Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Apie Libiją

       Apie Libiją pasakoja arabistas Sergejus Rudasiovas, savo akimis matęs tai, kas jau keletą mėnesių vyksta šioje Šiaurės Afrikos valstybėje. Jis pateikia gana netikėtą požiūrį. Jo nuomone vyksta virtualus karas, Vakarai bombarduoja virtualiai, bombas mėto kur papuola, net dykumoje. Jis teigia, kad Vakarai tiesiog pateko į aklavietę, pradėję agresiją prieš Libiją, ir dabar tik daugiau imituoja bombardavimą ir treniruojasi nei rimtai kariauja.

       S.Rudasiovas teigia ir pateikia pavyzdžius, kaip Vakarų žiniasklaida meluoja apie M.Kadafį, apie įvykius Libijoje: skleidžia netiesą, kad libiečiai bėga iš šalies nuo žiauraus M.Kadafio režimo. Jis teigia, jog iš valstybės išvažiuoja afrikiečiai ir arabai atvykę iš kitų valstybių, kurie buvo įsidarbinę Libijoje. Dieną Tripolis gyvena ramų, įprastą gyvenimą, tik naktimis psichologiškai neramiai ir nemaloniai veikia aukštai danguje praskrendančių NATO lėktuvų užesys ir numetamų bombų garsai. Apskritai libiečiai pripratę gyventi ramų ir aprūpintą gyvenimą. Ne, jie nėra chroniški dykinėtojai, bet jie turi visas sąlygas nedirbti, jeigu nenori dirbti. Neveltui valstybės pavadinime yra žodis – socialistinė. Jie nesupranta, kas yra kapitalizmas ir naiviai mano, kad taip, kaip jie, gyvena ir kitose valstybėse. Vakarų atnešta „demokratija“ galėtų jiems suteikti tik vieną – kapitalistinę baudžiavą ar net vergovę, kurioje dėl išgyvenimo dirbama už du ar tris žmones per dieną, vien tam, kad kapitalistas - savininkas galėtų krautis turtus.

       Vakarų televizijos meluoja, rodydamos M.Kadafį palaikančius žmones, o sakydamos, kad žmonės protestuoja prieš šalies vadovą, būna, kad rodo kitų valstybių vaizdus ir įvykius, o kalba apie Libiją, pasakoja S.Rudasiovas. Jis prisimena neseniai įvykusį atsitikimą, kai sėdint Tripolio centre esančiame restorane Al Jazeera televizijo kanalas pranešė, kad tame rajone, kur jis sėdi,  vyksta kovos tarp sukilėlių ir Kadafio karių. S.Rudasiovas sako, kad vietiniai jau pripratę prie šio melo ir juokiasi. O kas jiems lieka daryti.

       Daugiau galima išgirsti labai įdomiame inteviu su S.Rudasiovu.

         Bengazis yra sukilėlių įtakoje ir dar vadinamas „sukilėlių sostine“. Tačiau jo gyventojai vis dėl to pagaliau išdrįso parodyti, kad jie palaiko Libijos valstybės lyderį M.Kadafį, ir virš namų iškėlė žalias vėliavas.

       Libijos televizija parodė gegužės 19 d. Bengazyje įvykusią demonstraciją, kurioje šio miesto gyventojai išreiškė savo nuomonę. Žalia spalva, M.Kadafio portretai ir net nereikia aiškinti, ko nori šie taikūs žmonės.

   

        Libijos studentų kreipimasis į pasaulio gyventojus


2011-05-19

 

 

 

 

 

 

Susiję:

Muamaro Kadafio kalbos tiesioginiame Libijos televizijos eteryje stenograma

Libija: daiktus vadinkime savo vardais      

Versija apie įvykius Libijoje                      

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija               

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“                              

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė                    

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas                  

P.K.Robertsas: „mes norime atsikratyti rusų ir kinų“       

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

Tarptautinėje, alternatyvioje globaliam diktatui darbotvarkėje...

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas