Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Libijos moterys

http://newsru.com       Tuo metu, kai į Vilniuje vyksta moterų konferencija, į kurią iš įvairių valstybių pakalbėti susirinko įtakingus postus užimančios moterys, kitame žemyne moterims į rankas tenka imti ginklus.

       Apie Libijos moterų karinį parengimą ir jų išleidimo ceremoniją po apmokymų aprašė „The Guardian” korespondentas Davidas Smitas. Jį nustebino šios Afrikos valstybės moterų karštas M.Kadafio palaikymas ir ryžtas ginti Libiją.

       „Mes mylime Muamarą Kadafį ir mes norime išgelbėti mūsų valstybę“, - pasakė mergina, kurios vardas Fatima. Ji specialiai sugrįžo iš Londono, kur mokosi tarptautinėje Edgware Roadmokykloje. Penki jos broliai išėjo kovoti prieš sukilėlius Bengazyje ir Misratoje.

       „Jis padarė mus laimingais... Jis leido šaliai daryti viską, ką tik mes norime. Anksčiau mes nebuvome laisvi. Mano senelis ir senelė sako mums, kad iki Kadafio buvo blogai... Jis išgelbėjo mus“, - aiškina Fatima.

       30 – metė bedarbė interjero dizainerė Nadia Ali: „Mes norime, kad Libija būtų stipri. Muamaras Kadafis – mūsų tėvas. Sukilėliai turi galvos problemų. Muamaras Kadafis – tai geras žmogus, kuris myli Libijos tautą“.

       Karine uniforma apsirengusi 39 –metė auklė Habib Abdul Kasim: „Žinoma, aš ginsiu save ir savo valstybę. Mes – ginkluota tauta, kiekvienas šioje šalyje yra ginkluotas, ir aš turiu namuose ginklą, anksčiau juo nesinaudojau, tačiau jeigu reiks, aš panaudosiu jį prieš kryžiuočius...“.

       Žiniasklaidoje vis dažniau minima Aiša Kadafi, 35 metų Libijos lyderio duktė, advokatė. Birželio 30 d. Prancūzijos televizijos kanalui France 2 ji davė interviu.

 

http://rusk.ru       Aiša Kadafi: „Aš nesislepiu, aš gyvenu savo namuose normalų gyvenimą. Per bombardavimus aš netekau vieno iš savo vaikų (penkerių mėnesių duktė žuvo per NATO bombardavimą gegužės 1 d. naktį) ir brolio. Ir civiliai gyventojai toliau kasdien miršta. Bet kuris žmogus, kuris turi širdį, gali įsivaizduoti, ką aš jaučiu“.

       Prieš šešerius metus teisme ji gynė Sadamą Huseiną. Šiandien ji gina savo tėvą ir visą Kadafių klaną. Kaip Aiša sako – šeimos dvasios neprarado.

       Aiša Kadafi: „Aš reguliariai susitinku su tėvu. Jis toks pat stiprus, kokį jūs visada pažinojote. Būtent jis palaiko mūsų dvasią, moko mus kantrybės. Mūsų šeima, nepaisant visko, ką dabar kalba, išlieka labai vieninga, visi tie įvykiai tik dar labiau mus suvienijo, tarp mūsų nėra nesutarimų. Viskas – gryni prasimanymai“.

       Žurnalistė: „Galbūt jūsų tėvui atėjo laikas išeiti savo posto? Argi 42 metai valdžioje – tai nėra pakankamai ilgas laikas?“

       Aiša Kadafi: „Tas žodis – išeiti, išeiti, išeiti... Aš nesuprantu, kur jūs norite, kad jis išeitų? Čia jo šalis, jo žemė, jo tauta. Kur jis išeis? Yra vienas dalykas, kurio jūs nesuprantate ir niekada nesuprasite: mano tėvas – tai simbolis, lyderis“.

       Neslėpdama savo antiamerikietiškų pažiūrų, Aiša Kadafi mano, kad reikia pasakyti, jog ji nėra prieš Prancūziją, o jos akyse pasirodžiusios ašaros liudija jos prisiminimus apie Prancūzijos raketų smūgius Libijoje.

      Aiša Kadafi: „Aš mokiausi Prancūzijoje, aš mylėjau šią šalį daugiau negu bet kurią kitą. Aš mylėjau jos kvapus, jos spalvą, jos bulvarus. Aš mylėjau viską, ką daro Prancūzija, jos dosnius žmones, tačiau niekada negalėjau įsivaizduoti, kad ta šalis vieną dieną nužudys mano brolį ir mano šeimą. Šiandien, naudodamasi jūsų pagalba, aš noriu perduoti prancūzų pilotų, kurie mus bombarduoja, žmonoms – jūsų vyrai negina Libijos civilių gyventojų, jie žudo mano tautą ir mūsų vaikus. Ir visa tai dėl Sarkozy ambicijų patenkinimo, kuris mano, kad kuo daugiau Libijos gyventojų jis nužudys, tuo daugiau žmonių už jį balsuos rinkimuose“.

       Aiša sako, kad sukilėlius sudaro nedidelė gyventojų dalis, turinti ryšių su „Al Qaeda“, tačiau tvirtina, kad jos tėvas pasirengęs su jais vesti derybas.

       Žurnalistė: „Ar dabar vedamos tiesioginės arba netiesioginės derybos?“

       Aiša Kadafi: „Mes norime, kad būtų nutrauktas Libijos gyventojų kraujo praliejimas, ir dėl to mes pasirengę sujungti mūsų jėgas su velniu arba ginkluotais kovotojais“.

       Birželio pabaigoje Aiša padavė ieškinius į Paryžiaus ir Briuselio teismus, reikalaudama NATO antskrydžius pripažinti nusikaltimais, kadangi jų aukomis tampa civiliai gyventojai, įskaitant ir vaikus. Šiandien sunku pasakyti, kaip pasibaigs jos teisinė kova prieš NATO nusikaltėlius, tačiau šiandien galima pastebėti, kad M.Kadafis išaugino gerą dukterį ir, kas žino, gal ji – Libijos Socialistinės Džamahirijos būsima pirmoji prezidentė.

2011-07-03

 

 

 

 

 

Susiję:

Libija Vakarų nusikaltėlių apsuptyje

Libiečiai – tauta, kuri nepasiduos                  

Apie Libiją                                                   

Muamaro Kadafio kalbos tiesioginiame Libijos televizijos eteryje stenograma

P.K.Robertsas: „mes norime atsikratyti rusų ir kinų“     

Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

Birželio 8 d. naujienos iš Libijos        

Libija: daiktus vadinkime savo vardais      

Versija apie įvykius Libijoje                     

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija                   

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“                             

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė                    

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas                   

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Nusikalstamumas – vienas iš naujos pasaulio tvarkos požymių

 

 

Komentarai

Aiša Kadafi: „Aš reguliariai

Aiša Kadafi: „Aš reguliariai susitinku su tėvu.
Labai idomu kur gi jis dabar?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas