Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Nematoma vergija

       Kodėl žmonės turi taip daug dirbti, nors per pastaruosius pusantro šimto metų dėl technologinio išsivystymo darbo našumas smarkiai išaugo? Kodėl nemaža žemės gyventojų dalis, nors dirba po 12 valandų per parą, gauna menką atlyginimą, iš kurio vos išgyvena?

       Praėjusio šimtmečio viduryje TRSR politiniai lyderiai kėlė uždavinį – pasiekti 5 valandų darbo dieną, kad likusį laisvą laiką žmonės galėtų skirti mokymuisi ir savęs tobulinimui. Jie manė, kad tai yra pasiekiamas uždavinys. Bet jie nenumatė, kad socializmo sistema, kuri tinkama šios idėjos įgyvendinimui, bus sužlugdyta, ir ją pakeis kapitalizmas.  

       Kodėl šiandien mes vietoje 5 valandų dažnai dirbame net daugiau negu įstatyme nustatytos 8 valandos, atsakymą galima rasti trumpame filme ir išvardintuose paslėptos vergijos principuose (pagal O.Tinkovo versiją):

       1. Vergų ekonominis vertimas nuolat dirbti. Šiuolaikinis vergas priverstas nesustodamas dirbti iki mirties, nes lėšų, kurias vergas uždirba per 1 mėnesį, užtenka apmokėti už būstą 1 mėnesiui, nusipirkti maisto 1 mėnesiui ir sumokėti už transportą 1 mėnesiui. Kadangi šiuolaikiniam vergui pinigų visada užtenka tik 1 mėnesiui, todėl šiuolaikinis vergas priverstas dirbti visą gyvenimą iki mirties. Pensija taip pat yra didelė fikcija, nes vergas pensininkas visą savo pensiją atiduoda už būstą ir maistą, ir vergui pensininkui laisvų pinigų nelieka.  

       2. Antras mechanizmas, kuris vergus nematomai verčia dirbti, yra dirbtinės paklausos pseudo reikalingoms prekėms sukūrimas, kurios vergui peršamos panaudojant TV reklamas, piarą, prekių sudėjimo tam tikrose parduotuvių vietose metodą. Šiuolaikinis vergas įtrauktas į begalines lenktynes už „naujoves“, o dėl to turi pastoviai dirbti.

       3. Trečias šiuolaikinių vergų paslėptos ekonominės prievartos mechanizmas yra kreditų sistema, kurios „pagalba“ per „palūkanų normą“ šiuolaikiniai vergai vis labiau ir labiau įtraukiami į kreditų vergiją.

       4. Ketvirtas mechanizmas, kuris šiuolaikinius vergus priverčia dirbti slaptam vergvaldžiui yra mitas apie valstybę. Šiuolaikinis vergas mano, kad dirba valstybei, bet iš tikrųjų vergas dirba pseudo valstybei, nes vergo pinigai patenka į vergvaldžio kišenę, o valstybės sąvoka naudojama siekiant apgauti vergų smegenis, kad vergai neklausinėtų nereikalingų klausimų, kaip, pavyzdžiui: kodėl vergai dirba visą gyvenimą ir visada būna neturtingais? Ir kodėl vergai neturi pelno dalies? Ir kam konkrečiai sumokami pinigai, kuriuos vergai sumoka mokesčių forma?

       5. Penktas vergų paslėptos prievartos mechanizmas yra infliacijos mechanizmas. Kainų augimas nesant vergo atlyginimo augimo, suteikia galimybę slaptam, nematomam vergų apiplėšimui. Taigi, šiuolaikinis vergas nuskursta vis daugiau ir daugiau.

       6. Šeštas paslėptas mechanizmas skirtas priversti vergą nemokamai dirbti: atimti iš vergo lėšas išvažiavimui ir nekilnojamo turto pirkimui kitame mieste arba kitoje šalyje. Šis mechanizmas šiuolaikinius vergus verčia dirbti vienoje įmonėje ir „kentėti“ vergiškas sąlygas, nes kitų sąlygų vergas paprasčiausiai neturi: ir pabėgti vergas neturi už ką, ir neturi kur.

       7. Septintas mechanizmas, kuris verčia vergą nemokamai dirbti, yra informacijos nuslėpimas apie vergo darbo tikrąją vertę, prekės, kurią vergas pagamino, realią vertę, ir vergo darbo užmokesčio dalį, kurią per buhalterinio išskaičiavimo mechanizmą paima vergvaldys, naudodamasis vergų nežinojimu ir pridėtinės vertės, kurią vergvaldys paima sau, kontrolės iš vergų pusės nebūvimu.

       8. Aštuntas mechanizmas skirtas tam, kad šiuolaikiniai vergai nereikalautų savo pelno dalies, nereikalautų atiduoti tai, ką uždirbo jų tėvai, seneliai, proseneliai, pro proseneliai ir t.t., yra faktų nutylėjimas apie vergvaldžių vykdytą išteklių, kurie daugelio vergų kartų per tūkstančių metų istoriją buvo sukurti, išgrobimą.    

2013-11-05

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas