Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Birželio 8 d. naujienos iš Libijos

       Įprastas skambutis mamai ir eilinės naujienos iš Libijos.  Apie tai, kad Tripolyje paros bėgyje buvo girdėti apie 60 sprogimų, tikriausiai žino kiekvienas, kuris domisi padėtimi šioje valstybėje. Net Euronews kanalas patvirtino, kad masiškai buvo apšaudomas miestas, ir kad yra civilių gyventojų aukų (anksčiau apie tai nepranešdavo).

       Vakar mamos kaimynė (filipinietė) buvo Tripolyje. Važiavo į ligoninę. Greitosios automobilio kelyje, jau prie pat įvažiavimo, pačiame Tripolyje, greta nugriaudėjo du sprogimai. Sugrįžusi į Beni - Validą (Bani-Walid) filipinietė buvo prastos dvasinės būklės. Savaime suprantama, ji atvyko dirbti akušere, o ne fronto sesele...

       Tie, kurie budėjo naktį ir turėjo išvažiuoti į Tripolį, pasakojo apie sugriautus gyvenamuosius namus ir didelį skaičių sužeistų žmonių. O tie, kurie šiandien važiavo į miesto ligoninę, paskelbė nukentėjusių skaičius, užregistruotus tik centrinėje ligoninėje. 70 žmonių nužudytų ir daugiau kaip 300 sužeistų. Klausimas, kam taip uoliai bombarduoti?! Nejaugi nesupranta, kad tas miestas, ta valstybė, tie žmonės nori patys spręsti savo tolesnį likimą. Gyventojų šiek tiek daugiau negu šeši milijonai (6 000 000), Tripolyje – viena šeštoji (1/6) visos Libijos. Tačiau ne – bombarduoja ir bombarduoja. Na taip,Dievas jų teisėjas, visiems tiems, kurie pradėjo visą šį demokratijos transportavimą į Libiją.

       Dabar į Beni –Validą atvažiuoja automobiliai su sužeistais kariais iš Misrato (Misratah) apylinkių. Nors miestas ir išvalytas nuo recidyvistų, tačiau apylinkėse (daugiausia rytų kryptimi) kol kas padėtis nėra rami. Padėtį sunkina dar ir reikalai Misrate, ir sukilėlių atėjimas iš jūros.

       Pavyzdžiui, vakar atplaukė laivai su kariais recidyvistų palaikymui. Tačiau su ne paprastais kariais, bet iš užsienio. O būtent,šioje „stebuklingoje ekspedicijoje“ suskaičiuota 30 prancūzų ir 50 anglų. Net nežinau ar neleisvėje jie, ar nužudyti, ar sušaudyti. Bet tokia žinia apskriejo visą Beni Validą. Vietiniai nors ir nebijo sausumos operacijos, tačiautam tikra baimę savyje turi kiekvienas Libijos žmogus. Todėl naujienos apie užsieniečių atsiradimą po apylinkę išnešiojamos labai greitai. Štai ir šiandien atėjo tokios žinios iš Misrato.

       Nežinau šios informacijos smulkmenų ir šaltinių. Greičiausiai tai yra liudininkų ir greitosios pagalbos vairuotojų pasakojimai. O šiandien šie vaikinai turi daug darbo. Šiandien 21:00 į Beni –Validą atvežta daugiau kaip 60 sužeistų reguliariosios Libijos kariuomenėskarių. Būklė jų įvairi: nuo sužeidimo kulkomis iki plėštinių žaizdų. Jeigu veža į Beni-Validą, vadinasi Misrato medicinos pagalbos punktai jau perpildyti.

       O pabaigai apie orą. Vakar Beni-Valide dieną buvo 50 laipsnių karščio ir 35 laipsniai šilumos naktį (pagal Celsijų). Šiandien karštis sumažėjo tik 5 laipsniais. Esant tokiam karščiui padeda tik arbata ir visų gydytojų draugas vasaros metu – kondicionierius. Mama sako, kad toks karštis būna ne dažnai. Galbūt dėl to, kad NATO vadams perkaito galvos, jie Tripolyje ir surengė genocidą. Norisi tikėti tuo, o ne tuo, kad tokie bonbardavimai tęsis toliau ir progresiškai augs. Laikas parodys. Inšala!

 

Šaltinis: harara.ru

2011-06-09

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas