Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


JAV ir Izraelio Kalėdų dovana pasauliui

 http://nogw.com/      JAV ekonomikoje situacija klostosi nepalankiai. Ekspertų prognozės apie artėjantį antrą finansų cunamį pradeda pildytis. Daugelis ekonomistų kalba apie tai, kad 2012 metų pradžioje Jungtinėms Valstijoms gresia valiutų rinkų destabilizacija su iš paskos einančiu chaosu visame finansų sektoriuje. Patikimo išėjimo iš krizės recepto niekas nesugalvojo ir ko gero, kad esant esamiems finansiniams ir politiniams santykiams jau niekas nesugalvos. Reikia arba sutikti su dolerio monopolinės padėties tarptautiniuose finansuose praradimu ir panaikinti priklausomybę nuo grupės finansinių verteivų, arba sprendimo ieškoti kokioje nors kitoje plokštumoje.

       Tai, kad Baltuosiuose rūmuose vyrauja beviltiškumo nuotaikos, matoma pagal jų šeimininkų elgesį. Įprastai santūraus ir besišypsančio Barako Obamos pasirodymuose atsirado nervingumas ir griežtumas. Panašu, kad JAV administracijoje ieško išėjimo iš artėjančios katastrofos toje pačioje plokštumoje, kurioje jo ieškojo visi vadovai, valstybes įvedę į aklavietę, - naujame kare.

       Kitaip, kaip vertinti tą ažiotažą, kurį JAV ir Izraelis vėl sukėlė aplink Irano branduolinę programą? Plačiai išreklamuota TATENA ataskaita JTO pasirodė, kaip muilo burbulas. Dar iš 2004  metais pavogto Irano valdininko asmeninio kompiuterio paimta virtualaus branduolinio užtaiso susprogdinimo simuliacija buvo su pompa pateikta, kaip įrodymas apie Irano Islamo Respublikos pyktą ketinimą. Prie to apgailėtino išsigalvojimo pridėjo nurodymą į kažkokią bačką, kurioje galbūt buvo vykdomi sprogstamos medžiagos eksperimentai. Visa kita – tai demagogija „gautų duomenų patikimumo“ tema.

       Tokie bandymai įtikinti pasaulio bendruomenę apie Irano piktus kėslus pagal „įrodymų“ parinkimo būdą labai primena 2003 metų propagandinę kampaniją, kurioje Irakas buvo kaltinimais dėl masinio naikinimo ginklo sukūrimo. Tada Džordžo Bušo jaunesniojo vaizduotė tiek įsisiautėjo, kad jis pradėjo pranašauti apie greitą Sadamo Huseino nepilotuojamų lėktuvų pasirodymą danguje virš Amerikos, kurie mėto cheminius ir bakteriologinius nuodus. Propaganda suveikė. Amerikiečiai pritarė karui, už kurį jiems teko mokėti savo karių karstais ir savo pajamų sumažinimu.

       Kas bus dabar? Amerikiečiai ir šį kartą sutiks, kad reikia skubiai pulti Iraną? Juk tikriausiai jiems niekas nepaaiškins, net jeigu IIR būtų vykdomi bandymo ir konstruktoriniai darbai, kelias iki bombos sukūrimo, o dar atidžiai stebint visam pasauliui, negali nesitęsti ilgus metus? TSRS, kuriai niekas netrukdė kurti branduolinius ginklus ir kuri jų sukūrimui sukoncentravo visą savo karinės pramonės potencialą,ir žvalgybos galimybes, pirmos atominės bombos pagaminimas truko beveik dešimt metų. 

Tada iš kur yra tas karo būtinumas, ypač jeigu jokių įrodymų apie bandymo ir konstruktorinius darbus kuriant branduolinį ginklą TATENA, kurios inspektoriai ir dienomis, ir naktimis yra Irane, taip ir negavo? Galbūt karu suinteresuota dar viena valstybė, kuri glaudžiai susijusi su JAV valdančiais sluoksniais?

       Kodėl Izraeliui niežti rankos smogti Iranui? Tarptautinėje arenoje žydų valstybei įvyko tektoninis poslinkis – JT pripažino Palestiną tarptautinės teisės subjektu, tai yra suverenia teritorija, kuri, kaip bežiūrėtum, yra Izraelio okupuota. Tai kokybiškai nauja tarptautinių santykių padėtis, kuri Tel Avivui sukelia aštrų galvos skausmą. O Iranas yra palestiniečių sąjungininkas. Irano pinigai, ginklai politika be išlygų nukreipta palestiniečių tautos palaikymui. Ar ne laikas Iranui sumokėti už tokį savarankiškumą, o tuo pačiu nutraukti paramą palestiniečiams? Mažai tikėtina, kad Tel Avivas ir Vašingtonas skirtingai vertina situaciją.

       Žinoma, Izraelio interesas yra ne tik nubausti Iraną už jo politiką Artimuosiuose Rytuose. Tel Avivas iš tikrųjų bijo antiamerikietiškų ir anti –Izraelio jėgų islamo pasaulyje susijungimo. Pagal Izraelio skaičiavimus, ataka prieš Iraną gali pagilinti nesutarimus tarp musulmonų tiek, kad skilimas jų aplinkoje bus negrįžtamas. Kiekviena arabų valstybė privalės išreikšti savo pozicijądėl Irano užpuolimo. Persijos įlankos monarchijos, kurių rankas ir kojas yra surišusios Jungtinės Valstijos, niekur nedings, privalės palaikyti akciją prieš Iraną, ir tai dar labiau paaštrins jų santykius su likusiu musulmonų pasauliu.

       Izraeliui taip pat naudinga nauja terorizmo banga, kuri kils kaip atsakas į agresiją. Sionizmo ideologija nenumato jokio draugiško teritorinio ginčio išsprendimo su palestiniečiais, ir tuo požiūriu arabų konfrontacijos su žydais pratęsimas yra naudingas Izraeliui.

       Ką JAV gaus iš agresijos prieš Iraną? Pirmiausia, naują viso musulmonų pasaulio neapykantos porciją, nors JAV valdančiųjųsluoksnių tai nejaudina. Jie seniai siekia tokios situacijos, kada jų šarvuotas kumštis taps pagrindiniu pasaulio politikos argumentu. Ilgas informacinis rengimasis juos jau erzina. Jie norėtų nepaklusnius mušti iš karto, be plepalų ir demagogijos. Irano užpuolimas bus žingsnis ta kryptimi.

       Ar stabilizuosis JAV finansų rinka Irano užpuolimo atveju? Iš pradžių – taip. Juk karas – tai visada beprotiškai didžiulės biudžeto išlaidos, kariniai užsakymai ir t.t., kas pagyvins JAV rinkos konjunktūrą. Tačiau logika sako, kadnorint pasiekti režimo pakeitimąIrane,reikės vykdyti neapibrėžto laikotarpio oro-raketų operacijas. Toks karas pareikalaus nemažai lėšų. O kartu nukreips visuomenės dėmesį ir pademonstruos pasauliui, kas yra stipriojo teisė.

       Be JAV ir Izraelio į karą būtinai įsimaišys Didžioji Britanija. Sekite pranešimus: jeigu Jos Didenybės karališkasis laivynas pakėlė inkarus ir išplaukė iš Portsmuto pietų kryptimi, reiškia, pasaulio laukia dar vienas „kryžiaus žygis“ prieš „tamsos jėgas“.

       Lapkričio 10 d. “Daily Mail“, remdamasis britų žvalgybos duomenimis, įspėjo: „Apie Kalėdas Izraelis imsis karinių akcijų siekdamas Iranui užkirsti kelią kurti branduolinį ginklą... Kaip tvirtina šaltiniai, Didžiosios Britanijos vyriausybė supranta, kad Izraelis palaikomas JAV smogs smūgį į Irano branduolinius įrenginius pagal principą „geriau anksčiau nei vėliau“...

      Taigi, negalima žinoti, ar šį kartą taikaus Irano miestuose ir kaimuose iš raketų ir bombų sprogimų viesulo nepasirodys rogės su Santa Klausu. 

Dmitrij‘us Sedov‘as, 2011-11-11

Šaltinis: Fondsk

 

       Kaip rašo Mignews.com, Prancūzijos leidinys, remdamasis Prancūzijos žvalgybos šaltiniu, pranešė, kad šių metų rugsėjo mėnesį JAV Izraeliui slaptai perdavė 55 bombas, kurios sveria apie toną ir yra skirtos po žeme esantiems bunkeriams pramušti, ir sukelti juose gaisrą. Prancūzijos žvalgybos nuomone bombos buvo perduotos tam, kad Izraelis galėtų vykdyti atakas prieš Irano branduolinius objektus.

 

Davidas Aikas: jie nori išprovokuoti Trečią pasaulinį karą

 

 

 

Susiję:

 

Naujas trisdešimties metų karas ar taika?

Karas prieš terorizmą – apgaulė?

Hegemonijos ciklai ir būsimas pasaulinis karas

„Katastrofų kapitalizmas“

WikiLeaks dokumentai atskleidžia JAV intervencijos į Libiją priežastis

JAV: per 121 metus daugiau kaip 130 įsiveržimų į 50 valstybių

 

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas