Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Tripolis ant slenksčio

 http://www.sott.net      Daugelis užsienio stebėtojų ir, žinoma aš, sėdintis Tripolyje, paskutines aštuonias savaites, nelabai rimtai priima žiniasklaidos prognozes, kad į Tripolį netrukus įsiverš „NATO sukilėliai“, jeigu NATO valstybės nupręs išlaipinti savo sausumos pajėgas.

       Jų nuomonė grindžiama tuo, kad Libijos gyventojai vis labiau pyksta dėl NATO nužudytų šeimos narių ir genčių, tuo metu NATO teigiant, kad „gina civilius gyventojus“.

       Kalbama, kad čia mažiausiai dešimtys tūkstančių gyventojų pasirengę sustabdyti užpuolikus, kurie bando įeiti į Tripolį. Parama pulkininkui M.Kadafiui atsispindi net Vakarų apklausose tokiose, kaip pavyzdžiui, JK Guardian nurodo, kad Libijos lyderio pulkininko M.Kadafio populiarumas per konflikto laikotarpį išaugo du kartus. Šį rytą Rasmuseno apklausa rodo, kad NATO ir JAV dalyvavimui amerikiečių parama nukrito iki 20%, daugiausia dėl civilių gyventojų žudymo. Kai kuriose NATO valstybėse ji dar mažesnė.

       Dar visai neseniai gyvenimas sostinėje buvo gana normalus, išskyrus tai, kad truko benzino transporto priemonėms, kai kurių maisto gėrybių ir taip pat maisto kūdikiams, kai kurių vaistų ir patikimų telefono ryšio paslaugų. Buitinių šiukšlių krūvos pradėjo kauptis gatvėse, aplink Tripolį, nuo kovo mėn. pradžios, kai apie 400.000 užsienio darbuotojų pabėgo į vakarus -Tunisą ir rytus – Egiptą, prieš keletą savaičių savivaldybė pagaliau sutvarkė šiukšlių tvarkymą.

       Išskyrus NATO suintensyvintus bombardavimus, Tripolis yra gana maloni vieta gyvenimui.

       Rugpjūčio 17 d. viskas pasikeitė ir dabar niekas nežino ko laukti. Prieš vidurdienį didelė dalis, jeigu ne dauguma Tripolio, buvo be elektros energijos. Mano viešbutyje, viename iš dviejų Tripolyje, kuriame yra pastovus internetas (kituose rajonuose išjungimas trunka valandas ir dienas, kaip Libano Pietų Beirute), staiga nutruko paslaugų tiekimas darbuotojams ir svečiams. Iš pradžių kai kurie svečiai įstigo lifte ir kilo panika. Mūsų viešbučio kambariuose, kurie saugumo sumetimais turi neatidaromus langus, tapo labai karšta, nešiojamų kompiuterių baterijos greit pasibaigė, internetas dingo, ir šiam stebėtojui, kaip kitiems, teko žemyn ir aukštyn pėsčiomis vaikščioti 18 aukštų. Du mano draugai libiečiai, kurie dirba viename iš viešbučio restoranų, net pasakė man kambario numerį, kur galėsiu pavalgyti, jeigu išalksiu. Giliai sujaudintas jų požiūrio, tai apskritai charakteringa libiečiams, aš pasakiau jiems, kad buvau nevalgęs dėl Ramadano ir bet kokiu atveju negalvoju priimti pasiūlymo. Netrukus po to buvo įjungtas avarinis viešbučio generatorius ir liftas pradėjo veikti, bet energijos kitur viešbučio viduje nebuvo.

       Netoliese, Žaliojoje aikštėje 2 valandą minios pradėjo rinktis į mitingą prieš „NATO sukilėlius“ ir man pasakė, kad tūkstančiai Libijos piliečių pasirengę eiti į miesto pakraštį, žmonių kontrolės punktus, ir padėti kariuomenės vienetams atlaikyti puolimą iš Al Zavieh į Vakarus, Geryjano ir keleto kaimų iš Pietų ar Bregos, ir artimiausių kaimų iš Rytų.

       Kainos šalia mano viešbučio vietinėje „Medinoje“ (turgaus aikštė, apimanti keletą pardavimo blokų, turinti didelę įvairovę prekių ir daržovių), pasak seserų, kurios tapo mano draugėmis, ir kurios kartu su savo motina kiekvieną rytą perka produktus kasdieninio valgio gaminimui su pertraukomis Ramadano pasninko metu, kainos vėl pašoko. Per pastaruosius šešis mėnesius, po vyriausybės perspėjimų prekybininkams, kad jie negali svajoti apie pelnymąsi didinant kainas, maisto kainos išsilygino.

       Kai kurie žmonės palieka Tripolį, tačiau sunku suskaičiuoti kiek. Dauguma žmonių, kurių klausiu, sako, kad jie liks ir jie nemano, kad „NATO sukilėliai“ gali įeiti į gerai ginkluotą ir gerai organizuotą miestą, turintį apie 1,5 mln. gyventojų.

       Pavėluotai, pagaliau lėktuvu atskrido JT tyrimo delegacija, vadovaujama Palestinos moters iš okupuoto Nazareto, po JT reikalavimo, kad NATO leistų jų lėktuvui nusileisti Tripolio aeruoste. JT grupė apsistojusi mūsų viešbutyje, buvo užblokuota pagrindiniame kelyje tarp Tripolio ir Tuniso. Nuo rugpjūčio 18 d. žmonės, važiuojantys į Tunisą, įstrigę Tripolyje ir niekas nekeliauja iš Tuniso.

       Libijos studentai iš Tripolio Al Fatah universiteto ir net kai kurie vyriausybės valdininkai, kurių niekas neverčia, sakė, kad jie pažadėjo kariavimui kasti „Staliningrado gynybą“ Tripolyje, kuri bus naudojama prieš „NATO sukilėlių“ puolimą. Žinoma, seniūnijos yra labai gerai apginkluotos.

       Kai kuriems, įskaitant šį stebėtoją, neužteko dvasios jėgų šiems mieliems studentams priminti, kad prie Stalingrado Rusijos piliečiai kovėsi, žinodami, kad pas juos galų gale ateis Raudonoji armija. Negalima tikėtis, kad Raudonoji armija yra pakeliui į Tripolį, kuriam gresia blokada. Bet gal Tripolio gynėjams nereikia Raudonosios armijos Tripolio apgulties panaikinimui.

       Šią savaitę Libijos teisės studentas, kuris savanoriškai padėjo žmogui iš gynybos komiteto kontrolės punkto, esančio netoli aeruosto kelio (Airport Road), man parašė šį laišką:

       Franklinai, jūs manęs klausėte, kaip mes ginsime mūsų sostinę Tripolį, jeigu NATO bombarduos, kad sukilėlių pajėgos galėtų atvykti čia ir patekti į mūsų apylinkes. Mes apie tai dažnai diskutuojame naktimis. Tai yra tai, ką mes galime atsakyti į jūsų klausimą.

       Tai nėra privati informacija, kad mūsų gynyba bus kiekviename pastate, kiekvienoje pagrindinėje gatvėje, skvere ar žiede. Mes galima ir norime kuo ilgiau išlaikyti kiekvieną metrą, kai NATO pajėgos bandys tai paimti. Kiekviename pastato bute, gamykloje, sandėlyje, gatvės kampe, sankryžoje, gyvenamųjų namų ar ofisų pastatuose laukia ir tiekiami įvairių tipų šautuvai, RPG ir kiti ginklai. Snaiperiai ir specialiai apmokytos 5-6 vyrų grupės pasirengusios. Mūsų gynyba yra gatvių mūšiai. Kiekviename aukšte ir kiekvieno aukšto skylėje mes kovosime prieš NATO sukilėlius. Jei NATO įeis per priekines duris, mes kovosime už kiekvieną kambarį pastate.

       Mielas drauge Lambai, Libijos gyventojai yra gera ir išdidi tauta. Mes su jumis kalbėjomės apie Omarą Muktarą ir italų pralaimėjimą, tai mums kainavo daugiau nei trečdalį giminaičių, kurie krito kovos mūšyje. Ar jūs žinote, mano drauge, kad per Osmanų imperijos kolonizacijos šimtmečius iš visų arabų ar musulmonų pastoviai prieš ją sukildavo tik libiečiai. Tai buvo Libija. Vadovaujama genčių. Mes atsilaikėme prieš turkus ir prieš juos kovojome 20 metų trukusius karus. Ar NATO ir Obama tiki, kad jie gali mus įveikti? Jūsų draugas Muhamedas.

 

Dr. Franklinas Lambas (Franklin P. Lamb), 2011-08-18

Šaltinis: Activist Post

 

NATO nusikaltimai, rugpjūčio 19 d., Tripolis

 

 

 

Susiję:

Libija. Paskutinių dienų įvykiai

Kraujas gatvėse – Kataras, Didžioji Britanija, Prancūzija žudo beginklius civilius gyventojus

WikiLeaks dokumentai atskleidžia JAV intervencijos į Libiją priežastis

Plėšimas viduryje baltos dienos

Libija, liepos 15 diena

Bjauri tiesa: video, kaip Libijos sukilėliai nupjauna galvą Kadafio kareiviui ir kiti NATO nusikaltimai

Libijos moterys

Libija Vakarų nusikaltėlių apsuptyje

Libiečiai – tauta, kuri nepasiduos                

Apie Libiją                                                  

Muamaro Kadafio kalbos tiesioginiame Libijos televizijos eteryje stenograma

P.K.Robertsas: „mes norime atsikratyti rusų ir kinų“     

Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

Birželio 8 d. naujienos iš Libijos         

Libija: daiktus vadinkime savo vardais      

Versija apie įvykius Libijoje                    

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija            

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“                          

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė                  

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas                 

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Nusikalstamumas – vienas iš naujos pasaulio tvarkos požymių

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas