Pasaulis
Tūkstantis dienų

       Štai jau lygiai tūkstantį dienų mes visi čia, Donbase – separai. Maištininkai. Genetinės šiukšlės, kurias reikia trypti Ukrainos kario batu, su koja, apauta seniai savanorių neplauta kojine. Ne žmonės.

Read more...

Baltijos šalys pralaimėjo „naują šaltąjį karą“

       Kol Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių vadovai ragina pratęsti sankcijas prieš Rusiją, Donaldas Trampas formuoja prezidento komandą iš prorusiškų veikėjų, o į Europos valdžią eina politinės jėgos, kurios rinkėjams žada panaikinti sankcijas ir draugystę su Maskva.

Read more...

Artimųjų Rytų sukarpymas įžengė į praktinį etapą

       Konfliktų, kurie krečia taip vadinamų Didžiųjų Artimųjų Rytų valstybes, slapta prasmė vis labiau išlenda į paviršių.

Read more...

Lenkija –Ukraina: iš pradžių restitucija, po to teritorijos?

       Pagal parlamento rinkimų rezultatus spalio mėnesį kokį pavidalą neįgautų nauja vyriausybės koalicija Lenkijoje, Ukrainos krizės kaitinamas lenkų susidomėjimas tuo, ką jie vadina Rytų Kresais (rytiniais Lenkijos pakraščiais), tikriausiai augs.

Read more...

Graikijos referendumas - pamoka kitiems

       Graikijoje įvykęs referendumas dėl tarptautinių kreditorių reikalavimų priėmimo klausimo Europos naujausioje istorijoje tapo precedento neturinčiu įvykiu.

Read more...

RF Generalinė prokuratūra pripažino, kad Krymas UTSR buvo perduotas neteisėtai

        Rusijos Generalinė prokuratūra pripažino, kad Krymo srities perdavimas į UTSR sudėtį 1954 metais yra neteisėtas. Apie tai rašoma priežiūros institucijos atsakyme į Valstybės Dūmos deputato Sergejaus Mironovo kreipimąsi, kuris paprašė suteikti Krymo išbraukimo iš RTFSR teisinį įvertinimą.

Read more...

JAV užsienio skola ir pagrindiniai jos turėtojai užsienyje

        Prieš keletą dienų JAV Iždo departamentas ir Federalinės rezervų sistemos valdyba paskelbė JAV užsienio skolos naują statistiką. 2014metų gruodžio 31d. bendra skolos suma buvo 17,1 trln. dolerių (1lent.). Pagal išankstinius TVF vertinimus (galutinių duomenų kol kas nėra), JAV BVP  2014 metais buvo 17.416 mlrd. dolerių. Tai yra JAV užsienio skola 2014 metais pasiekė 98,3% BVP. Dar šiek tiek – ir JAV perkirs psichologiškai svarbią užsienio skolos 100% kartelę (ES valstybės ją kirto dar 2012 metais).

Read more...

JAV Federalinio rezervo įkaitai užsienyje

       Neseniai JAV Federalinė rezervų sistema savo oficialiame tinklalapyje atnaujino duomenis apie užsienio valstybių oficialiąsias tarptautines atsargas, esančias JAV Federaliniuose rezervų bankuose (FRB). Pirmiausia, kalbame apie Niujorko Federalinio rezervų banką, kuriam tenka gerokai daugiau kaip pusė visų 12 Amerikos federalinių rezervų bankų aktyvų ir kapitalo. Niujorko Federalinis rezervų bankas užsienio valstybėms (oficialioms pinigų institucijoms- centriniams bankams ir iždams) suteikia paslaugas: valiutos įdėjimas į depozitines sąskaitas, vertybinių popierių specialiame depozitoriume saugojimas ir apskaita, aukso standartiniuose luituose saugojimas požeminiuose rūsiuose Manhetene.

Read more...

Ekonominės sankcijos prieš Rusiją ir Vakarų bankų sistemos kortų namelis

       Praėjusių metų pabaigoje žinomas JAV ekonomistas, vienas iš „reiganomikos“ kūrėjų, Polas Kreigas Robertsas, atsakydamas į finansų informacinio portalo „King World News“ klausimus apie Vakarų ekonomi

Read more...

Ispanijoje protestavo hologramos

       Ispanai sugalvojo naują protestavimo būdą, kuris nepažeistų galiojančių įstatymų.

       Penktadienį Madride įvyko pilietiškai aktyvių žmonių ir žmogaus teisių gynėjų protesto akcija „Hologramos už laisvę“ („Hologramas para la Libertad“) prieš neseniai Ispanijoje priimtas įstatymo pataisas, kurios kelia grėsmę saviraiškos ir susirinkimų laisvei šalyje. Ir apskritai demokratijai.   

Read more...

Čekijos ir Slovakijos rezervistai NATO pareiškė, kad nekariaus prieš Rusiją

      Praha, balandžio 9 d. Keturių visuomeninių organizacijų - CSLA, PS, ВМВ, SNB, kuri jungia Čekijos ir Slovakijos rezervistus ir atsargos karininkus, atstovai padarė viešą pareiškimą, kuris Europoje sukėlė šoką. Kariai pareiškė, kad pasirengę ginti savo Tėvynę, bet jie jokiomis aplinkybėmis nesirengia remti NATO kare prieš Rusiją. Dokumentas pavadintas „Memorandumu“ ir paskelbtas grupės, kuri jungia CSLA, PS, ВМВ, SNB narius, Facebook‘e.

Read more...

Centriniai bankai, kaip paskutinės instancijos bankrotai

        Šiuolaikinį kapitalizmą vadina finansiniu. Ta jo savybė ypač akivaizdžiai pasireiškė paskutinius keturis dešimtmečius po perėjimo nuo aukso ir dolerio standarto (Breton Vudso pinigų sistema) į popierinio dolerio standartą (Jamaikos pinigų sistema). Nuo JAV Federalinės rezervų sistemos spausdinimo mašinos buvo nuimtas „aukso stabdis“, ir atsirado galimybės neribotai popierinio dolerio emisijai. Darbotvarkėje iškilo uždavinys - garantuoti paklausą FED spausdinimo mašinos produkcijai. Vienas iš šio uždavinio sprendimo būdų buvo audringas finansinių rinkų vystymasis, kurios pradėjo susiurbti vis didesnius spausdinimo mašinos produkcijos - dolerių kiekius. Jeigu senais gerais laikais 90% visų operacijų pasaulinėje valiutų rinkoje aptarnavo tarptautinę prekybą, tai dabar jai tenka geriausiu atveju 3-4%. Likusieji – aptarnavimas spekuliacinių operacijų pačioje valiutų rinkoje ir kitose finansų rinkose- akcijų, kreditų, išvestinių finansinių priemonių rinkoje.

Read more...

Rotšildai ir Ukraina

        Ukrainos skolos vertybinių popierių supirkimu užsiima keletas stambių tarptautinių investuotojų. Stambiausiu Ukrainos skolų turėtoju tapo investicinis fondas „Franklin Templton“.

Read more...

Aleksandras Zapolskis. Šveicarija suprato: euro laukia ypač sudėtinga krizė

       Pinigai mėgsta tylą. Tas žinomas posakis geriausiai apibūdina vieną iš ekonomikos pagrindinių savybių. Paprastai visi rimti strateginio pobūdžio susitarimai pasiekiami tyliai kabinetuose ir toli nuo visokios spaudos. Tai, kaip kariuomenėje. Kol paprasti žmonės mėgaujasi ryto kava su šviežiomis bandelėmis, nepastebimo štabo karininkai kažką skaičiuoja, kažką piešia ant žemėlapių, versdami visokius žinynus, suriša prirašytus puslapius į slaptus segtuvus. O po to netikėtai bac! – ir Vyslos –Oderio operacija arba kažkas panašaus į „Santjage lyja lietus“. Aš apie tai, kad tyliuose Europos kabinetuose tarp šių metų sausio 12 ir 16 d. finansininkai priėmė kažkokį labai svarbų sprendimą dėl visos Europos finansų rinkos. Kokį būtent – niekur nekalbama, bet pagal netiesioginius požymius kai ką galima numanyti.

Read more...

Doleris ir karas

       JAV dolerį jau daug kartų laidojo, bet jis vis dar gyvas. Breton Vudso pinigų sistemos žlugimo išvakarėse dolerio dalis pasaulio valiutų atsargose artėjo prie 80% (1970 m. – 77,2%; 1972 m. – 78,6%). Po to, perėjus prie Jamaikos pinigų sistemos, ji pamažu mažėjo ir 1995 metais pasiekė žemiausią lygį - 59,0%. Esant finansinės globalizacijos bangai doleris vėl sustiprėjo (1999-2001 m. jo dalis pasiekė 70-71%), bet po to dolerio lyginamasis svoris tarptautinėse valiutų atsargose vėl sumažėjo – iki žemiau kaip 61% lygio 2014 metais. Nepaisant to, tai yra daugiau nei 1995metų rodiklis.

Read more...

Kas nepasislėpė – mes nekalti

            Penktoji kolona džiaugiasi. Ukrainos žiniasklaida springsta iš laimės. Pagaliau! Rusijos ekonomika žlunga.

Read more...

O, kokia įdomi informacija!

       Pateiktame grafike: „Russia ETF” finansinis indikatorius Niujorko biržoje, pradėjęs aktyvų augimą smarkiai išaugus pirkimams taip vadinamą “juodąjį antradienį”, kai įvyko didžiulis rublio kritimas per paskutinį dešimtmetį. Ką tai reiškia?

Read more...

Angelos Merkel Votergeitas

       Vokietijos kanclerės Angelos Merkel politinis ilgaamžiškumas seniai intriguoja žurnalistus, ekspertus, politikus. Neseniai vykusio krikščionių demokratų suvažiavimo išvakarėse VFR finansų ministras Volfgangas Šoiblė Angelą Merkel prilygino Napaleonui Bonapartui. Partijos bendražygis įsitikinęs, kad Vokietijos vyriausybės vadovas demonstruoja naują vadovavimo kokybę, „kuri yra ne tokia puolanti, kaip Napaleono, bet labiau sėkminga“.

Read more...

Socialinis eksperimentas Švedijoje

       Švedijos kūrybinė grupė „STHLM Panda“ lifte suvaidino žodinės ir fizinės prievartos prieš moterį sceną. Buvo norima sužinoti, kaip tokioje situacijoje elgsis lifte šalia prievartą naudojančio vyro esantis žmogus. Visa tai buvo filmuojama slapta kamera.

Read more...

Eksperimentas: Rusijos jaunimo patriotizmo patikrinimas

       Sankt Peterburge atliktas socialinis eksperimentas, kurio tikslas buvo išsiaiškinti, ar tikrai šiuolaikiniai žmonės, ypač paaugliai, nebeturi vertybių, ir todėl už pinigus gali padaryti bet ką.

Read more...

Novorosija ir Ukraina: visiškas finansinių santykių nutraukimas

       Dar visai neseniai Kijevas demonstravo ištikimybę savo įsipareigojimams finansinių lėšų iš Ukrainos biudžeto į Donecko ir Lugansko sritis pervedimui, tvirtindamas, kad šios sritys yra dotacinės ir be pinigų pervedimų negali egzistuoti. Iš tikrųjų Novorosijos     poreikis dotacijoms yra mitas. Novorosija yra visos Ukrainos donorė, bet šią donorę daugiau kaip dvidešimt metų laiko juodame kūne, grąžindami jai transfertų pavidalu tik dalį atimto.

Read more...

Tuchola: lenkų mirties stovykla rusams

       Lapkričio pradžioje Varšuvoje, Vilenskos aikštės vietoje, į kurią buvo planuojama sugrąžinti paminklą lenkų ir sovietų karinei brolybei, netikėtai atsirado monumentas „Maidano aukų“ atminimui.

Read more...

Vokietija: apmaudu būti bananine respublika

       Vokietija – Vakarų pažangios demokratijos šalis, ir žiniasklaida čia eina rikiuote, sutartinai  žingsniuodama pagal vyresniojo politinio kapralo komandą. Todėl laida, kurios pavadinimas „Bananinė respublika?“, Vokietijos federalinio kanalo ZDF programoje „Frontal 21” vokiečių žiniasklaidos visuotinio tarnybinių pažiūrų vienodumo fone buvo gana neįprastas reiškinys.  

Read more...

Europos parlamente Marine Le Pen blokuoja preferencijų Ukrainai pratęsimą

       Prieš kelias dienas Europos Sąjunga atsisakė suteikti Ukrainai anksčiau žadėtus du milijardus eurų.

Read more...

Pamoka, kurią kiekvienam vertėtų įsisavinti

        Manipuliavimo masine sąmone pamoka, kuri padės suprasti, kaip Antrojo pasaulinio karo metu nacistams pavyko pakeisti eilinių Vokietijos gyventojų nuotaikas.

Read more...

Pasaulio valiutų atsargų panorama: informacija pamąstymui

       Viso pasaulio valiutų atsargų statistika nėra paslaptis, bet viešinama labai retai. Pagrindiniai tokios statistikos informacijos šaltiniai yra Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir Tarptautinių atsiskaitymų bankas (TAB). Paskutiniai paskelbti duomenys 2014 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje. Tuo metu bendras visų TVF valstybių narių valiutų atsargų dydis buvo 11,86 trln. dolerių. Tai apytikriai lygu 70% 2013 metų JAV bendrojo vidaus produkto. Pagal TVF vertinimus, pasaulio bendrasis vidaus produktas (apskaičiuotas pagal valiutų perkamosios galios paritetus) 2013 metais buvo 74 trln. dolerių. Vadinasi, kad visų pasaulio šalių valiutų atsargos buvo 16%pasaulio BVP.

Read more...

„Islamo valstybė“ – amerikiečių kilmės projektas

       JAV, pakėlusios karo su „Islamo valstybe“ (IV) vėliavą, aviacijos smūgius IV pozicijoms suduoda ne tik Irake, bet ir Sirijoje. Tai daroma be Sirijos vyriausybės sutikimo ir be JT Saugumo Tarybos atitinkamo sprendimo priėmimo. Pradeda pasiteisinti Maskvos ir Teherano baiminimasis, kad raketinių bombų smūgių tikslas yra galutinis Sirijos infrastruktūros sunaikinimas.

Read more...

Kol kas ne vėlu Baltijos valstybėms sustoti...

       Europos politinio žemėlapio pasikeitimai dėl Europos Sąjungos plėtimosi pareikalavo naujo požiūrio į teritorijos vystymosi socialines ir ekonomines problemas. Amžiaus pradžioje Europos Sąjunga, dalyvaujant tarptautinėms organizacijoms (Europos investicijų bankas, Sanglaudos fondas, struktūriniai fondai), priėmė sprendimą pasikeitusioje teritorijoje sukurti transeuropinį transporto tinklą (TEN-T). Buvo manoma, kad šio tinklo gyvybingumo pagrindiniu principu bus ekonominės, transporto ir prekybos sąlygos, esamos bei būsimos krovinių ir keleivių srautų apimtys, ir tik po viso to – politiniai sumetimai.

Read more...

Marina Silva – Brazilijos destabilizavimo projektas

       Vašingtonas pradėjo galingą propagandos kampaniją – ir Brazilijoje, ir už jos ribų – siekdamas paremti Mariną Silvą, „savą žmogų“ prezidento rinkimuose. Įvairiomis variacijomis retransliuojama tezė apie neva garantuotą Silvos, Socialistų partijos kandidatės, pergalę antrame rinkimų ture, kuris turi įvykti spalio 26 d.

Read more...

Apie Ukrainos karių ir baudėjų nusikaltimus: nuo nekonvencinio ginklo iki prekybos organais

       Į pranešimus apie Ukrainos karių vykdomą Donecko ir Lugansko sričių gyvenviečių gyvenamųjų kvartalų planingą naikinimą, tai patvirtina daugelis nuotraukų, vaizdo įrašai, tarptautinių stebėtojų ataskaitos ir žurnalistai, Europa ir Amerika ilgai nekreipė dėmesio, priskirdama tai „Kremliaus propagandai“. Ukrainos karių naudojami uždraustos ginklų rūšys ir kariavimo metodai Vakarų žiniasklaidoje buvo pateikiami, kaip kovos su teroristais „teisėtos priemonės“.

Read more...

Talergofo koncentracijos stovykla

       2014 metų rugsėjo mėnesį sukanka šimtas metų nuo Europos pirmosios koncentracijos stovyklos ir faktiškai pirmosios istorijoje mirties stovyklos – Talergofo darbo pradžios. Mums ši data turi ypatingą reikšmę, kadangi ši stovykla buvo sukurta rusams. Jos pagrindinis tikslas buvo rusų gyventojų genocidas, siekiant ukrainizuoti keletą Vakarų Rusios sričių, kurios tuo metu priklausė Austrijos ir Vengrijos imperijai.

Read more...

Valiutų svopai šiuolaikiniame pasaulyje. Pasaulinio valiutų kartelio gimimas

                                                        I

       Šiandien žiniasklaidoje valiutų svopų (valiutų keitimo sandorių) tema tapo viena iš pagrindinių. Vos ne kiekvieną mėnesį mes sužinome, kad tarp kai kurių valstybių sudaromos valiutų svopų sutartys. Pasaulyje bendras tokių sutarčių skaičius sudaro jau daug dešimčių.

Read more...

CŽV kandidatė prezidento rinkimuose Brazilijoje

       Marina Silva, Socialistų partijos kandidatė į Brazilijos prezidentus, į CŽV akiratį pateko 9-ojo dešimtmečio viduryje, kai mokėsi Akrės valstijos Federaliniame universitete. Tada ji buvo susidomėjusi marksizmu, įstojo į pusiau legalią Revoliucinę komunistų partiją. Tačiau netrukus atsikratė kairiųjų pomėgių ir pradėjo dalyvauti akcijose už Amazonės biologinių išteklių išsaugojimą. Tuo regionu visada domėjosi JAV specialiosios tarnybos, tikėdamosis, kad „esant ypatingoms geostrateginėms aplinkybėms“ pavyks įtvirtinti jo kontrolę. 

Read more...

„Islamo valstybė” – dar vienas bumerangas į Vakarų galvą

        Siaubinga ir tuo pačiu lydima stipriausios pastatymo estetikos JAV žurnalisto Džeimso Foulio (James Foley) žūtis Irake nuo „Islamo valstybės“ (IV) organizacijos budelio rankų yra labai simboliška. Kardas, prazvimbęs virš jo galvos, atrodė kaip bumerangas, kuris vienu metu pačių Vakarų buvo paleistas savanaudiškais ir trumparegiškais tikslais, o dabar labai greitai skrenda atgal tiesiai jiems į galvą. Beje, prieš mirtį Foulis taip pat pasakė apie Vakarų lyderių atsakomybę už ją. Ir kam jam tuo momentu būti nenuoširdžiu? Dėmesio verta ir budelio asmenybė – reperis iš Londono pakraščių – tipiška šiuolaikinės Europos civilizacijos karta. 

Read more...

Prie naujos pasaulio tvarkos slenksčio

       Europos valstybių reakcija į Rusijos sankcijas, kurias įvedė atsakydama į Europos apribojimus RF, buvo artima šokui. Ir ne tik dėl psichologinio efekto, suformuluoto Estijos užsienio reikalų ministro Urmaso Paeto („Mūsų laikais tik JAV ir Europos Sąjunga turi teisę bausti blogus berniukus, Rusija tokios teisės neturi“), bet ir dėl liūdnų perspektyvų, kurios daugeliui Europos Sąjungos valstybių kyla iš šių sankcijų.

Read more...

Charkovas - policijos teroro rezervatas. Politinės bylos

       Kartais atrodo, kad Charkovas, kuris neseniai išsiskyrė pilietinio protesto prieš Kijevo chuntą užsiliepsnojimu, nutilo amžinai. Charkovą ne veltui vadina Ukrainos pirmąja sostine – protestų sprogimo šiame mieste naujas Kijevo režimas tikrai bijo. Naktį į balandžio 8 d. Charkove buvo suimtos beveik septynios dešimtys anti maidano aktyvistų, liepos mėnesį mieste prasidėjo politiniai procesai. Šiandien „besiveržiantys į Europą“ Charkove teisia kitų pažiūrų žmones. Politinis nepritarimas naujam režimui turi būti sunaikintas kartu su nesutinkančiais, ir tokią tvarką nauja valdžia bando įtvirtinti visoje Ukrainoje...

Read more...

„JAV vyriausybė visam pasauliui siunčia siaubingą signalą“

       Prieš šešiasdešimt devynerius metus, 1945 metų rugpjūčio 6 ir 9 d., ant Japonijos Hirosimos ir Nagasakio JAV pilotai numetė branduolines bombas. Karinės būtinybės tam nebuvo, prieš kelias dienas japonai pranešė, kad yra pasirengę kapituliuoti. Ir, nors amerikiečiai apie tai žinojo, po bombardavimo jie pasakė, kad tokios informacijos neturėjo.

Read more...

Sankcijos ir kontrsankcijos. Iššūkis ir atsakymas

       Karas Donbase, kurį Kijevas sukėlė po valstybinio perversmo, ir kurį parėmė Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga, Vakarų yra nuosekliai naudojamas Rusijos demonizavimui, politiniam, ekonominiam ir informaciniam jos spaudimui.

Read more...

Argentinos defoltas – signalas Ukrainai

       Argentina faktiškai priversta pripažinti defoltą dėl savo užsienio skolinių įsipareigojimų. Nors šiuolaikiniame pasaulyje defoltai ne toks jau retas reiškinys, Argentinos defoltas yra neeilinis įvykis, kadangi valstybė tapo finansinių maitvanagių ir taip vadinamo JAV teisinio imperializmo auka.

Read more...

Breton Vudsas II ir Džordžas Sorosas

       Sąvoka „Breton Vudsas II“ tampa populiaria, ir kiekvienas šią miglotą formulę supranta savaip. Vieni jaučia nostalgiją aukso standartui, kiti norėtų sugrįžti prie Džono Keinso viršnacionalinės valiutos, kaip bankoras, sukūrimo idėjos arba vietoje tokios naudoti specialiąsias skolinimosi teises, kurios nedideliais kiekiais TVF buvo išleistos 1970 metais. Treti mano, kad Breton Vudsas II iš esmės skirsis nuo JAV ir Didžiosios Britanijos projektų, kurie buvo svarstomi 1944 metais, ir kad pasaulis turi būti sudarytas iš kelių regioninių valiutų zonų. 

Read more...

Breton Vudsas ir Fortaleza: 70 metų atstumas

       Šių metų liepos mėnesį sukako 70 metų nuo tarptautinės valiutos ir finansų konferencijos, kuri vyko Breton Vudso kurorte (JAV), dalyvaujant 44 valstybėms, įskaitant SSRS. Konferencijos sprendimas padėjo pagrindus pokario pasaulio finansų sistemai. Ji buvo grindžiama auksu ir doleriu, o taip pat Vašingtono įsipareigojimu užtikrinti laisvą geltonojo metalo keitimą į žaliąjį popierių. 8 –ame dešimtmetyje Breton Vudso sistema mirė, ją pakeitė taip vadinama Jamaikos sistema, kuri visiškai buvo paremta popieriniu doleriu. Ji buvo sustiprinta juoduoju auksu, todėl Jamaikos sistemą dar vadina naftos dolerio, ji egzistuoja iki šių dienų.

Read more...

Europos Sąjungos plėtra Škotijos sąskaita?

       Neseniai paskirtas naujas Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris sukurstė aistras savo pareiškimu apie penkerių metų pauzę ES tolesniam plėtimuisi. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskubėjo pareikšti, kad plėtros procesas neturi būti įšaldytas. O 2014 metų rugsėjo 18 d. vyksiančio referendumo dėl Škotijos nepriklausomybės iniciatoriai mano, kad per pauzę Europos Sąjunga galės išsiplėsti jų šalies sąskaita.

Read more...

Ačiū, Malaizija!

       Liepos 22 d.

Read more...

ESBO: Krymas Rusijai atiteko taikant restituciją

       Nespėjo pas amerikiečius nurimti skandalas dėl Lenkijos URM vadovo Sikorskio, kaip Lenkijos savaitraštis „Wprost“ vėl „atgimė“ su sensacija. Kalbama apie tikrą ESBO Parlamentinės asamblėjos rezoliucijos tekstą, atsisakant pripažinti, kad Krymo įėjimas į RF sudėtį yra Ukrainos vientisumo pažeidimas. „Wprost“ straipsnis turi katastrofiškas pasekmes Ukrainos valstybei. Pagal dokumentą, atsisakymo priežastis yra birželio 27 d. asociacijos sutarties su Europos Sąjunga pasirašymas. Ji visoms ES narėms, net asocijuotoms numato privalomą restituciją. (Restitucija – visų ankstesnių teisių ir pirmenybių atstatymas, atšaukimas, sugrąžinimas).

Read more...

Euro zonos finansinės rizikos

       Dar neseniai girdėjosi žvalūs Europos Sąjungos lyderių pareiškimai, kad ES pagaliau prasidėjo ekonomikos atsigavimas ir euro zonai daugiau niekas negresia. Dabar jau to niekas nekalba. 2014 metų pirmąjį ketvirtį BVP augimas euro zonoje siekė vidutiniškai tik 0,2%. Tai yra du kartus mažesnis nei tikėtasi. Šiek tiek geresni rodikliai yra Vokietijos, kurios BVP išaugo 0,8%, o taip pat Belgijos ir Ispanijos (abi šių metų pirmame ketvirtyje padidino 0,4%). Likusių euro zonos valstybių padėtis daug blogesnė. Prancūzijoje užregistruoti nuliniai augimo tempai, Olandijoje BVP sumažėjo 1,4%,, Graikijoje - 1,1%, Kipre ir Portugalijoje - 0,7%, Suomijoje - 0,4%, Italijoje - 0,1%...

Read more...

Ukrainoje jau statomas Ketvirtasis reichas

       Pagrindinis karas, kuris šiandien vyksta prieš Rusiją, - tai informacinis ir psichologinis karas, kuris yra skirtas ne tik politinių pažiūrų pakeitimui, bet ir tautos visos pasaulėžiūros pakeitimui.

Read more...

Apie dvi pasaulio finansų istorijos apvalias datas

       2014 metų vasarą sukaks 70 metų nuo tarptautinės konferencijos Breton Vudse (Naujojo Hampšyro valstija, JAV), kurioje buvo priimti sprendimai, nustatę pasaulio finansų sistemos architektūrą trims dešimtmečiams.

Read more...

Pietryčių Ukraina: pinigų cirkuliacijos ypatumai

       Tolesnis įvykių vystymasis pietryčių Ukrainoje nemažai priklauso nuo tokio gyvybinio klausimo, kaip pinigai ir pinigų apyvarta. Donecko ir Lugansko liaudies respublikos, kaip nebūtų paradoksalu, iki 2014 metų vasaros pradžios toliau buvo Ukrainos pinigų erdvės dalimi – vykstant baudžiamajai operacijai, kaip ir anksčiau, veikė Ukrainos Nacionalinio banko (UNB) regioninė atstovybė. Tiesa, UNB ne kartą darė pareiškimus apie grėsmes jo veiklai pietryčiuose. Viename pranešime spaudai buvo sakoma, kad banko vadovybė nusprendė „evakuoti“ visus savo darbuotojus, kad „apsaugotų jų gyvybę ir sveikatą“, bet sprendžiant pagal vėlesnį pranešimą, Donecko UNB atstovybė atnaujino savo operacijas. Kijevas supranta, kad jeigu centrinis bankas išeis iš pietryčių Ukrainos, tai DLR ir LLR valdžias pastūmės pagreitinti savo pinigų ir kredito sistemos sukūrimą.

Read more...

Bašaras Asadas neginčijamas Sirijos prezidentas!

       Sirijoje paskelbti prezidento rinkimų galutiniai rezultatai. Už Basarą Asadą balsavo 88,7 procentai rinkėjų (daugiau kaip 10,3 milijonų žmonių). Už jo konkurentus – Hasaną Abdelį Iliachį an Nurį ir Maherą Abdel Hafizą Hadžarą – atitinkamai 4,3 procentai ir 3,2 procentai. Rinkėjų aktyvumas buvo 73,42 procentai. Rezultatas daugiau nei įtikinamas, be to atitinkantis susiklosčiusį politinių jėgų išsidėstymą ir teritorijų kontrolės pobūdį. Ypač šia prasme yra parodantys Libano visuomenės veikėjų vertinimai, įskaitant kritikuojančius Bašarą Asadą. Jie liudija, kad tarp daugelio šimtų tūkstančių pabėgėlių, esančių Libano teritorijoje, kuriame palei sieną taip pat buvo įrengtos rinkimų apylinkės, rinkėjų aktyvumas ir politinis pasirinkimas buvo toks pat, kaip ir vidutiniškai Sirijoje. Daugelis Sirijos gyventojų prieš kamerą prisipažino, kad nėra dabartinio prezidento šalininkai, bet vis tiek už jį balsuoja, nes būtent su juo sieja viltį, kad valstybėje bus įvesta patvari taika. Iš 14  Sirijos provincijų sostinių rinkimai nevyko tik toli esančioje ir retai apgyvendintoje Rakėje, kurią kontroliuoja džihadistai. Tačiau Vakariuose, kaip ir buvo tikėtasi, paskubėjo nepripažinti balsavimo rezultatų, net nebandydami įsigilinti į tai, kaip jie vyko ir koks didžiulis skaičius siriečių į juos atėjo. Pagal G7susitikimo rezultatus priimtame komunikate, pavyzdžiui, sakoma: „Mes smerkiame birželio 3  d. fiktyvius prezidento rinkimus: Asadui nėra ateities Sirijoje“.

Read more...

Breton Vudso konferencija ir TSRS

       Šiais metais sukanka 70 metų nuo 1944 metų birželio 1-22 d. JAV Breton Vudso vietovėje (Naujojo Hampšyro valstija) vykusios Jungtinių Tautų (The United Nations Monetary and Financial Conference) pinigų ir finansų konferencijos, kuri padėjo pokario tarptautinės valiutų ir finansų sistemos pagrindus. Konferencijoje dalyvavo 730 delegatų iš 44 valstybių, antihitlerinės koalicijos dalyviai. Konferencijai pirmininkavo JAV finansų sekretorius Henris Morgentau. JAV delegacijai vadovavo Iždo aukštas pareigūnas Haris Vaitas, Didžiosios Britanijos delegacijai – pagrindinis ekonomistas ir Finansų ministerijos valdininkas  Džonas M.Keinsas, TSRS delegacijai – užsienio prekybos ministro pavaduotojas M.S.Stepanovas, Kinijos delegacijai – Čanas Kaiši...

Read more...

Auksinis rublis ir praeities pamokos

       Rusijos nacionalinės mokėjimo sistemos sukūrimas ir perėjimas prie nacionalinės valiutos naudojimo Rusijos bankų ir kompanijų vidaus bei užsienio operacijose iš diskusijų srities pereina į praktikos sferą. Tuo pačiu metu eilė klausimų, susijusių su tokiu perėjimu, lieka diskusiniu. Tokia mintis, kad Rusijai savo energijos ištekliais ir kita žaliava reikia prekiauti ne tik už dolerius, bet taip pat už rublius, buvo sakoma dar praėjusiame dešimtmetyje. Buvo sukurta net prekių birža prekiavimui nafta už rublius, nors įsukti šios prekybos nepavyko. Rusijos perėjimo prie rublio užsienio prekyboje idėjos kritikai teisingai atkreipė dėmesį į tai, kad žaliavos ir energijos išteklių valstybių eksportuotojų (o Rusija priklauso tokioms) nacionalinės valiutos yra nestabilios, todėl rinkos dalyvių požiūris į tokias valiutas yra atsargus. Todėl dolerio pakeitimo į rublį šalininkai siūlė rublį padaryti auksiniu, tvirtindami, kad tada, neva, rublis taps tvirta valiuta, nelinkstantis nuo bet kokio rinkos vėjo. Be to, turima galvoje, kad vieningas auksinis rublis bus naudojamas tiek valstybės viduje, tiek ir užsienio atsiskaitymuose. Kai kas iš šio projekto šalininkų nostalgiškai prisimena S.J.Vitės auksinį rublį, kuris pasaulį išvydo 1897 metais, kai kas – 3 – ojo dešimtmečio vidurio G.Sokolnikovo auksinį červoncą.

Read more...

Krymo atnaujinimas

       Ukrainos žiniasklaida toliau gąsdina: dabar investicijos į Krymą neis, Krymo ekonomika greitai žlugs, gyventojai nuskurs, dar nedaug – ir Krymo gyventojai paprašys  atgal. Trumpai pamirškime apie tas informacinio karo salves ir pažiūrėkime į faktus.

Read more...

Grėsmė iš Vakarų. JAV planetą traukia į naują pasaulinį karą?

       Amerikiečių istorikas Viljamas Blamas (William Blum) kasmet publikuoja savo darbą „JAV užsienio politikos pasiekimų atnaujinta santrauka“. Jame parodyta, kaip nuo 1945 metų JAV bandė nuversti daugiau kaip 50 vyriausybių, daugelis iš kurių buvo išrinktos demokratiniu būdu, kaip Amerika kišosi į 30 pasaulio valstybių rinkimus, o taip pat bombardavo civilius gyventojus trijose dešimtyse valstybių, naudojo biologinį ir cheminį ginklą, o taip pat bandė nužudyti užsienio politinius lyderius.  

Read more...

Bilderbergas 2014. Reikalai ir žmonės

        Nespėjo Kopenhagoje atsidaryti 62 –as kasmetinis Bilderbergo klubo susirinkimas (gegužės 29 d.- birželio 1 d.), kaip kilo skandalas. Du danų žurnalistus, iš anksto  apsistojusius „Marriott“ viešbutyje, į kurį susirinko Bilderbergo nariai, sugriebė apsauga. Žurnalistai atsisakė sunaikinti nuotraukas, kurias spėjo padaryti, ir juos su konvojumi nuvedė į policijos nuovadą. Nukentėjo ne tik danai. Iš viešbučio skubiai iškeldino britų „Guardian“ ir amerikiečių interneto portalo Infowars.com darbuotojus. Amerikiečiai neliko skolingi, savo portale patalpino susidorojimo su žurnalistais nuotraukas, ataskaitą apie grėsmingą konferencijos pobūdį, apie policininkus su šunimis, apie uždarytą grotomis tvirtovę, į kurią pavirto penkių žvaigždučių viešbutis laukiantis VIP asmenų…

Read more...

Dėl ko Ukrainoje kariauja Lenkijos mirties eskadronai

       Gegužės 11 d. į Kijevo oro uostą, esant didžiausiam slaptumui, atskrido lėktuvas, kurį sutiko kariškiai, o ne oro uosto etatiniai darbuotojai. Iš lėktuvo buvo iškrauta NATO pavyzdžio karinė uniforma, 500 paketų su amfetaminais ir talpos su nuodingų medžiagų ženklinimu. Pagal Kijevo SBU įsakymą kariai, krovinys ir talpos su nuodingomis medžiagomis nebuvo patikrinti ir oro uosto pastatą paliko automobiliais su patamsintais langais. Krovinį lydėjo JAV CŽV pareigūnas Ričardas Maiklas. Atvykusiame lėktuve taip pat buvo „Pravyj sektor“ ir Lenkijos privačios karinės kompanijos ASBS Othago („Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz“), kurią prieš keletą metų sukūrė Lenkijos Vidaus reikalų ministras B.Senkevičius, kovotojai.

Read more...

Krymo riba politiniame vystymesi

                        Policentrizmo įtvirtinimas

       Krymo susijungimas su Rusija tapo įvykiu, kurio tarptautinis mastas, kaip dabar jau aišku, pranoksta ne tik Rusijos ir Ukrainos santykių mastą, bet ir Europos formatą pasaulio politikoje, ir net didesnį „Vakarai – Rusija“ formatą. Be perdėjimo galima pasakyti, kad šis įvykis parodė pasaulinio lygio perversmą, kuris atvėrė pasaulinės politikos naujus horizontus. Paaiškėjo, kad pasaulis jau visai ne tas, kaip 2013metų pabaigoje...

Read more...

Posūkis į dešinę. Europos parlamento rinkimų rezultatai

       Pirmą kartą po Lisabonos sutarties įsigaliojimo(2009 m. gruodžio 1 d.)  rinkimai į Europos parlamentą – Europos pagrindinę įstatymų leidybos instituciją, įvykę  2014 m gegužės 22-25 d., aptiko ir užfiksavo problemas, kurios dešimtmečiais kaupėsi Senajame pasaulyje, bet paaštrėjo dėl Ukrainos krizės. Ir nors, nepaisant savo įspūdingo atstovavimo – 751deputatas iš ES  28valstybių narių, Europos parlamentas vargu ar pajėgus radikaliai pakeisti Europos Sąjungos politiką, dabar jau yra akivaizdus ir  negrįžtamas posūkis į dešinę Europos visuomenių nuotaikose ir vertybėse...

Read more...

Gedulo varpas Odesoje skamba Europai

      Odesos Profsąjungų rūmų gaisre, kaip įgyvendintame košmariškame sapne, susipynė tamsiausios Europos praeities veikos, apie kurias jos klestintys gyventojai jau buvo įpratę manyti, kad tai yra seniai perbrauktas puslapis. Iš pradžių - atvirai pagal sumanymą ciniška, akiplėšiška pagal įvykdymą, siaubinga provokacija. Daugybė mėgėjų nufilmuotų vaizdo įrašų rodo, kaip prieš dvi dienas iki įvykio maidano šimtininkas, kriminalinis nusikaltėlis Nikolajus Volkovas gauna instrukcijas iš į Odesą atvykusio buvusio maidano komendanto, o dabar Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus ir vieno iš nusikalstamo režimo pagrindinių veikėjų A.Parubijaus; vėliau gegužės 2 d. šimtininkas minią veda į Kulikovo lauką, po to vadovauja Profsąjungų rūmų apgulčiai ir sudeginimui, ir pats nusitaikęs šaudo iš pistoleto į iš gaisro besigelbstinčius žmones...

Read more...

Ukraina: karo nusikaltimai ir transnacionalinių korporacijų interesai

       Ukrainos kariuomenės konfrontacija su nedideliu (apie 120 tūkst. gyventojų) rytų Ukrainos Slaviansko miesteliu prasidėjo 2014 metų balandžio 12 d.

Read more...

Oligarchas I.Kolomoiskis užsakė Odesos skerdynes? Telefoniniai pokalbiai

       Internete pasirodė I.Kolomoiskio ir O.Cariovo, taip pat O.Noginskio ir J.Epšteino telefoniniai pokalbiai.

       O.Cariovas patvirtino, kad pokalbis yra tikras. Sutrumpintas pokalbis.

Read more...

Naujas konfliktas Kijeve: ochlokratė Tymošenko prieš oligarchą Porošenką

        Artėjant prezidento pseudo rinkimams Ukrainoje, kurie paskirti gegužės 25 d., valstybę vis labiau krečia dar nuo vieno konflikto, kuris didina jos destabilizavimą. Vyksta atviras karas tarp dviejų pagrindinių režimo atstovų – prezidentinių lenktynių lyderio milijardierio Piotro Porošenkos ir Julijos Tymošenkos, kuri pareiškė: „Aš daugiau nenoriu būti atsakinga už revoliucijos nesėkmę. Bet jeigu šalis išrinks kitą prezidentą, o, asmeniškai, šiandien aš turiu vieną konkurentą, aš manau, kad mums teks įeiti į trečią revoliucijos ratą...“

Read more...

Kas patarinėja Baltiesiems rūmams Rusijos klausimu

        „Dabartinis Ovalaus kabineto gyventojas labiau nekompetentingas, nepatikimas ir pavojingas ilgalaikiams JAV interesams nei niekam netinkamiausias iš Džordžijos fermerių“, teigia Metas Margolis (Matt Margolis) ir Markas Nunanas (Mark Noonan), naujo amerikiečių bestselerio „150 Reasons Why Barack Obama Is The Worst President In History” („150 priežasčių, dėl kurių Barakas Obama yra blogiausias prezidentas istorijoje”) autoriai.

Read more...

JAV Ukrainai rengia antrą Černobylį

        Černobylio AE katastrofos 28 metų išvakarėse Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kurie kalba apie nerimą keliančią šios šalies branduolinės energetikos ateitį.

Read more...

Krymo Žana d'Ark

       Po to, kai Krymo prokuroras Večiaslavas Pavlovas atsistatydino, Krymo prokuratūra dvi savaites neturėjo vadovo. Savigynos būriai užantspaudavo pastatą, kad nepradingtų nė vienas popierius, kol ateis naujas prokuratūros vadovas. Bet sunku buvo rasti žmogų, kuris norėtų užimti šį postą, rizikuotų savo asmeniniu saugumu. Pagaliau kovo 11 d. paskiriamas prokuroras. Vis tik atsirado žmogus, kuris Krymui sunkiu metu nepabūgo prisiimti atsakomybės.

 

Read more...

Omidjaro tinklas, arba maidano Silicio sponsorius

       Kaip dabar jau visi supranta, Kijevo maidanas buvo visai ne spontaninė reakcija į V.Janukovičiaus sprendimą sustabdyti pasirengimą asociacijos sutarties su ES pasirašymui. Maidanas buvo suplanuotas iš anksto ir toli už Ukrainos ribų.

Read more...

Kam skirta finansinė pagalba Ukrainai

       Kiekvieną dieną Kijevo chuntos ruporas Jaceniukas kalba apie finansinę pagalbą Ukrainai iš visų pasaulio vietų. Štai štai ateis 11 mlrd. eurų kreditas iš Europos Sąjungos, o kol kas ES sutiko „skubiai“ suteikti 610 mln. eurų. Kanada žada skirti 220 mln. dolerių. Vyksta derybos su Japonija, tiesa, nesuprantama apie ką. Dar truputėlį ir plačia upe liesis milijardai dolerių iš Jungtinių Valstijų, po to ateis 15 mlrd. dolerių iš TVF.

Read more...

Doneckas: oligarchų samdinių armijos pradeda kruviną pjūtį Ukrainos rytuose

       Kovo 13 d. įvykiai Donecke, kai apsiginklavusių armatūra ir kuokomis „maidanutinių“ žaliūkų įvykdyto prorusiškų demonstrantų užpuolimo metu vienas žmogus žuvo ir dešimtys buvo sužeisti, pradėjo naują etapą Ukrainos tragedijoje.

Read more...

Europos nacionalizmo metamorfozės

       Europoje griaudėja „didysis mūšis“. Prasideda naujas ES valstybių narių piliečių kovos etapas prieš jų pavertimą į abstrakčius personažus, netekusius nacionalinio valstybingumo, istorijos ir kultūros. Esant sąlygoms, kai Europos valstybių kairiosios partijos su retomis išimtimis atsisakė savo ankstesnės ideologijos ir nemato nieko daugiau svarbesnio, kaip įtvirtinti LGBT bendruomenės pergalę, atsirado nauji visuomenės protesto lyderiai – tie, kuriuos anksčiau paprastai vadino kraštutiniais dešiniaisiais.

Read more...

Kam Pentagonui biologinė laboratorija Kazachstane?

       JAV Gynybos departamentas Kazchstane stato labai brangią dvejopos paskirties biologinę laboratoriją. Ši laboratorija skirta papildyti analogiškų objektų sistemą, kurie Pentagono yra išdėstyti pagal Rusijos sienų perimetrą, potencialiai kelia grėsmę RF ir Centrinės Azijos valstybių saugumui.

Read more...

Pasaulinio GULAG‘o Rytų Europos „salos“

       Apie tai, kad CŽV specialūs kalėjimai ir koncentracijos stovyklos egzistuoja kai kuriose Rytų Europos valstybėse, pavyzdžiui, Lenkijoje, Rumunijoje, Lietuvoje, Ukrainoje, Bulgarijoje, Makedonijoje, teritorijoje, kurią kontroliuoja Kosovo albanų režimas, viena iš pirmųjų pranešė Šveicarijos žiniasklaida. 2005 metų lapkričio mėnesį Lenkijos laikraštis „Gazeta Wyborcza“ patvirtino, kad Lenkijoje yra „pagrindinis Europos CŽV slaptas kalėjimas“. Nutrauktas skandalas šiomis dienomis vėl įgavo pratęsimą. Strasbūre, Europos žmogaus teisių teisme (EŽTT), prasidėjo klausymai dėl ieškinio, kurį padavė Amerikos Gvantanamo kalėjimo du kaliniai, palestiniečiai Al Nasiris ir Abu Zabeidas, tvirtinantys, kad   XXI a. I-ojo dešimtmečio pradžioje JAV specialiosios tarnybos juos laikė būtent Lenkijos karo kalėjime...

Read more...

Borisas Borisovas: amerikietiškas holodomoras

       JAV istorijoje yra nusikaltimas prieš savo tautą – tai Didysis Amerikos Holodomoras tais nelemtais  1932 – 1933 metais, kai JAV pasigedo milijonų savo piliečių.

Read more...

Po Vilniaus Vakarai pastatė ant Kličko

       Iki paskutinių audringų įvykių Kijeve Vakarų spauda Ukrainos nelepino savo dėmesiu, paprastai Ukrainos tematika į pirmą planą išeidavo dėl kokių nors įvykių sporto pasaulyje. Kitas dalykas yra dabar, kai prezidento V.Janukovičiaus priešininkai Kijeve yra užgrobę administracinius pastatus, o jo šalininkai sostinės centre suorganizavo neterminuotą mitingą. 

Read more...

Lenkų pasirodymas Kijeve

       Su vizitu į Kijevą atvyko Lenkijos konservatyvios, klerikalinės partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis, buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Jaroslavas Kačinskis. Atvyko, norėdamas paremti mitinguojančius eurointegracijos šalininkus. Situacijos ironija yra ta, kad savo tėvynėje J.Kačinskis žinomas, kaip euroskeptikas, Lenkijos prisijungimo prie euro zonos priešininkas ir religinių bei šeimos vertybių gynėjas. Partija „Teisė ir teisingumas“ turi katalikų bažnyčios, konservatyvių visuomenės sluoksnių paramą. Tokios pažiūros akivaizdžiai prieštarauja ideologijai, kurią yra priėmusi šiuolaikinė Europa, kurioje visuotine praktika tapo seksualinių mažumų rėmimas, o bažnyčios įtaką visuomenei stengiamasi išvis sunaikinti. Beje, kai kuriose Europos valstybėse tai jau yra įvykdyta. Pagal socialines apklausas, viena iš labiausiai ateistinių ES valstybių yra Čekija. Europos teologai išreiškė nuogąstavimus, kad ši šalis gali būti viena iš pirmųjų Europos Sąjungos narių, kurioje religinės vertybės bus visiškai sunaikintos. Lenkai, lyginant su čekais, pasižymi dideliu religingumu, ir kai kalbama apie Europą ne apie kaip darinį „prieš Rusiją“, o kaip apie ekonominį ir civilizacinį Europos valstybių susijungimo projektą, anti religinės Briuselio iniciatyvos Lenkijos visuomenėje neranda supratimo. Šis Lenkijos elektorato segmentas kaip tik ir balsuoja už „Teisės ir teisingumo“ partiją.

Read more...

Finansų rinkose prasidėjo „burbulų“ formavimasis

       Neseniai paskelbtame „JP Morgan“ banko tyrime pateikiamas pinigų kiekio pasikeitimo per pastaruosius metus pasaulyje vaizdas. Tik per tris šių metų ketvirčius pasaulio pinigų kiekis, kuris matuojamas rodikliu М2, išaugo nuo 63 iki 66 trln. dolerių.

Read more...

Neturtingųjų Europa

       Europos Sąjungos statistikos agentūra „Eurostat“ abejoja Europos politikų pažadų rimtumu iki 2020 metų sumažinti skurdo lygį jų valstybėse iki 20 mln. žmonių. Šiandien šis rodiklis yra 120 mln. žmonių. „Eurostat“ ekspertai tvirtina, kad sumažinti šį skaičių per septynerius metus šešis kartus esant dar net besitęsiančios finansų ir ekonomikos krizės sąlygoms yra labai problematiška. Jei dar tiksliau – neįsivaizduojama.  

Read more...

Europos Sąjunga: žmonių sielų krematoriumas

       2005 metais Europos PSO konferencijoje buvo paskelbti šokiruojantys duomenys apie vieningos Europos piliečių psichologinę būseną. Trečdalis ES gyventojų, eidami į darbą, patiria nuolatinį stresą. Pagal psichiatrų vertinimus, reabilitacijai ir psichikos sveikatos problemų sprendimui dar prieš 8 metus reikėjo išleisti 3-4% Europos Sąjungos BVP. Ir tai laikotarpyje prieš krizę.

Read more...

Masonų lustai

       Šių metų spalio mėnesio pradžioje JAV televizijos kanale „Fox News” buvo parodytas siužetas apie tai, kad Jungtinėse Valstijose, kuriose kiekvienais metais pradingsta tūkstančiai vaikų, viena visuomeninė organizacija jau daugelį metų sėkmingai diegia iniciatyvą, leidžiančią identifikuoti ir surasti pradingusius vaikus. Amerikoje kaip tik tuo metu prasidėjo biudžeto krizė, ir naujiena buvo pateikta, kaip palinkėjimas tėvams iš anksto pasirūpinti vaikų saugumu, atsižvelgiant į tai, kad gali ateiti daug sunkesni laikai.

Read more...

„J.P.Morgan Chase“, kaip artėjančios krizės pranašas

       Įvykiai finansų pasaulyje vystosi vis dinamiškiau. Vieną skandalą keičia kitas. Finansinių skandalų koncentracija ypač didelė yra Amerikoje. Nespėjo pasibaigti dar vienas nesibaigiančio spektaklio, kurio pavadinimas „JAV valstybės skolos lubų padidinimas“, veiksmas, kaip žiniasklaida persijungė į skandalingą informaciją apie Volstrito didžiausią banką – „J.P.Morgan Chase“. Pagal aktyvų dydį (2,3 trln. dolerių) šis bankas užima antrą vietą pasaulyje (po Didžiosios Britanijos HSBC banko), turėdamas savo filialus ir dukterines struktūras 60 valstybių. Kaip skelbiama banko tinklalapyje, jis aptarnauja kas šeštą amerikietį.

Read more...

„Finansiniai maitvanagiai“ prieš Argentiną

       Finansiniai maitvanagiai – tai ypatinga pasaulinio kapitalizmo periferijos valstybių skolų turėtojų kategorija.

Read more...

Islandija: revoliucija, kuriai diktavo bankininkai

       Žiniasklaidoje dažnai galima sutikti nuomones apie taip vadinamą Islandijos revoliuciją, kaip sėkmingos kovos su finansų oligarchija precedentą. Šiose nuomonėse reikia išmokti atskirti grūdus nuo pelų. Deja, „Islandijos precedentas“ priklauso pelų kategorijai. O įvykiai mažoje saloje, kuriuos žinomas amerikiečių ekonomistas, Nobelio premijos laureatas Polas Krugmanas pavadino revoliucija, trumpai buvo apibūdinami taip, kad energingai spaudžiant vietos gyventojams Islandijos valdžia atsisakė mokėti už 2008 metais bankrutavusių Islandijos bankų skolas... Konkrečiai kalbama apie depozitinių sąskaitų turėtojų iš užsienio, kurios buvo atidarytos šiuose bankuose, skolas. Ši akcija buvo pavadinta mažos laisvę mylinčios tautos drąsiu iššūkiu pasaulio finansų oligarchijai. Susižavėję „Islandijos revoliucijos“ šalininkai pradėjo kalbėti, kad pasaulio žiniasklaida tyčia nutyli apie įvykius „vikingų saloje“, kad „revoliucijos užkratas nepaplistų po pasaulį. Iš tiesų, žiniasklaida iki šiol yra šykšti informacijai apie tuos įvykius.    

Read more...

Kaip žmones paversti zombiais

       1938-1939 metais nacistinė sistema – B.Betelheimo buvimo Dachau ir Buchenvalde laikais – dar nesiekė totalaus išžudymo, nors tada gyvybių taip pat nevertino. Ji buvo orientuota į vergų jėgos „išauklėjimą“: idealios ir paklusnios, negalvojančios apie nieką kitą, išskyrus malonę iš šeimininko, kurios negaila suteikti. Todėl iš besipriešinančios suaugusios asmenybės reikėjo padaryti išsigandusį vaiką, žmogų jėga padaryti infantilų, pasiekti, kad jis regresuotų iki vaiko arba išvis iki gyvūno, gyvosios masės be asmenybės, valios ir jausmų. Biomasę lengva valdyti, ji nekelia užuojautos, ją lengviau niekinti ir ji paklusniai eis į skerdyklą. Tai yra ji tinkama šeimininkams.  

Read more...

JAV rengiasi 9/11 pasikartojimui?

       Neseniai buvo dar vienos tragiškos dienos – rugsėjo 11 d. siaubingo teroristinio akto – metinės, kuris nulėmė tai, kad išnyko vienas iš JAV simbolių – Pasaulio prekybos centro pastatai, garsieji „broliai dvyniai“. Žuvo daugybė žmonių, buvo sudarkyti tūkstančių žmonių likimai. Bet buvo ir kiti rezultatai – JAV specialiosios tarnybos gavo papildomą finansavimą ir papildomus įgaliojimus kovai su „Al Qaeda“.

Read more...

Apie tikrąsias karo prieš Siriją priežastis

       Kiekvienas specialistas savaip vertina Vašingtono manevrus Sirijos atžvilgiu ir savaip supranta tų manevrų prasmę. Kiek ekspertų, rašančių Sirijos krizės tema, tiek ir supratimų apie vykstančio karo prieš Siriją tikslus. Pavyzdžiui:

Read more...

Sirijos krizės genezė ir JAV amžinas karas

       Per Didžiąją depresiją JAV 32 –as prezidentas ir vienas iš ХХ amžiaus pirmos pusės iškiliausių valstybės veikėjų Franklinas Delanas Ruzveltas pasakė: „Vienas iš pagrindinių mano uždavinių - apsaugoti bankininkus ir verslininkus nuo savižudybių“. Šis jaudinantis rūpestis pasisuko didžiausia visos žmonijos tragedija, Antruoju pasauliniu karu, kurio pagrindiniais sukėlėjais buvo JAV pramonininkai ir finansininkai. Tame kare žuvo daugiau kaip 54 mln. žmonių, 90 mln. buvo sužeisti, 28 mln. iš bendro skaičiaus sužeistų tapo invalidais.

Read more...

EBPO prognozė: atgal į ateitį?

       Prieš lemtingą JAV FED FOMC posėdį rugsėjo 17-18 d., o taip pat G20 valstybių vadovų susitikimo Sankt Peterburge išvakarėse Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė naują pagrindinių išsivysčiusių šalių BVP dinamikos prognozę 2013 metams.

Read more...

Besivystančios nebesivysto

     Ne pirmą kartą atkreipiame dėmesį į neraminančius „emerging markets“ (besivystančios rinkos) šalių ekonomikų simptomus. Vietinio kataklizmo pasikartojimo rizika pasirodė šią vasarą.

Read more...

Naujos pasaulio tvarkos Babelio bokštas

       Tai, kas vyksta Irake, Libijoje, Sirijoje turi vieną bendrą, kruopščiai slepiamą aspektą – JAV „išvaduotojai“ grobia muziejus ir naikina senovės kultūros turtingo palikimo ištisus sluoksnius. Taip, po amerikiečių įvykdyto Bagdado muziejų išgrobimo didelė dalis jiems atitekusio grobio buvo išmesta į Vakarų antikvariato juodąją rinką. Vienas iš motyvų, kuris jankius veda į žygį prieš Damaską, - tas pats. Neteisėta prekyba antikvariatu laikoma ne mažiau pelninga negu narkotikų prekyba.

Read more...

Nauji barbarai ir jų priešai

       Štai dabar skaitau naujienų skiltį ir matau komentarus, ir nuomones tokia dvasia, kaip “Asadas jiems dar duos”, tuoj tuoj Sirijos kare bus lūžis. Kaip taisyklė, visi šie žmonės lygiai taip pat rašė karo Libijoje metu apie Kadafį. Ar prisimena jie, kas nutiko su Kadafiu? Arba su Centrinės Afrikos Respublikos prezidentu Bozize? Arba su Dramblio Kaulo Kranto prezidentu?

Read more...

Veganų ekstremizmas žygiuoja po Europą

www.sodahead.com       Šešiolikmetis Hašimas pateko į ligoninę dėl smegenų sutrenkimo, jį sumušė bendraamžiai. Policija tyrė rasinės ir religinės netolerancijos versiją, kol nepaaiškėjo, kad jauną belgą sužalojo dėl „lavonų valgymo“ – tiesiog jo pažiūros buvo ne veganinės, kaip jo klasiokų. Hašimas tarp jų buvo vienintelis, kuris neatsisakė valgyti mėsos.

Read more...

Karas, kaip būdas paslėpti Vakarų cheminio ginklo panaudojimo įrodymus

www.veteranstoday.com       Ir taip, JAV paskelbė apie galimą karo prieš Siriją pradžią artimiausiu metu. Maskva sureagavo akimirksniu. Buvo suformuluotas labai griežtas Rusijos URM pareiškimas. Jame primenami dešimties metų senumo įvykiai, kai „kaip pretekstą naudodama melagingą informaciją apie tai, kad irakiečiai turi masinio naikinimo ginklą, JAV, apeidama  JT, žengė į avantiūrą, kurios padariniai visiems gerai žinomi“. URM pareiškime pabrėžiama, kad sprendimas dėl galimos karo prieš Siriją pradžios buvo padarytas esant visiškam daugybės faktų ignoravimui, kurie rodo tai, kad ši akcija buvo taip vadinamos opozicijos provokacija.  

Read more...

Vakarai praranda demokratinio įvaizdžio likučius

www.trifectaresista.org       Kaip rodo įvykių vystymasis, žmogaus teisių pažeidimų sistemingos praktikos Jungtinėse Amerikos Valstijose atskleidimų serija, kaip sprogstamoji banga pakelta Džuljano Asanžo ir ne mažiau garsiai pratęsta Edvardo Snoudeno, net nemano nuslopti. Galima pasakyti daugiau: ant tos bangos susidaro įlaja, kuri susiurbia vis naujus faktų klodus, parodydama, kas mūsų pasaulyje yra tikra, neišgalvota „Blogio imperija“.

Read more...

Vieno defolto neišmoktos pamokos

http://emigrant-ussr.ru       Po 1998 metų Rusijos krizės praėjo 15 metų. Ekonomistai mano, kad defoltas buvo rimtas sukrėtimas, bet, sprendžiant pagal viską, valdžios institucijos taip iš jo ir nepasimokė. 1998metų defoltas, kuris į šiuolaikinės Rusijos istoriją įėjo su pavadinimu „juodasis antradienis“, buvo sunkiausia ekonomikos krizė naujausioje valstybės istorijoje. Techninis defoltas, tai yra valstybės atsisakymas vykdyti įsipareigojimus už savo obligacijas, buvo paskelbtas rugpjūčio 17 d., o kitą dieną dėl šio žingsnio griuvo valstybės ekonomika.  

Read more...

Kariniai ekspertai: NATO nespės pagelbėti Baltijos valstybėms

www.khaama.com       Kaip rašo laikraštis „Õhtuleht, pagal neseniai atliktus Suomijos karo analitikų tyrimus paaiškėjo, kad Rusijos užpuolimo atveju Baltijos valstybės gali pasikliauti tik savimi, nes, akivaizdu, kad NATO rankos bus per trumpos pagalbos suteikimui Baltijos valstybėms.

Read more...

CDS arba masinio naikinimo finansinis ginklas

http://richard-wilson.blogspot.com              CDS - uždelsto veikimo bomba

       2013 metų liepos mėnesį Europos Sąjunga pateikė kaltinimus prieš stambiausius pasaulio bankus dėl to, kad jie dalyvavo tyčiniame susitarime ir blokavo bet kokius bandymus reguliuoti taip vadinamą kredito rizikos apsikeitimo sandorių (credit default swap - CDS) rinką. CDS – tai derivatyvų (išvestinių finansinių priemonių) atmaina, finansinės sutartys, kurios kreditoriams leidžia sumažinti arba visiškai neutralizuoti skolininko bankroto riziką dėl bet kokių kreditų, obligacijų, kitų paskolų.

Read more...

Bankų skandalai, kaip kovos už pasaulinį viešpatavimą veidrodis

              Pasaulio bankai: nenutrūkstama skandalų serija

      Nepaisant situacijos pasaulio finansų rinkose tam tikros stabilizacijos pasibaigus krizės pirmai bangai (2007-2009 m.), ramus gyvenimas pasaulio bankininkams taip ir neatėjo. Nuo šio dešimtmečio pradžios mes stebime nenutrūkstamą skandalų, susijusių su bankais, kurie sudaro pasaulio finansų sistemos branduolį, seriją. Atskleidžiami pažeidimai ir net nusikaltimai, kuriuos bankai padarė skirtingais metais. Finansų reguliatoriai atlieka oficialų bankų veiklos tyrimą, vyksta teismų procesai. Bankams tenka mokėti dideles baudų sumas. Bankų, įtraukiamų į skandalų epicentrą, ratas nenutrūkstamai auga.  

Read more...

JAV visuotinis Brazilijos šnipinėjimas. Kokiu tikslu?

http://www.brazilcouncil.org/Blog       Pirmas Dilmos Rusef valstybinis vizitas į Jungtines Valstijas įvyks spalio 23 d. Pasirengimą jam aptemdė atskleisti faktai, kuriuos pateikė Edvardas Snoudenas. Iš jų sužinota, kad būtent Brazilija yra ta valstybe Vakarų pusrutulyje, kurioje JAV specialiosios tarnybos žvalgybos dirba aktyviausiai. Pagal tuos duomenis, kurie prasiskverbė į žiniasklaidą, amerikiečius domina viskas – nuo ginkluotųjų pajėgų vystymosi strategijos ir karinio-techninio bendradarbiavimo su Kinija, Rusija, Indija planų turinio iki Brazilijos politinės ir karinės vadovybės asmeninio gyvenimo. Ypatingas dėmesys skiriamas prezidentę Dilmą Rusef ir jos artimiausią aplinką kompromituojančios medžiagos rinkimui... 

Read more...

Pasaulio ekonomika: šiek tiek nerimą keliantis optimizmas

http://har-mo-ny.com       Paskutinės autoritetingų analitikų žinutės kalba apie ilgai lauktą pasaulio ekonomikos atsigavimą po užsitęsusios 5 metų krizės.

Read more...

Kinijos Liaudies banko bandomasis balionas: sugrįžimas prie Breton Vudso

http://blogs.wsj.com       2013 m. rugpjūčio 5 d. autoritetingame Kinijos leidinyje „Chinese Market Journal“ paskelbtas Kinijos Liaudies banko (KLB) oficialaus atstovo, KLB Pinigų politikos komiteto nario Jao Judongo (Yao Yudong) straipsnis. Kai kurios straipsnio nuostatos atrodo pernelyg drąsios. Dvi trys straipsnyje išsakytos idėjos vertos ypatingo dėmesio.

Read more...

Užkulisiniai žaidimai su auksu: laukiant didžiojo lemtingo momento

http://mises.ca       Po aukso ir dolerio standarto žlugimo „auksinio milijardo“ pagrindinių valstybių centriniai bankai sistemingai užsiėmė slaptomis operacijomis su geltonu metalu, kurių esmė buvo planingas aukso išėmimas iš centrinių bankų rūsių. Artimiausiu metu laukiamas visiškas aukso sandėlių ištuštėjimas, ir tai taps lemtingu momentu, epochos įvykiu pasaulio finansų ir pasaulio politikos istorijoje... 

Read more...

Klaidingas pasirinkimas: Didysis brolis arba Viską matanti akis?

http://nouveaustudios.com       Paskutiniai įvykiai vis labiau liudija, kad pasaulio elitas pereina į atvirą visos žmonijos kontrolę, panaudodamas naujausias informacines ir kompiuterines technologijas.

Read more...

Dolerio reketas

        Vis dažniau sužinome, kad Amerikoje vieni ar kiti bankai ar nekomercinės kilmės kompanijos buvo nubaustos baudomis. Be to, bankų ir kompanijų pavadinimai labai žinomi ir baudų sumos labai įspūdingos (kartais šimtai milijonų dolerių). Tai yra naujas ekonominio gyvenimo fenomenas. Bankai ir kompanijos buvo baudžiami, bet valdžios institucijų tų valstybių, kuriose jie įsikūrę.

Read more...

Puslapis, kurio prašoma, negalėjo būti surastas.

Archyvas