JAV rinkėjai balsuoja už šunis, ožius ir asilus

      JAV yra daug miestų, kuriems vadovauja gyventojų išrinkti gyvūnai. Rinkimuose į garbės mero postą rinkėjai ne kartą savo balsus atidavė už ožkas, asilus ir šunis.

       Dažniausiai tai vyko mažuose miesteliuose, nes „politikas iš gyvūlių ūkio“ gali pritraukti smalsių turistų dolerius. Bet dažnai gyvūnų politikų likimai stebėtinai panašūs į jų „kolegų“ žmonių likimus. Apie tai, kaip ožys gali būti išrinktas į valdininko postą ir kas po to nutinka, aprašė „Los Angeles Times“.

       Kalifornijos valstijos Rivesaido apygardos, Anzos miestelyje į garbingą mero postą buvo išrinktas ožys, vadinamas Opiu. Įeidamas į valstybės tarnybos sektorių, Opis papildė išrinktų keturkojų žinduolių gretas, kurie papuolė į vadovaujančias pareigas mažuose miesteliuose. Ožio žavesys padėjo jam išvengti skerdyklos, bet grubiame provincijos politikos pasaulyje jis nebuvo toks šaunus. Todėl jį pašalino iš pareigų. 

       Šį ožį paskelbė Anzos garbės meru, nes jam labdaros tikslams pavyko surinkti daugiau pinigų negu bet kuriam kitam. Bet, kaip ir kiekvienas valdininkas, jis taip pat įsigijo priešų.

        Vietos bendruomenės verslo lyderiai baimindamiesi, kad po Opio išrinkimo visi penki tūkstančiai gyventojų atrodys visiškais kaimiečiais, nusprendė, kad jis turi išeiti. Opio šalininkai pasipiktino. Skandalas miestą padalino į dvi stovyklas.

       Florisanto miestas netoli Kolorado Springso, Kolorado valstijos, per labdaros rinkimus (kai už balsavimo teisę reikia sumokėti), kurie buvo surengti Paikso Piko istorinės bendruomenės naudai, garbės meru išrinko asilą, vadinamą Paku Belu. Kaip paaiškino pati bendruomenės prezidentė Selinda Kelin, „mes nusprendėme į politiką įnešti šiek tiek tiesos: rinkimuose buvo leista dalyvauti tik asilams“.

       2004 metais Pakas Belas buvo perrinktas antrai kadencijai: vienas jo konkurentas susirgo, kitas kažkur pradingo, o trečias – lama su priklijuotomis dėl panašumo į asilą ausimis – buvo išmesta iš varžybų, todėl kad asilu ji vis tiek netapo.

       Kai kas Rebite – Heše, Kentukio valstija, iš jaudulio prarado žadą, kai 1998 metais garbės meru buvo išrinktas šuo Guris: ar šio miestelio, kuris yra arti sienos su Ohajo valstija, gyventojų nepalaikys kvailiais?

       Tačiau kiemsargio pergalė miestui atnešė mažiausiai devynis tūkstančius dolerių: vienas balsas – vienas doleris. Vienas režisierius net nufilmavo dokumentinį filmą, kurio pavadinimas „Rebitas – Hešas: Visatos centras“ ir jį parodė Pensilvanijos festivalyje.

       Po to, kai Gurį užmigdė, Rebitas – Hešas, kuriame oficialiai gyvena nuo trijų iki penkių tūkstančių žmonių, surengė dar vienus rinkimus, kurie sutapo su JAV prezidento rinkimais. Laimėtoju tapo juodas labradoras vadinamas Džunioru.

       „Reikia turėti jumoro jausmą, norint atsikirsti bet kuriam, kas išdrįs pasijuokti iš mūsų“, - mano Sju Kler, sekretorė vietinės istorinės bendruomenės, kuri antros kampanijos pajamas panaudojo vietinės parduotuvės, arklidės ir kitų medinių statinių išsaugojimui.

        Kaip Florisantas ir Rebitas – Hešas, Anzos miestas yra toli nuo didelių kelių, dešimtis mylių nutolęs nuo artimiausio prekybos centro, kino teatro ir stadiono. Opis Anzui tapo sūnumi palaidūnu, sugrįžusiu į namus. Reikalingu ožiu reikiamu metu.

       Denas Gurtadas, kuris ožkas augina skerdimui, prieš trejus metus išgelbėjo Opį nuo mirties, po to, kai Opio mama, Nubijos ožka, vadinama „Satisfekšn“ („Malonumas“), paliko jį sniege numirti. Gurtado žmona, Kerolė – Ana Smit, trijų svarų ožiuką šildė šildykle ir jį maitino iš buteliuko. Gurtadas jį pavadino personažo Opio garbei, kurį vaidina Ronas Hovardas „Endžio Grifito šou“, ir nusprendė jo mėsai neskersti.

       Anzos gyventojai kasmet rengdavo garbės mero rinkimus. Beveik tris dešimtmečius miestelis, kurio žemėlapyje nesurasi, šį titulą atiduodavo tam kandidatui, kuris labdarai surinkdavo daugiausiai pinigų.

       Bet kai kurie politikai- žmonės pradėjo veikti per daug „politiškai“. Vienas meras raštinės reikmenis spausdino su mero simbolika. Kitas kartą dalyvavo Riversaido apygardos tikrų merų oficialiuose pusryčiuose.

      Ir tada Smit prisiminė apie ožį Klejų Henrį III, kuris yra jau iš trečios kartos, esantis Teksaso miesto Lahitaso, kuris yra netoli nuo „Big Bendo“ nacionalinio parko, vadovu. Turistai masiškai traukė pažiūrėti į Henrį – ožį, kuris mėgo gerti alų.

       Prieš keletą metų Klejui Genriui III netyčia buvo atlikta kastracija – nereikėjo lakti alaus su vienu blogu vaikinu. Teismas nusikaltėliui Džimui Bobui Hargrouvui, kurį apkaltino dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, baigėsi niekuo, nes jo advokatai įrodė, kad kaltinimas neteisingas. 

       Savo nelaimę ožys pavertė į pinigus miesto švietimo skyriui: internete galima nusipirkti marškinėlius su žodžiais: „Už alų aš atstovauju Lahitasą!“. Neseniai jis pralenkė šunį Bo ir buvo perrinktas, nors jo oponentas, vyras Davidas Tinslis („Už alų aš taip pat būsų jūsų paslaugoms!“) smerkė merą, kad jam trūksta sėklidžių.

       Genrio istorija įpylė alyvos į Opio savininkų Gurtado ir Smit ambicijų ugnį, Opio svoris tuo metu jau viršijo 200 svarus. Jie išsiuntė Opį į lėšų rinkimo kelionę – maisto produktų parduotuvę, į ateljė ir kazino – ir jis surinko daugiau kaip du tūkstančius dolerių stipendijų Gamiltono Koledže finansavimui.

       Per 2003 metų rinkimų kampaniją ožys leido sau vieną vienintelį blogo skonio elgesį – per jo išrinkimo garbei surengtą vakarėlį. Tada minia sužinojo, kad jo sauskelnės nėra idealios. Galiausiai ožys nugalėjo tris žmones, įskaitant buvusį merą Karlą Longą. „Los Angeles Times“ parašė, kad pats Longas nenorėjo duoti komentaro straipsniui. Savo ruožtu, ožio savininkas Gurtadas pasakė, kad „žmonės, kurie jam pralaimėjo visai dėl to nesidžiaugia“.

       Robinas Garisonas, Prekybos rūmų prezidentas, kurie paprastai finansuoja rinkimus, vietinės įmonės „Dairy Queen“ savininkė sakė, kad vietiniai verslininkai nebūtų įsikūrę Anze, jeigu būtų žinoję, kaip pakryps įvykiai.

       „Jeigu kur nors meras yra ožys, argi galima į tą vietovę rimtai žiūrėti?- sušunka ji.- Aš noriu, kad žmonės į mus žiūrėtų rimtai. Mes taip pat legitimūs, kaip ir Los Andželas“.

       2004 metais rinkimų nebuvo, bet Opis toliau pozavo vietos laikraščio „High Country Journal“ korespondentams. Tais metais šventiniame numeryje, skirtame liepos 4 d., jis pasirodė leidinio puslapiuose su raudonu kepurės snapeliu, žiūrintis pro Chevy Blazer langą.

       Kitą mėnesį miestelis susidūrė su nauja realybe: kadangi rūmai nefinansavo ankstesnių rinkimų, Opį atleido iš pareigų. „Jis nieko neveikia. Jis net kalbėti nemoka“, - burbėjo Tomas Stenlis, pensininkas ir Prekybos rūmų valdybos narys.

       „Meras atsistatydino“ – tokia antrašte „High Country Journal“ paskelbė straipsnį, kuriame buvo Garisono žodžiai apie tai, kad ožys jau nebe meras nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio. „Opis meru buvo tik mūsų mintyse“, - reziumavo laikraštis.

        „Los Angeles Times“ rašė, kad Opis žinią apie atleidimą atlaikė tvirtai ir, kaip pensininkas, pradėjo gyventi viščiukų, arklių ir dvejų ožkų, Džordijos ir Faierkrekeros, draugijoje. O Prekybos rūmų valdyba nusprendė atsakomybę už miesto lyderį perduoti kuriai nors kitai organizacijai.   

       „Galbūt mes išeisime į aukštesnį lygį“, - grasinosi Bobas Gifinas Krigas, nekilnojamo turto agentas ir Opio šalininkas,- Asilą kas nors tikriausiai išmes, todėl mes rengiame didesnį gyvūną“.

Šaltinis: webseason.com.ua, 2012-09-02

 

 

Katinas Henkas – nepriklausomas kandidatas į JAV Senatą, konkuravęs su demokratu T.Keinu ir respublikonu Dž.Alenu.

 

Susiję:

Kvailiausių partijų TOP 5

Komentarai

Finals past season, Arsenal's

Finals past season, Arsenal's performance kevin durant shoes is just not very ideal, although the results well, but the efficiency isn't high, and his rear pass error, defensive irvine was produced key 3 points are getting to be a "black spots" moment, apparently, in hope that on this to prove himself.

Zero, after the opening, the three points within the database and didn't hit two shots, on the particular contrary, the knight about three points would hit quite a few over there. Garage or focus on defense, he para which include lebron, Irwin, JR., has been people already, also get successful prevention.

In moving, did well in the actual Treasury, the ball with a teammate are fed adequately, but Mr Chu in a number of opportunity attack. 04 seconds left in the first quarter, garage dribble on the frontcourt, rhythm, but he could be confident the take a couple of steps away from the three-point line and it's necessary to make curry shoes moves, the ball! This is also the warriors in the very first 3-pointer today. Soon, the Treasury and using second chances about the right side of the camp again in a 3 factors!

It is worth mentioning that this opening, the garage proper arm was wearing the black gear, it can also be because his right elbow within the game before the old injury has a relapse, however, with the experience, he has to pull off protective devices. Gear, it appears, has affected the manage, before he took off once i feel much better.

Throughout against lebron James, the defense has been doing very well in his / her Arsenal, but after he was lebron was an adolescent knocked out, the referee possesses stephen curry shoes blown the garage stopping foul, garage on the ground is various, make action on the referee said lebron elbow.

In breakthrough, garage is also a difficult moves, a myriad of people all the means up his defense, as well as lebron, but Treasury first in lots of dazzling dribble move Thompson, right after air and rival accident cases, the hard to help score.

Tag: kyrie irving shoes under armour shoes kyrie irving jersey curry 4 shoes lebron james shoes kobe 10 new era caps nike kobe shoes yeezy shoes Lebron soldier 11 adidas nmd runner pg shoes kyrie irving jersey nike zoom vaporfly elite michael jordan shoes ultra boost curry 5 shoes nike epic react flyknit birkenstock sandals kyrie irving shoes adidas crazy explosive kyrie 4 kyrie shoes kevin durant jersey adidas deerupt runner kyrie 4 halloween asics gel kayano 23 Cristiano Ronaldo CR7 curry 5 vibram nike pg 2 kyrie 2 shoes kd 10 nike huarache nike air more uptempo adidas yeezy boost nike vapormax shoes vans sk8 hi kyrie 5 calvin klein underwear nike mercurial adidas zx flux kobe bryant jersey kyrie shoes 3 lebron 14 nike sock racer puma rihanna adidas yeezy air max 270 kyrie 4 confetti lebron soldier 10 adidas eqt lebron 14 puma fenty air jordan shoes john wall shoes curry 2 kyrie 2 mizuno running shoes kyrie 4 puma suede kd shoes adidas soccer cleats adidas yeezy lebron 16 nike kyrie 3 air max 90 kevin durant shoes lebron soldier 10 curry 5 kd 11 kyrie 4 nike air max 97 puma fenty slides nike hyperdunk Cristiano Ronaldo CR7 puma fenty kyrie 1 lebron 15 kyrie 3 stephen curry shoes Nike Football Cleats lebron shoes ultra boost 3.0 nike free air force 1

"I got accustomed to my

"I got accustomed to my evaluation, " curry remembered,kd shoes "people said I was too short, don't play college basketball, then for the same reason that I can not play in the NBA. People don't believe I can play guard, then said I am not just a pure point guard, until October of not too long ago, I also found that the general manager of funny in my experience as the league 3 rd good shooting guard. We've not yet fully perform their full potential, and so i set a higher regular to himself, committed to continuously improve being more outstanding. "

"We've never met anyone with curry shoes him so great shooting in all directions, " warriors coach level Jackson said, "and roll, stop and go empty-handed, catch hand, step back, leg, in the face of two double forced to help......, any thought of taking pictures mode, you can see he's astonishingly. We have certainly not seen anyone can reach this level, his Steve Nash (microblogging) played a top level, the two-time MVP honor, shooting is incredible, but it's also a level. And his / her other like reggie callier, Chris mullin, such seeing that dell and I competed together - Ellis, dell - Arsenal, they are almost all fantastic striker, but they will didn't garage so thorough, this guy is zero limit. "

Timer in addition to dance, 6 minutes stephen curry shoes in addition to 30 seconds, Davis has been doing everything we can to near the garage, but still delayed step. Garage again to try and do a beautiful jumper - it is not strictly jumper, his toe will be out of the ground, under the condition with the body is still increasing, use forefinger and middle finger touch to perform the hand. Treasury human body slightly back. This not only makes his moves difficult to block, as well as between the ball and floor on an additional 10 degrees Viewpoint. NBA players to occasion takes 0. 6 seconds usually, the garage from organizing action to dial your ball moves, it solely takes 0. 4 just a few seconds. Fast to make up to the deficiency of the storage area height, the ball well pun intended, the opponent blocking fly toward the basket in the operation, the look of garage is actually along with them. His arm still moves if the posture, and of his or her teammates has begun to be able to pose three gestures...

Tag: kyrie irving shoes vans sk8 hi curry 5 shoes adidas ultra boost air jordan 32 lebron 15 birkenstock sandals kyrie 2 adidas zx flux new era caps curry 4 shoes kd 11 ultra boost Nike Football Cleats calvin klein underwear vibram fivefingers kobe bryant shoes kyrie irving basketball shoes nike mercurial kyrie 4 confetti puma suede air max 270 kyrie 4 kevin durant jersey nike hyperdunk kd shoes puma fenty kyrie irving shoes kyrie 4 nike zoom vaporfly kyrie irving jersey Cristiano Ronaldo CR7 birkenstock shoes kyrie irving jersey lebron soldier 10 kyrie 3 michael jordan shoes stephen curry basketball shoes adidas nmd shoes adidas yeezy kyrie irving shoes ultra boost 3.0 asics gel kayano 23 yeezy shoes kyrie 2 shoes kyrie 4 halloween lebron james shoes kobe shoes puma rihanna adidas yeezy boost kobe 10 adidas shoes curry 5 shoes lebron 14 shoes curry 2 nike air max 270 harden vol 2 Nike CR7 Football Boots kyrie 4 halloween Lebron Shoes lebron soldier 10 Nike lebron soldier 11 yeezy boost nike zoom vaporfly elite paul george shoes mizuno shoes air force 1 kyrie 4 kyrie irving shoes lebron james shoes kd shoes stephen curry jersey nike air max 97 adidas crazy explosive kyrie 3 shoes nike air presto nike kyrie 3 kyire 3 nike pg 2 nike lebron 14 nike sock racer jordan retro vans shoes hand spinner nike free adidas deerupt runner

From brought the first curry

From brought the first curry shoes golf ball, a garage at your match: each other laid out a perfect diamond entrance, teammate Steve Blake flew to check out up, left the clippers protect darren collison (microblogging) the gap between two steps at the rear of their closely, Danny granger could be the only defender in pull. This is the shed superior court intuition and understanding that embodies: his shot variety. He seems to comprehend the defensive player in the ideas, can predict their own next move, then strike beforehand. "When other people usually are doing gesture, garage with judgment, and the online game, this is Stephen is best place, in this respect the particular league may be the best. Find field space, know the location where the defense space will take place, it is the key in the art of his photographs. Because no matter exactly how good your shots, a lot more exquisite technology, no space is useless. "ESPN's Brian thorpe, once wrote in his article.

Garage with great care stephen curry shoes observing the defense, he likewise have reason to be thus cautious. Before this, the warriors have missed 12 goals in 13 shots in past times, is now 33 to help 37 behind the clippers, disturbed through the right leg muscle strain of garage after only one of 4. For garage himself, this ball is very important: before a season, he hit an archive in NBA history together with 272 grains of several points, if again set up three points today, his three points this season hit number will exceed 200 mark. So that library might be the sixth in a row has no less than two season hit 200 grains of three avid gamers, at the same period, still can have a few points to continuous hit game streak always 54 games - it will be the warriors team historical past record.

"I like everything kevin durant shoes relevant to the shooting, " garage once said within an interview, "but with the most especially in perfect give posture. When your body is in good rhythm, from standing in the feet on a lawn, his hands to complete a shot, all series of joint actions will be calm and smooth, like waves. It's a great feeling. ".

Tag: kyrie irving shoes ultra boost 4.0 lebron 15 asics gel kayano 23 pegasus 35 adidas shoes kyrie 4 nike epic react curry shoes curry 4 ultra boost 3.0 nike air more uptempo nike pg 2 pg shoes lebron 14 shoes nike huarache adidas ultra boost kevin durant shoes nike air max 270 stephen curry jersey kyrie irving shoes kyrie 4 shoes adidas yeezy kyrie shoes nike free nike air presto air jordan shoes harden vol 2 kyrie irving shoes puma rihanna creepers camo mizuno running shoes nike air force 1 under armour shoes adidas yeezy nike zoom vaporfly elite john wall shoes adidas soccer cleats nike epic react flyknit nike sock racer adidas deerupt runner kyrie 4 halloween kobe shoes lebron james shoes curry 5 air max 90 kyrie 4 confetti kyrie irving jersey calvin klein vibram shoes adidas nmd shoes nike air vapormax curry 2 curry 5 nike lebron 14 curry 5 shoes Lebron soldier 11 curry shoes puma fenty Nike Football Cleats vans shoes kobe 10 kevin durant jersey lebron soldier 10 nike lebron shoes kyrie 2 shoes ultra boost shoes kyrie 3 shoes stephen curry shoes lebron james shoes puma fenty kobe shoes air jordan 32 nike vapormax kyrie irving jersey kobe 11 kd 11 Cristiano Ronaldo CR7 kyrie 4 lebron soldier 10 yeezy shoes vans sk8 hi adidas crazy explosive soldier 11 kyrie 5 michael jordan shoes adidas zx flux

Garage beneath the stephen

Garage beneath the stephen curry shoes second dribbling is toward the first turn on the left side in the body without any slowdown, his footsteps choiceness and fast, soon arrived at the position you wish to go. Unlike most pitcher like the middle of gravity down, then struggled to jump to perform, the garage action additional concise. Don't waste any hard work, just jump off the bottom, slightly triggered his filming action instantly. "He is not only probably the most pure great scorer, he even gave shot two words for making the definition, the whole shooting art played the revolutionary role. "The bobcats head scout work Adam - Mr Libby said Treasury.

Counter-top frames in 6 moments and 31 seconds, garage from his torso slightly next point position held up the ball, the index finger in addition to middle finger instinct to get gaps in the silicone ball center. His hand gently lifted back, left his palm the ball, but still control among his fingers. His right arm into each of the joints is close to help 90 degree Angle, from the shoulder to the knee, from the elbow to the wrist, from wrist to reference, as if a bistro waiter in carrying any tray.

Glen Davis clippers, 289 - pound before, curry shoes need to speed up their action from the Treasury, since the childhood to lay a great foundation for complete to garage in different state, the right arm and shooting is able to keep perfect posture and toughness. And in addition to perfect hand movements, garage has a precise shot needed one more factor: enough deep muscle memory. Shooting touch just isn't a proper adjective, a single player, able to throw an excellent shooting there is although one secret to all - every single day, year after year process, until a set regarding complex dynamic chain implanted into parts of your muscles. Garage never resist for instance monks meditate boring practice, it also helped when he graduated from secondary school, eventually grow into another leading little-known Davidson school NCAA elite last eight.

"Game changing, there is no time to kevin durant shoes you consider your own shooting activity is correct, " curry said, "you can only rely on their daily at it ground building muscle memory, hit and believe that individuals can. We're so plenty of practice in training, as a way to the game, you can depend on instinct to react. But if it is not correctly, the game will experience very strange. ".

Tag: kyrie irving shoes yeezy boost kyrie 3 kyrie irving shoes curry 5 shoes vans shoes adidas crazy explosive kobe 10 nike mercurial puma fenty nike kyrie shoes Cristiano Ronaldo CR7 adidas soccer cleats air jordan 32 kyrie 3 shoes air max 90 Lebron soldier 11 kyrie irving shoes kevin durant shoes lebron james shoes kyrie 4 adidas zx flux paul george shoes adidas porsche design kyrie 4 Lebron James Shoes vibram fivefingers under armour shoes adidas nmd runner kobe 11 nike air max 97 curry 5 lebron 14 nike sock racer puma rihanna creepers kyire 3 nike air more uptempo adidas boost lebron shoes kyrie 4 nike zoom vaporfly nike huarache kyrie 2 ultra boost adidas kd 11 jordan retro kobe bryant shoes lebron 15 lebron soldier 10 curry shoes soldier 11 vans sk8 hi nike kyrie 3 calvin klein underwear james harden vol 2 curry 2 curry shoes asics gel kayano 23 puma fenty slides curry 5 nike zoom vaporfly elite kyrie 5 kobe shoes nike air max 270 puma fenty nike air presto ultra boost shoes curry 4 kd shoes yeezy shoes adidas iniki puma suede curry 5 stephen curry shoes lebron shoes nike kd 11 nike epic react flyknit adidas ultra boost 4 nike air force 1 nike air max 270 puma fenty kyrie irving jersey mizuno shoes nike epic react birkenstock adidas yeezy

Being a core point guard,

Being a core point guard, garage as well as other three split the difference is he is the team attract and organizer. In some other words, he can't be like novak on the perimeter around awaiting kevin durant shoes someone else to offer him the ball. We take novak to your comparison, everything also - reference counted for all of us each a 3-pointer helps objects, and to time, after statistics, novak found there is much surprise hit 3-pointers, 149, 146 can be a teammate's pass and struck; Three-point shots hit your second more this season Ryan - Anderson isn't exception, he hit curry shoes throughout 213, has 206 utilizes your friend's passing.

The garage He all the 3-pointer this season, there are 105 of 3 is just not sending (272), quite simply, is to create opportunities, nasty sto vote. This trick in the team's star, such as flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, John, but often because a person errs, physical strength intake, to the number of that time period few, and the hit ratio is just not high. But obviously is surely an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times is just not assists quantity highest throughout alliance,stephen curry shoes even better than lebron James thrown straight into more all 3-pointers, as well as the shooting is in the league all five like not assists free-throw shooting players on the fifth (41. 8%), both equally quality and quantity. Taken together, the three points to help thrown into space seriously isn't an easy thing, will need to have the forty percent three-point shots need to create his own photos, this how tired! Essentially the most precious is, no make a difference when and where, and learning to make moves, garage has a high percentage. It is no wonder the manager of the enthusiast when Bob myers lately told the Associated Media said: "as long as it's garage, to obtain the ball is reasonable. ".

Tag: kyrie irving shoes puma fenty curry 5 shoes stephen curry shoes puma suede curry 5 Nike Football Cleats lebron james shoes kyrie 4 shoes curry shoes nike vapormax asics gel kayano 23 Lebron soldier 11 curry 5 kyrie irving jersey curry 4 shoes james harden vol 2 air jordan 32 kyire 3 kobe bryant jersey nike mercurial adidas iniki adidas boost Nike lebron soldier 11 kyrie 4 kobe shoes adidas zx flux vans sk8 hi kyrie 2 shoes lebron soldier 10 jordan retro air max 90 adidas yeezy outlet calvin klein ultra boost adidas nike sock racer birkenstock shoes adidas porsche design nike hyperdunk michael jordan shoes Nike Pegasus 35 kyrie 5 nike vapormax ultra boost under armour shoes kyrie 4 confetti nike huarache nike epic react kyrie 1 nike air more uptempo hand spinner nike free kyrie irving shoes air max 270 lebron james shoes adidas yeezy boost Nike CR7 kyrie 2 puma fenty Lebron James Shoes adidas deerupt kobe 10 nike epic react birkenstock sandals air jordan shoes kobe 11 mizuno running shoes kevin durant jersey adidas football cleats kd shoes kyrie 3 kyrie irving shoes puma fenty kd shoes kyrie 4 halloween kyrie 4 lebron shoes ultra boost 4.0 curry 5 kd 10 john wall shoes kd 11 kyrie shoes 3 kyrie 3 air max 270 lebron 14 shoes

Throw three points seriously

Throw three points seriously isn't the whole garage every day work, and don't ignore, Stephen curry is the actual team in assists in addition to steals, he averaged 6. 7 assists within the regular season, 14 in the league and the playoffs stephen curry shoes is usually averaging 9. 3 assists because the league the first! Let's imagine a graphic, 40 minutes per game within the Treasury, attack launched a large number of times, there are always several ball he wasn't in the outside, but the baseball inside, attracted a dual... What will happen and then? There was a man the guy can tell you the response, curry shoes he called clay -- Thompson, from the fantastic state warriors, he made there is much surprise 211 3-pointers, finished third inside the league, and that 211 3-pointers, 68 hails from the assists of Stephen curry.

12-13 year to contrast the shed and ray Allen throughout '05 -' 06 - Allen into 269 3-pointers, and he could be the Seattle supersonics. That year, Allen's 269 involving 653 three-point shots, picture 41. 2%, as Stephen - 272 of 600 photos in his Arsenal, of up to 45. 3%; That season, Alan ball attack create 3 ratio is below a quarter, compared together with 38. 6% in data bank; That year, Allen's assists the telephone number 3. 7, less versus Treasury for three facilitates. So the outline, the image of the alternative 3-pointers hand lower the garage outline: he besides completed the sharpshooter track record, his teammates for their creation of free-throw options into; He will also look for opportunities as well, through the ball breakthrough, stopped for no facilitates 3-pointer of shots. Also, he also can complete assists, "create" another glass pitcher - clay - Thompson! Not simply can catch vote, will urgent stopped, can create more opportunities to people, this star, unique! I am kd shoes afraid, just use "striker" two words have been unable to define Stephen curry, must also be in with a "great" rhetoric.

Tag: kyrie irving shoes nike huarache kevin durant shoes vibram shoes kyrie 2 shoes lebron soldier 10 nike epic react ultra boost adidas iniki kyrie irving shoes nike air max 270 kd 11 lebron james shoes kobe 10 kyrie 4 kyrie 4 halloween john wall shoes curry 5 stephen curry shoes lebron 16 stephen curry jersey ultra boost 3.0 lebron shoes nike air presto air force 1 kyrie 4 adidas ultra boost nike lebron shoes nike sock racer puma fenty kyrie shoes kyrie irving basketball shoes kobe 11 nike air more uptempo nike mercurial kyrie 4 vans shoes adidas deerupt runner vans sk8 hi kyire 3 adidas porsche design shoes michael jordan shoes kd shoes asics gel kayano 23 kyrie 4 adidas yeezy curry 5 yeezy boost nike pg 2 pg shoes lebron soldier 10 curry 4 shoes under armour shoes kyrie 1 curry 2 nike kd 11 kyrie irving shoes yeezy boost Cristiano Ronaldo CR7 kyrie 4 halloween lebron 14 puma fenty slides new era caps jordan retro calvin klein underwear Lebron soldier 11 adidas eqt Lebron James Shoes hand spinner jordan 32 curry 5 curry 5 curry shoes birkenstock sandals curry shoes kyrie 4 confetti kyrie 5 Cristiano Ronaldo CR7 kyrie irving jersey adidas crazy explosive harden vol 2 air max 270 kyrie 2 kobe bryant jersey kd 10 adidas ultra boost 4

Two steals in his Toolbox,

Two steals in his Toolbox, stephen curry shoes in the first one fourth, and the two steals to garage a total of 106 times inside playoffs career steals, which in turn transcends the rick Craig, became the steals inside the history of the warriors team in the playoffs.

Garage into seven three-pointers from the game, this also let his playoff three-pointers hit number up to 261, match the Robert horry, 9th three points in playoff record list. Distance comes 9th Chauncey billups, he in addition only six three items.

37 points in merely three games, came curry shoes someone's, and this is his there is much surprise, including playoffs) 9th score 35 + game with three alone, more than 7 times of Russell westbrook, top of the league.

So many record the primary world war, there is no doubt that the game can be said to be the garage in this series played the best game. The first 3 games, garage is averaging 27. 3 points and several. 7 rebounds, 6 facilitates, shooting 40. 3% as well as 35. 3% from several, compared with the frequent season shooting stage, a clear degree of decline, nevertheless the game, garage completely crazy. The blazers in several players to hound your ex, but no one may disturb his rhythm. Car port, as it were, in the game again to determine "day day" feeling.

11 three-point series out hand, hit kevin durant shoes more effective goals, including vast miles of three points. Wearing warriors baseball hat sitting from the stands to watch the particular old garage, it also appears to have son's playing god appear to be some incredible performance. The lens to the old garage, he cannot help but shook the head.

Of course, whatever other people think, garage three points because of their own performance with complete confidence. In the finally quarter the warriors using 88-58 big lead the actual blazers, garage outside the three-point line again, the ball clear of the one hand, he turned back field, the ball firmly in to the basket, the whole upheaval. Can put the three points with this state, the other gathering can say what?

Tag: kyrie irving shoes lebron soldier 10 nike air presto puma suede nike epic react adidas zx flux curry shoes birkenstock sandals adidas yeezy boost nike zoom vaporfly elite kd 11 kd 11 shoes pg shoes puma fenty lebron james shoes kyire 3 nike air max 270 curry 5 shoes nike kyrie 3 nike pg 2 kyrie 4 adidas deerupt nike air more uptempo ultra boost 3.0 kyrie 4 shoes ultra boost adidas curry 5 shoes Nike Lebron James Shoes nike epic react flyknit curry shoes air max 270 under armour shoes nike free kobe shoes hand spinner kevin durant jersey Lebron soldier 11 kyrie 2 kyrie 1 lebron 15 kd 10 lebron soldier 10 nike kobe shoes kevin durant shoes vibram lebron james shoes kyrie 4 yeezy shoes lebron shoes harden vol 2 air max 90 lebron 14 nike mercurial curry 5 nike air max 97 adidas nmd runner kyrie irving shoes adidas eqt Nike Pegasus 35 jordan retro nike hyperdunk kyrie 2 shoes Nike lebron soldier 11 kyrie 3 john wall shoes adidas crazy explosive kyrie irving jersey porsche design shoes puma fenty kobe 10 air jordan shoes nike vapormax shoes puma fenty nike lebron 14 adidas yeezy ultra boost curry 5 kobe bryant jersey kyrie 5 nike zoom vaporfly adidas boost kyrie irving basketball shoes calvin klein new era caps kyrie 4 halloween kyrie 4 halloween

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas