Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


G.Sterlingovas: aukso atsargų Fort Nokse nebėra

http://kazachok62.livejournal.com      Aukso atsargų Fort Nokse daugiau nebėra, teigia Germanas Sterlingovas. Žinoma, jis yra ne pirmas, kuris taip mano. Pasak jo, tūkstančiai tonų gryno aukso yra toli nuo Fort Nokso pas tuos, kurie po dolerio žlugimo taps žmonijos finansų centru, ir visai nesunku atspėti, kur bus tas naujas pasaulio galios centras.

      Nors dar neseniai, viename pokalbyje apie aukso pranašumą ir perspektyvas G.Sterlingovas kalbėjo, jog JAV turi sukaupusi didžiausias pasaulyje aukso atsargas.

       Trumpai prisiminkime dalies Fort Nokso aukso istoriją. 1933 m. balandžio 5 d. Tą dieną JAV prezidentas F.D.Ruzveltas paskelbė, kad nuosavybė į auksą yra neteisėta ir liepė piliečiams iki gegužės 1 d. į Federalinius rezervo bankus grąžinti auksines monetas, aukso luitus ir aukso sertifikatus už nustatytą kainą - 20,67 dolerius už unciją. Bet koks atsisakymas vykdyti ypatingą įstatymą dėl bankų buvo baudžiamas 10 tūkst. dolerių bauda ir 10 metų kalėjimo.

       1934 metais JAV prezidentas paskelbė apie aukso konfiskavimą iš bankų.

       Šis įstatymas veikė iki 1975 metų, t.y. keletą metų po to, kai dolerio vertė buvo atrišta nuo aukso vertės.

       Nors privati nuosavybė į auksą buvo legalizuota 1974 metais rugpjūčio 15 d., tačiau prezidentas pagal ypatingą įstatymą dėl bankų iki šiol turi galimybę auksą konfiskuoti.

       Štai tas iš JAV gyventojų konfiskuotas auksas ir pateko į Fort Noksą. Čia auksas niekada nebuvo kontroliuojamas ir tiriamas. Todėl kas gali paneigti, jog ten vietoj gryno aukso neguli valframo luitai, padengti plonu aukso sluoksniu. Kasmet JAV vyriausybės pateikiamos ataskaitos apie aukso atsargas yra per menkas įrodymas aukso tikrumui ir grynumui patvirtinti.

       Doleris miršta, teigia G.Sterlingovas ir pateikia jo artėjančio žlugimo požymius.

       Jutos valstija priėmė įstatymą, pagal kurį atsiskaityti už prekes bei paslaugas galima auksinėmis ir sidabrinėmis monetomis. Atsiskaitoma ne pagal jų nominalą, bet pagal monetose esančio tauriojo metalo realią kainą. Analogiški įstatymų projektai svarstomi ir kitose valstijose: Minesotoje, Aidache, Džordžijoje. Tai reiškia, kad apyvartoje įvedamas aukso standartas, mano G.Sterlingovas.

       Internetiniame tinklaraštyje livejournal pasirodė žinutė, jog Amerikos kompanija Forex.com savo klientams išsiuntė informacinius laiškus, kuriuose pranešė, kad esant naujam reguliavimui nuo liepos 15 d. JAV piliečiams draudžiama už biržos prekiauti tauriaisiais metalais, tame tarpe ir auksu bei sidabru. Visos pozicijos dienos gale bus priverstinai uždarytos. G.Sterlingovas daro išvadą, kad šis draudimas reikalingas tam, kad auksas nustotų būti preke ir taptų pinigais.

       Pagal Reuters pranešimą praėjusią savaitę Rusijos ir Kinijos centriniai bankai sudarė sutartį dėl atsiskaitymų bei mokėjimų rubliais ir juaniais. Pekinas ir Maskva jau ne vienerius metus galvojo, kaip sumažinti dolerio dalį tarpusavio atsiskaitymuose ir investicijose. 2010 m. lapkričio mėnesį Šanchajaus fondų birža pradėjo prekiauti valiutos pora „Kinijos juanis/Rusijos rublis“.

       Iki 2015 metų Kinija planuoja juanį padaryti visiškai konvertuojamą ir plačiai naudojamą pasaulio prekyboje. O tada, Džonas Lipskis teigė, juanį bus galima įtraukti ir į Tarptautinio valiutos fondo SST (specialiosios skolinimo teisės) krepšelį.

       Praėjusį mėnesį Pasaulio bankas savo ataskaitoje pareiškė, kad 2025 metais juanis gali tapti pagrindine pasaulio valiuta greta dolerio ir euro. Ar tik Pasaulio bankas nesuklydo dėl dolerio ir euro? Esant dabartinei situacijai mažai tikėtina, kad iki tų metų doleris ir euras išsilaikys pagrindinių pasaulio valiutų pozicijoje ir ar išvis išsilaikys, nepakeitę savo pavadinimų.

 

2011-06-30

 

 

 

 

 

Susiję:

Dolerio ateitis?

Neįkainojamas doleris

 

 

 

Komentarai

Gal, fiksuotas "prekines

Gal, fiksuotas "prekines israiskos" kiekis ir mazesne blogybe, gal. Prisiminkime "didziaja depresija" JAV ketvirtajame praeito amziaus desimtmetyje. Sako,- auksa skolins be procentu ir skolintojui vistiek apsimokes - aukso verte visa laika tik kils. Tada, koks tikslas kam nors skolinti? Ir rizikuoti, nors ir minimalai, prarasti "vertybe". O kodel aukso verte visa laika tiktai kils? O todel, kad aukso kiekis ribotas, bet produktu gamyba ribota buti negali. Daugejant produkcijai, uz ta pati kieki auksiniu galima isigyti daugiau produkcijos. Sakysite, puiku. Taciau pazvelkite ne is "auksiniu" turetoju, o is gamintoju puses. Jiems paprasciausiai nebeapsimokes didinti produkcijos apimtis, taip ja nuvertinant. Ir vel netinka. Ka gi tada daryti? O jeigu pabandyti pinigus(prekes israiska) priristi prie pacio produkto, tiksliau prie jo energetines vertes. Na, kad ir energetinio vieneto J(dziaulio). Jau lygtai ir silciau. Bet, kokiu tikslu yra gaminamas vienoks ar kitoks produktas? Teisingai,- patenkinti poreikius. O dabar. Ar poreikiu patenkinimo galimybes yra beribes? Ne. Tada gal tiktu "poreikiu-galimybiu" balanso indeksas? Gal. Bet toks vienetas dar neegzistuoja. Tai gal galetu toki vieneta kas nors isvesti? P.S. Atleiskit, jei kam pasirodys jog nusisnekejau.

Poreikių galimybės yra

Poreikių galimybės yra beribės, jas riboja tik pinigai :)

Nebeskaityk "Talmudo", gal

Nebeskaityk "Talmudo", gal nustosi apgaudinet ir pats save.

Ar negyvenama sala uzversta

Ar negyvenama sala uzversta pinigais, bet plika kaip suns k...i. Ar sala su "zydinciu sodu". Pinigai, yra nieko verti, tai yra viso labo tik "prekes israiska".

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas