Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Plėšimas viduryje baltos dienos

http://en.wikipedia.org/wiki/      Puikūs Senovės Romos ir Senovės Graikijos griuvėsiai, nuostabūs dykumos peizažai ir priešistoriniai urvų piešiniai! Paslaptinga šalis Libija, kuri tik neseniai atsivėre keliautojams!

       Ir staiga sukilimas! Rytinę Libijos dalį užgrobia užsienio galvažudžiai, liejasi kraujas, Libijos kariuomenė ir miestų gyventojai bando padaryti tvarką...

       Ir staiga karas! Begėdiškas ir niekingas NATO aljanso karas, galingo ir gobšaus prieš šešių milijonų tautą karas.

       Ir viskas griūna! Tame tarpe ir grandioziniai turizmo projektai, kurie paskutinius penkerius metus buvo pradėti vykdyti Libijos Džamahirijoje. Beje, dalyvaujant verslininkams iš tų pačių valstybių, kurios dabar vietoj turistų į Libiją siunčia lėktuvus su bombomis ir raketomis. Žlugo ne tik Libijos ekonomika, bet žlugo ir tarptautinis bendradarbiavimas.

       Ant visko pastatytas kryžius!

       Bet leiskite man šiandien su didele meile Libijos tautai, kuri tvirtai gina savo teisę į taikų gyvenimą, laisvę ir demokratiją, išreikšti savo tikėjimą, kad tas taikus gyvenimas ateis! Būtinai ateis!

       Tik daug sugriauto ir subombarduoto teks atstatyti iš naujo, pradėti nuo nulio...

       O daug ko daugiau mes NIEKADA nebepamatysime!

       Libijos vyriausybė kreipėsi pagalbos į Egipto vyriausybę, kad būtų nutraukta kontrabanda antikinių turtų iš Šahato (Sirena) ir kitų Libijos miestų, kuriuos yra užgrobę sukilėliai. Nukentėjo taip pat senovės miestai Sabrata ir Leptis Magna. Šie „brudai“ grobia ir vagia marmurines statulas, kolonas, mozaikinius paveikslus, unikalius ir neįkainuojamus, o taip pat artefaktus istoriniuose, Viduržemio pakrantės Senovės Romos ir Senovės Graikijos miestuose Libijoje. To, ko jie negali pagrobti, pavogti, išvežti, jie sunaikina.

       Egipto valdžia prieš grobikus pradėjo imtis veiksmų. Bet kiek neįkainojamų lobių, kuriuos išsaugojo Libijos Džamahirijos mokslininkai ir tyrinėtojai, ir kurie buvo atviri Libijos piliečiams ir užsienio turistams, laivais išvežama iš Bengazio uosto, sukilėlių „sostinės“, nežinoma kryptimi?

       Galbūt ne tik dėl naftos ir dujų Vakarai užsigeidė Džamahirijos nacionalinio paveldo? Juk didieji antikos meno kūriniai pateko į rankas žmonių, kurie nekenčia meno, kurie naikina meną! Prisiminkite muziejus Irake, kurie buvo išgrobti amerikiečių specialiųjų pajėgų! Prisiminkite statulas, kurias susprogdino kovotojai Afganistane!

       Juk tie galvažudžiai ir tos specialios pajėgos dabar siaučia Libijoje!

       Štai kodėl šiandien noriu papasakoti apie tai, ką mačiau savo akimis, kuo žavėjausi su dėkingumu Kūrėjams ir Menininkams, ir tiems Mokslininkams, ir Archeologams, kurie rado ir išsaugojo tas vertybes!

       Ir negaliu įsivaizduoti, kad ateis diena, ir barzdočių minia su ginklais rankose visą tai laužys ir vogs, išveš ir parduos Europos perpirkėjams...

       Paklausykite mano pasakojimo. Paklausykite mano liūdnos dainos apie Libiją, kurią mes praradome...

       Ši šalis traukė labai daug kuo: Senovės Romos miestais Sabrata ir Leptis Magna, išsilaikiusiais geriausiai pasaulyje, antikos muziejų įdomybėmis, kuriuos jūs galėjote aplankyti pačiuose įvairiausiuose šios taikios, nuostabios šalies kampeliuose. Sacharos dykumos gilumoje buvo galima aplankyti Germą, senovės valstybės Garamantidos sostinę, ir Gatą, kurie yra pačiame kalno Akakuso pakraštyje. Kalnų peizažai čia pagal grožį pranoksta bet kuriuos, kuriuos galima sutikti Šiaurės Afrikoje, tačiau tikra šių vietų vertybe yra uolų piešiniai ir senovės žmogaus petroglifai.

       Libijos sostinė Tripolis. Tai buvo gražus miestas, kurį dažnai vadino „Viduržemio jaunąja“. Senoji miesto dalis išsaugojo vaizdą, kuris būdingas daugeliui Rytų arabų miestų: žemi namai su plokščiais stogais, į padanges nukreipti mečečių minaretai, spalvingi ir triukšmingi Rytų turgai. Prieš karą buvo galima pamatyti senovės statinius, pastatytus dar finikiečių, kartaginiečių ir romėnų. Miestas garsėja savo mečetėmis: Achmad Paša Karamanli, pastatyta 1711 metais; In Naka (Kupranugario mečetė), pastatyta 1833 metais, su pačiais aukščiausiu Tripolyje aštuonkampiu minaretu; Al Džami, pastatyta 1640 metais, ją vadina „Didžiąja mečete“ ir kitomis. Šiandien jos nukentėjo nuo NATO aljanso bombardavimų.

       Senovės miestas Sabrata, esantis vakaruose nuo Tripolio, ir kur taip pat vyko kovos tarp sukilėlių ir Libijos kariuomenės, įkurtas finikiečių I tūkstantmečio pirmoje pusėje prieš mūsų erą. Didingi Sabrato griuvėsių pėdsakai išsaugojo tris istorines epochas: Kartaginos, Romos ir Bizantijos. Apie pirmą iš jų primena Mauzoliejus, apie trečią – Justiniano bazilika. Nuo Romos periodo iki mūsų laikų išliko Forumas su portiko kolonomis, Kurija, Jupiterio šventykla, Amfiteatras, didžiulio baseino - cisternos, akveduko, gyvenamųjų namų griuvėsiai. Sabrato puošmena buvo 180 metais pr.m.e. pastatytas teatras, kuris talpino 5 tūkst. žiūrovų. Jis buvo papuoštas arkomis ir Korinto stiliaus dviejų pakopų kolonada. Šalia Sabratos atidarytas archeologijos muziejus.

         Libijos kariuomenė daro viską, kad apgintų Sabratą nuo barbariškų sukilėlių užpuolimų.

       Leptis Magna – tai puikiai išsilaikęs (po archeologinių kasinėjimų) Romos miestas, esantis į rytus nuo Libijos sostinės. Jį taip pat įkūrė finikiečiai VII pr.m.e., kaip uostą ant prekybos kelio į Šiaurės Afriką. Ypač daug dėl Leptis Magnos klestėjimo padarė imperatorius Septimijus Severas, jis buvo berberų kilmės, gimęs čia 146 metais. Nuo Severų gadynės išliko įspūdingi Forumo griuvėsiai, kurių dydis 200х100 m. Iš Romos laikų paminklų galima aplankyti Triumfo arką, Baziliką, pusapvalį Nimfėją, Adriano pirtis, o taip pat Ptolomėją ir Sireną. Skoningai papuošti Ptolomėjaus Graikijos Rūmai I amžiaus pr.m.e yra pagrindinė šio senovinio miesto įžymybė. Sirena – Apolono šventykla, vienas iš seniausių miesto statinių, pastatytas VII amžiuje pr.m.e., turintis priestatus, kurie pastatyti daug vėliau, per 300 metų. Ekskursijoje po Leptis Magną libiečiai ir turistai taip pat galėjo pamatyti Apoloniją, seną miesto sieną. Jos ribose išsidėstę teatras, pirtys, pagrindinė gatvė ir Bizantijos rūmų griuvėsiai. O už jos yra daug bažnyčių – Dvigubų sienų bažnyčia, Rytų su gražiomis kolonomis iš žalio marmuro, Centrinė ir Vakarų.

       Prie Leptis Magnos taip pat vyko kovos. Ir sukilėlių, ir samdinių gaujos buvo įsiskverbę į šį didžiulį archeologinį parką. Ir išvažiavo su sunkvežimiais... Esant visiškam NATO nesikišimui...

       Šiandien Libijos kariuomenė saugo Leptis Magną.

       Aš esu įsitikinęs, kad senovės artefaktų grobimas vyksta kryptingai, pagal Vakarų kolekcininkų užsakymą. Ir todėl rimtai baiminuosi, kad antikos miestų – Kireno, Apolonijaus, Ptolomėjaus, kurie yra rytinėje Libijos dalyje, laukia amerikiečių išvogtų Babilono vertybių likimas. Tie paminklai, kurie yra Kirenaikoje, negailestingai grobiami. Jeigu Libijos Džamahirijos laikais šie lobiai buvo kruopščiai saugomi visai žmonijai, tai dabar dėl NATO veiksmų jiems gręsia sunaikinimas. Tačiau Vakaruose apie tai labai nemėgsta kalbėti. Vakaruose apie tą grobimą tyli!

       Kai kuriuos senovės miestus sugriovė ir pats NATO. Pavyzdžiui, Sebho miestas, kuris yra Fesanoje, Libijos pietuose, kuriame „Kadafio kariuomenės sandėlių“ sunaikinimo pretekstu buvo stipriai sugriautas senovės miestas Džerma, Garamantidos valstybės sostinė...

       Žinoma, kad aljanso lėktuvų antskrydžių metu nukentėjo archeologiniai paminklai ir pačiame Tripolyje. Tai Kartaginos ir Senovės Romos senoviniai statiniai, kurie buvo susiję su finikiečių laikais, taip pat ir mečetės, įskaitant žinomą Al Džami, kuri buvo pastatyta dar 1640 metais.

       Dar karo pradžioje NATO paskelbė, kad jų smūgių nesustabdys net senovės miestai, kuriuose gali „slėptis Kadafio kariniai objektai“. Tačiau prieš karo pradžią tas vietas aplankę turistai nieko tokio ten nematė: jokių „karinių sandėlių“ ir „Pulkininko pajėgų išdėstymo vietų“ ten nebuvo.

       Šiandien Libijos armija metras po metro Libijos žemę valo nuo grobikų ir žudikų.

       Šiandien NATO vėl bombarduoja Tripolį, vėl įsiliepsnojo kovos daug iškentėjusioje Libijos žemėje, ir vėl išplaukia į nežinią svetimi laivai, išveždami senovės epochos lobius... Libijos tautos lobius...

       Pagal liepos 19 d. duomenis iš Libijos, antikos muziejai, patekę į sukilėlių rankas, ir antikos miestas Kirenaikas yra visiškai išgrobti. Pradingo tūkstančiai antikos meno kūrinių, kurie UNESCO buvo paskelbti „Žmonijos lobiais“.

 

Nikolai Sologubovskii. Tripolis – Leptis Magna – Sabrata – Tunisas – Kartagenas. 2011-07-20

Šaltinis: komitet-libya 

 

 

 

 

 

Susiję:

Libija, liepos 15 diena

Bjauri tiesa: video, kaip Libijos sukilėliai nupjauna galvą Kadafio kareiviui ir kiti NATO nusikaltimai

Libijos moterys

Libija Vakarų nusikaltėlių apsuptyje

Libiečiai – tauta, kuri nepasiduos                   

Apie Libiją                                                    

Muamaro Kadafio kalbos tiesioginiame Libijos televizijos eteryje stenograma

P.K.Robertsas: „mes norime atsikratyti rusų ir kinų“     

Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

Birželio 8 d. naujienos iš Libijos           

Libija: daiktus vadinkime savo vardais      

Versija apie įvykius Libijoje                      

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija                   

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“                           

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė                

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas                   

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Nusikalstamumas – vienas iš naujos pasaulio tvarkos požymių

 

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas