kaip taip gali būti, kad Talibanas geras!Vyksta regiono talibanizavimas?

       S.Kurginianas mano, kad nors amerikiečių specialistai teigia, jog vyksta kova dėl įtakos Afrikoje, kovojama prieš Kiniją, kurios įtaka šiame regione sparčiai auga, kad tai nėra tikroji priežastis to, kas dabar vyksta Afrikos žemyne. Amerikiečiai turi kitą tikslą. Jiems nenaudinga palaikyti esamus režimus. Todėl JAV nusiteikusi demontuoti tą tvarką, kurią sukūrė ir palaikė 60 metų, nes esant stabiliems autoritariniams režimams šis regionas vystomas, o tai griauna JAV galią. Šios pasaulio dalies nesivystymą gali garantuoti tik radikalios jėgos. Todėl amerikiečiai pradeda jas palaikyti, taip pat, kaip tai darė Afganistane, kai Bin Ladenas buvo JAV sąjungininkas. Prieš Libiją taip pat kovoja „Al Qaedos“ kariai.

       „Nauja JAV galios formulė – JAV plius broliai musulmonai“, - sako S.Kurginianas.

„Visi žino, kad galiausiai laimės kalifatas, gana radikalus islamo režimas“. S.Kurginianas teigia, kad JAV to nori ir tai yra Z.Bžežinskio planas, pagal kurį chaosas įtvirtins JAV pasaulinį viešpatavimą. Nors iki šiol JAV visada rėmė Izraelį, tai šiame plane Izraeliui vietos nebėra, jis maišo JAV tikslams ir panašu, kad dėl geopolitinių interesų bus paaukotas.

       S.Kurginianas kelia vykstančių procesų versijas. Gali būti, kad radikalios jėgos bus nukreiptos prieš greit besivystančią Kiniją arba Tolimuosius Rytus. Nors JAV gali turėti ir kitą tikslą – sukurti naują pasaulį, kurio branduolį sudarys „auksinis milijardas“, o aplinkui jį egzistuos „pasaulinis kaimas“.

       S.Kurginianas gerai žino apie jėgas, kovojančias prieš M.Kadafį. Jis įsitikinęs, kad, jeigu į valdžią ateis Varfala, bus sunaikintas balansas tarp skirtingų genčių, kurį buvo sukūręs M.Kadafis. „Demokratijos nešimas“ į šį regioną – tai jo archaizavimas, pjautynės tarp genčių.

       Tai vis dėl to, ar Didysis brolis išėjo iš proto ar vykdo pasaulio pertvarkymą ir tam panaudoja tas jėgas, kurios gali sukelti chaosą, kuris reikalingas naujai pasaulio tvarkai. S.Kurginianas teigia, kad tai yra amerikiečių avantiūra, kuri pridengiama demokratijos kauke.

       „Kaip įdomu, - sako S.Kurginianas, - kaip paprasta sustabdyti procesą. Reikalingas vienas žmogus, kuris neišsigąs ir nepradės vizginti uodegos, ir bėgti Didžiajam broliui laižyti rankų“. Taip jis kalba apie Libijos vadovą, kurio neišdavė armija, policija. Kaip teigia S.Kurginianas, represinis valstybės aparatas nepalaiko vado – diktatoriaus tik tuo atveju, kai šį aparatą sudarančių žmonių pinigų sąskaitos yra užsienyje ir jie bijo dėl savo sąskaitų likimo. Libija sėkmingai priešinasi didžiųjų valstybių aljansui. Ir jeigu aljansas kovos sausumoje, M.Kadafis išeis į kitas valstybes ir iš ten kovos prieš Libijos okupantus ir kolaborantus.

       Buvęs Egipto vadovas H.Mubarakas neturėjo represinių struktūrų palaikymo. Pasak S.Kurginiano, jis nebuvo šventas, buvo paskendęs kyšininkavime bei kraujyje, bet tokia yra šio regiono specifika. Krizės metu Egipto ekonomika augo, H.Mubarako valdymo metu buvo priimti neturtingiesiems svarbūs socialiniai sprendimai, sudarytos sąlygos vystytis vidurinei klasei. Kaip sako S.Kurginianas, diktatūrinių režimų stiprumas priklauso nuo korupcijos laipsnio ir nuo to, kur yra laikomi pavogti pinigai. Jeigu korupcinių pinigų sąskaitos būtų laikomos Egipto bankuose ar vietinėse slėptuvėse, tai situacija būtų kita. Bet korupcija užsiėmę asmenys, pinigus išvežė į tas valstybes, kurias visiškai kontroliuoja JAV. Todėl JAV lengva sužinoti jų sąskaitas ir jiems lieka rinktis: arba tarnauti JAV interesams, arba sąskaitos bus areštuotos. Tokiu būdu valstybės represinis aparatas neutralizuojamas, jis išduoda savo vyriausybės vadovą ir pradeda tarnauti JAV valdžiai. Kas toliau vyksta, žiūr. interviu su S.Kurginianu vaizdo įrašą.

 

2011-05-14

 

 

 

 

 

 

Susiję:

Muamaro Kadafio kalbos tiesioginiame Libijos televizijos eteryje stenograma

Libija: daiktus vadinkime savo vardais      

Versija apie įvykius Libijoje                      

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija                 

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“                      

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė                  

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas                   

P.K.Robertsas: „mes norime atsikratyti rusų ir kinų“      

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas