Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Laisvalaikis
Pasaulio pavergimas

       Pagal profesoriaus, ekonomikos mokslo daktaro Valentino Katasonovo knygą „Pasaulio pavergimas. Apiplėšimas...“ (2013) televizijos kanalas „Krasnaja linija“ šiais metais sukūrė dokumentinį filmą „Pasaulio pavergimas“. Jame pasakojama apie pasaulio finansų sistemą, kaip nedidelė pasaulio lupikautojų grupė apiplėšia visą žmoniją, atkleidžiama jų atsiradimo istorija, egzistavimo ir klestėjimo sąlygos, ir kas bus toliau.

Read more...

2010 metų Baltarusija, nepavykęs maidanas

       Šiandien, po įvykių Ukrainoje, po įvykdyto valstybinio perversmo, verta prisiminti 2011 metais Baltarusijos televizijos sukurtą filmą „Aikštė. Geležimi į stiklą“, kuriame kūrėjai pabandė atsakyti, kas iš tikrųjų įvyko 2010 metų gruodžio 19 d. Minske ir ko Baltarusijos opozicija siekė.

Read more...

Grybauskaitė uždraudė Lenkijoje išleistą knygą apie ryšius su KGB?

       Gegužės mėnesį populiarus Lenkijos savaitraštis NIE (gegužės 16-22 d., Nr. 20) išspausdino recenziją, kurios pavadinimas „KGB daro, ką nori" naujai knygai „Plieninės magnolijos dosjė“ apie Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Mūsų portalas „Straik“ negalėjo nepastebėti šio straipsnio – mes iš profesinių interesų pradėjome ieškoti knygos, juk anksčiau patys jau keletą kartų rašėme apie Prezidentės Grybauskaitės asmenybę (anksčiau – arši komunistė, dabar – ne mažiau arši Putino priešininkė). Ukrainos politiniam panoptikumui toks persivertėlio tipažas suprantamas ir artimas, todėl nėra nieko stebinančio, kad Grybauskaitės atžvilgiu (ir apskritai Lietuvos politikų), šalies, kuri 2013 metais vadovavo Europos Sąjungai ir atkakliau nei kiti Ukrainai siūlė pasirašyti sutartį su ES, daugelis mūsų politikų (pavyzdžiui, Julija Tymošenko) elgiasi, kaip su saviškiais. Kad labiau suprastumėme, kas vadovauja draugiškai Ukrainai valstybei, mūsų portalas ir paskelbė seriją žurnalisto Maksimo Leonovo iš Sankt Peterburgo tyrimų, kuriuose jis atidžiai (bet dar ne išsamiai) išnagrinėjo sovietinę Grybauskaitės praeitį – visa tai, kas buvo susiję su jos mokslais Leningrado universitete ir apie ką prezidentė dabar kažkodėl tyli.

Read more...

Nematoma vergija

       Kodėl žmonės turi taip daug dirbti, nors per pastaruosius pusantro šimto metų dėl technologinio išsivystymo darbo našumas smarkiai išaugo? Kodėl nemaža žemės gyventojų dalis, nors dirba po 12 valandų per parą, gauna menką atlyginimą, iš kurio vos išgyvena?

Read more...

Vaikų lytinis švietimas ir Alfredas Kinsis

http://panoramanews.blogspot.com       Vis daugiau Europos šalių įdiegia ankstyvąjį lytinį vaikų auklėjimą. Nuo 4 metų amžiaus privalomas lytinis švietimas yra Vokietijos, Šveicarijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos vaikų darželiuose.

Read more...

Valentino Katasonovo „Kapitalizmas“. Kai daiktai pavadinti savo vardais

www.fondsk.ru        Profesoriaus Valentino Jurjevičiaus Katasonovo knygos „Kapitalizmas. „Pinigų civilizacijos“ istorija ir ideologija“ (1) pasirodymas teisėtai gali būti būti laikomas įvykiu jau vien dėl to, kad šis fundamentalus darbas, kurio apimtis daugiau kaip 1000 puslapių, tęsia Rusijos įžymaus mąstytojo L.A.Tichomirovo, tyriamojo darbo „Istorijos religiniai ir filosofiniai pagrindai“ autoriaus, kuris parašytas 1913-1918 m., didžiojo revoliucinio lūžio metu,  tradicijas. Tačiau jeigu L.A.Tichomirovas atskleidė pasaulio istorijos religinius pagrindus, tai V.J.Katasonovo knygoje į dvasinę kultūrą žiūrima, kaip į raktą šiuolaikinės civilizacijos prasmės supratimui, pirmiausia, jos žemiškos formos – ūkinio vystymosi. Tokie grynai ekonominiai reiškiniai, kaip finansai, pinigai, autoriaus analizuojami ne kaip turintys savarankišką vystymąsi, o kaip metafiziškai sąlygoti. Taip formuojasi vientisos pažiūros į žmonijos ūkio istoriją – pažiūros, kylančios iš istorijos supratimo, kaip žmonių dvasinio kūrybiškumo, kuris priklausomai nuo vyraujančių moralinių vertybių įsikūnija į vienas ar kitas materialines formas.

Read more...

Lykovų šeimos istorija

Agafja ir Karpas       40 metų rusų šeima buvo atkirsta nuo visų kontaktų su žmonėmis ir net nežinojo apie Antrąjį pasaulinį karą.

Read more...

Šukuosenos Naujiesiems metams

www.youtube.com/user/womenbeauty1       Jeigu neturite galimybių apsilankyti kirpykloje, o šventėje norisi gražiai atrodyti, tai ne bėda, galima pasinaudoti „Womenbeauty1“ patarimais ir plaukus gražiai susitvarkyti namuose. Pasidaryti gražią šukuoseną nėra sudėtinga, tereikia tik pažiūrėti, kaip tai daro šukuosenų meistrė Tatjana Sklemina.

Read more...

Eugenika

http://www.biotechnolog.pl       Eugenika(gr. eugenes- geros kilmės): 1) mokslas apie žmonių biologinių savybių pagerinimą; 2) mokslinė teorija, teigianti, kad genetikos principais galima gerinti žmogaus paveldimas savybes (eugenetika); 3) pseudomokslinė teorija ir praktika, istorijoje buvę bandymai taikyti genetikos žinias žmonių atžvilgiu (rasinė higiena) (Vikipedija).

Read more...

Apie Vakarų valstybių rinkimų tvarkos ypatumus

http://www.innov.ru       Šių metų rugsėjo 19 d. per Baltarusijos televizijos kanalą “Belarus 1” parodė televizijos naujienų tarnybos BTRC filmą „Rinkimų diena. Nacionalinių politikų ypatumai“, kuriame pateikiamas Baltarusijos žurnalistų atliktas tyrimas apie rinkimų ypatumus JAV ir Europos valstybėse. Žurnalistai nustatė, kad Vakarų pasaulyje nėra vienodos rinkimų organizavimo ir pravedimo tvarkos. Įvairiose valstybėse kiekvienos rinkimų kampanijos etapai turi tam tikrus skirtumus, kuriuos sąlygoja tos šalies tradicijos ir įstatymai. Ir nors kai kuriose Vakarų demokratijos valstybėse taikomos taisyklės mums gali pasirodyti nedemokratinėmis, tačiau Vakarų politikams ir rinkėjams tai atrodo normalu bei priimtina.

Read more...

Projektas „Venera“

autore Roxanne Meadows       Projektas „Venera“ – tai Žano Fresko komandos sukurtas naujos visuomenės ir naujos santvarkos modelis. Projekto autoriai mano, kad pagrindiniai esamos sistemos žmonių bėdų kaltininkai yra prekių mainai, vertė ir patys pinigai. Jie – tai blogio ašis, dėl kurios žemėje klesti neteisingumas, karai ir egzistuoja skurdas.

Read more...

JAV rinkėjai balsuoja už šunis, ožius ir asilus

      JAV yra daug miestų, kuriems vadovauja gyventojų išrinkti gyvūnai. Rinkimuose į garbės mero postą rinkėjai ne kartą savo balsus atidavė už ožkas, asilus ir šunis.

       Dažniausiai tai vyko mažuose miesteliuose, nes „politikas iš gyvūlių ūkio“ gali pritraukti smalsių turistų dolerius. Bet dažnai gyvūnų politikų likimai stebėtinai panašūs į jų „kolegų“ žmonių likimus. Apie tai, kaip ožys gali būti išrinktas į valdininko postą ir kas po to nutinka, aprašė „Los Angeles Times“.

Read more...

Nepilnamečių justicija

www.fondsk.ru       Terminas „nepilnamečių justicija“ Lietuvoje tiek plačiai nėra žinomas, kaip Rusijoje, kurioje apie ją kalbama ne vienerius metus. Pastaraisiais metais ypač suaktyvėjo protesto akcijos prieš Rusijoje norimą įdiegti Vakarų nepilnamečių justiciją. Neseniai, rugpjūčio 22 d. Archangelske įvyko piketas, kurio šūkis „Sustabdysime nepilnamečių fašizmą“. Tikriausiai neigiamas požiūris į šią justiciją ne be priežasties. K.Gordejevas straipsnyje „Apie nepilnamečių justiciją, pedofiliją ir... europiečių degradaciją“ rašo: „Vokietijoje kasmet iš šeimų paimama apie 28 tūkst. vaikų ir paauglių, mažoje, penkių milijonų gyventojų Suomijoje – 11 tūkst. Pilni kartėlio Norvegijos rašytojos Elinos Brodin žodžiai, kuri straipsnyje, kurio pavadinimas „Valstybė turi vaikus“, konstatuoja: „Norėtųsi išsiaiškinti, kodėl socialinės globos institucijos darbuotojai lyg užkeikimą kartoja vieną ir tą pačią frazę: „Vaikai nepriklauso savo tėvams“. Ir čia jie visiškai teisūs, todėl, kad būtent valstybei priklauso vaikai“.“

Read more...

Propaganda

       Apie Šiaurės Korėją esame daug girdėję: kad ten totalitarizmas, vadinamas komunizmu, asmens kultas, kad žmonės gyvena skurdžiai, kad yra nelaisvi, kad už bet kokį menkniekį gali atsidurti kalėjime ir t .t. Labiausiai įsiminė ne tokie jau seni vaizdai iš Šiaurės Korėjos po jos lyderio KimJong-Ilo mirties, tūkstančiai isteriškai raudančių žmonių. Pasaulio ir Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad abejingi savo savo lyderio mirčiai korėjiečiai gali būti nubausti 6 mėnesiais darbų specialiose drausmės stovyklose, mažai gedėję atleisti iš darbo, o ypač graudžiai raudoję, atvirkščiai, galėjo tikėtis paaukštinimo tarnyboje. Norint žinoti kada rašoma tiesa, o kada tai yra Vakarų propaganda, reikėtų ne vienerius metus pagyventi Šiaurės Korėjoje. O apie Vakarų gyvenimą per 20 metų mes jau pakankamai daug sužinojome, nors būna, kad dar ką nors naujo sužinome, atrandame ir tarsi vaikai nustembame. Todėl žiūrėdami Šiaurės Korėjos dokumentinį filmą „Propaganda“, galime atsakyti: ar jame pateikta nuomonė apie Vakarų propagandą, gyvenimą yra komunistinė propaganda, ar tiesa.

Read more...

Mirtingųjų sąmokslas

       Nuo pat civilizacijos atsiradimo, daugelį šimtmečių žmonija ieško ilgo gyvenimo ir nemirtingumo recepto. Bet kol kas tai egzistuoja tik žmonių sugalvotose istorijose, kaip, pavyzdžiui, Karelo Čapeko pjesėje „Makropulo receptas“ ar brolių Strugackių apysakoje „Penki šaukšteliai eliksyro“ bei kituose rašytiniuose kūriniuose ar filmuose.

Read more...

Kaip užsitarnauti gerą mirtį?

http://78notes.blogspot.com       Liubovė Panova – žinoma aiškiaregė, turinti unikalių gabumų. Ji yra knygų apie kantaktus su aukštesniaisiais pasauliais autorė. Pateikiame medžiagą apie gyvenimą po mirties, kurį Liubovė Panova gavo kontakduodama su angelais sargais.

Read more...

Klestėjimas: ar žemė pasirengusi tai priimti?

http://peswiki.com       Tai dokumentinis filmas, kuriame pateikiama daug faktų ir paliečiama daug temų: šventos geometrijos pagrindai, Toros dinamika ir energija; faktai apie NSO ir ateivius, ratų atsiradimo laukuose aiškinimas (yra ir kitų versijų apie ratų atsiradimą); Nikolo Teslo, Džono Hadčinsono išradimai ir jų likimas; kas trukdo vystytis naujai pažangiai energetikai, ir kaip atsikratyti priklausomybės nuo naftos, anglies, dujų, atominių elektrinių; tikrasis medicinos ir farmakologijos verslo veidas; gydytojo Raifo darbai, padėję gydyti vėžį ir jų likimas; valdžios piramidė, bankų sistema, Federalinė rezervų sistema; JTO, PPO, Pasaulio bankas, TVF; auksinis milijardas ir eugenika, sterelizavimas ir vakcinacija; mikroschemos ir RFID, FEMA kalėjimai JAV; GMO ir dar daugelis kitų temų, kurios dažniausiai nagrinėjamos, taip vadinamose, sąmokslo teorijose.

Read more...

Baltarusijos teroristų nusikaltimai ir bausmė

http://bdg.by       Minint tragedijos metines, Baltarusijos televizija parodė filmą apie vieną baisiausių įvykių Baltarusijos istorijoje. 2011 metų balandžio 11 d. „Oktiabrskaja“ stotyjeįvykdytas teroristinis aktas, per kurį žuvo 15 žmonių, dešimtys buvo sužaloti, šimtai sužeisti. Baltarusijos specialiosios tarnybos greitai surado teroristus - Vladislavą Kovaliovą ir Dmitrijų Kanovalovą.

Read more...

Prisiminimas apie apiplėšimą

http://libcom.org     „Prisiminimas apie apiplėšimą“ („Memoria del saqueo“) – tai argentiniečių 2004 metais sukurtas filmas. Filmo režisierius, scenarijaus autorius Fernandas Solanas – Argentinos kairysis politikas, deputatas, 2007 ir 2011 metais kandidatavęs į prezidentus.

Read more...

Džonas Sėrlas - skraidančios lėkštės išradėjas

                                                                                                                     Vaikystė

       Džonas Sėrlas (John Searl) – tai nelengvo likimo anglų mokslininkas, padaręs revoliucinius išradimus, kurie iki šiol nėra pripažinti.

Read more...

Kas valdo pasaulį?

http://world-awakening.blogspot.com       2012 metais Rusijoje sukurtas dokumentinis filmas (režisierius Jevgenijus Peškovas), kuriame kalbama apie masonų organizaciją, kuriai priklauso turtingiausių šeimų atstovai, valstybių vadovai, kiti svarbūs valstybių politikai. Pasak filmo autorių ši slapta organizacija valdo pasaulį ir viskas, kas jame vyksta – valstybių vadovų išrinkimai, karai, valstybių perversmai, skandalingi pasikėsinimai, revoliucijos, finansų krizės – būna aptarti ir organizuoti slaptos organizacijos įtakingiausių narių susirinkimuose. Galutinis slaptos organizacijos tikslas – sukurti naują pasaulio tvarką, kurioje paprastam žmogui būtų skirta beteisio vergo dalia.

Read more...

Branduolinės atliekos - „dovanėlė“ tolimos ateities kartoms

http://www.kinopoisk.ru       Statyti atominę elektrinę, ypač šiuo metu, kada nemaža dalis didžiųjų valstybių atsisako branduolinės energetikos arba sustabdo AE statybų planus, norėdamos pagalvoti, pasitarti su tauta dėl tolesnio branduolinės energetikos vystymo, ir dėl to branduolinės pramonės pasiūla žymiai viršija paklausą, nėra sunku, jeigu, žinoma, statybai turima pinigų. Sunkiausias darbas ir galvosūkis yra ne AE statyba, tačiau jos uždarymas ir branduolinių atliekų laidojimas - branduolinių, radioaktyvių atliekų palikimas kartoms, kurios gyvens po 1000, po 10 tūkst. ar daugiau metų. Tai yra ne tik brangi statyba. Kaip teigiama kai kuriuose šaltiniuose, kainuoja ne mažiau nei naujos AE pastatymas, ir todėl tiek JAV, tiek Rusijoje, kai kurių AE, kurių projektinės eksploatacijos laikas yra jau pasibaigęs, darbas yra pratęstas, tikintis, kad pratęsimas leis sukaupti elektrinės uždarymui reikalingą pinigų sumą. Tačiau tai kartu yra ir branduolinių atliekų saugyklų įrengimo kultūros klausimai. Apie tai kalbama 2010 metais Danijos, Suomijos ir Švedijos sukurtame filme "Į amžinybę", kurio režisierius danas Michaelis Madsenas. Filme pasakojama apie pirmą ilgaamžę, 100 tūkst. metų trukmės, branduolinių atliekų saugyklos statybą Onkaloje (Suomija), kuri nuo Olkiluoto atominės elektrinės nutolusi keletą kilometrų. Planuojama, kad 2020 metais saugykla bus pradėta eksploatuoti ir priims Suomijos atominių elektrinių panaudotas branduolines atliekas. Atliekas numatoma sandėliuoti specialiose kapsulėse, tuneliuose, kurie padaryti 500 metrų gylyje tvirtose kalnų uolienuose. Planuojama, kad XXI amžiuje saugykla plėsis ir bus užpildoma atliekomis, o XXII amžiaus pradžioje darbai saugykloje bus baigti, ji užkonservuota ir įėjimas į ją susprogdintas.

Read more...

Darbininkai užima įmones

 http://libcom.org      „Užėmimas“ („The Take“) – 2004 metais kanadiečių sukurtas dokumentinis fimas:  scenarijaus autorė žymioji Naomi Klein, režisierius jos vyras Avi Liuisas.

Read more...

Laiko dvasia: judėjimas pirmyn

       Peterio Džozefo (Peter Joseph)dokumentinis filmas „Laiko dvasia: judėjimas pirmyn“ („Zeitgeist: Moving Forward“) pasirodė 2011 metų sausio 15 d. Tai yra trečias filmas iš dokumentinių filmų „Laiko dvasia“ serijos.

       Pagrindinė filmo tema – šiuolaikinė pasaulio ekonominė ir finansų sistema, ir jos padariniai civilizacijai, bendram planetos stoviui. Jame pateikiamos šios sistemos pakeitimo idėjos, tačiau jos yra prieštaringos ir nevienareikšmiškai vertinamos.

Read more...

Girdymo technologija

http://www.designofsignage.com      2012 metų pradžioje pasirodė dokumentinis filmas „Girdymo technologija“. Filme pateikiami istoriniai duomenys apie alkoholio vartojimą Rusijoje. Paneigiamas mitas, kad rusai visada gėrė alkoholį. Buvo laikai, kai Rusijoje gėrė 18 kartų mažiau nei dabar, ir net, kai gerti buvo laikoma gėdingu užsiėmimu ir už tai baudė. Taip pat paneigiami mitai apie alkoholio naudą ir kritikuojama kultūringo gėrimo teorija.

Read more...

Žmogus, aplenkęs laiką

http://lt.wikipedia.org       Nikolas Tesla gimė 1856 metų liepos 10 dieną Smiljano kaime, pravoslavų šventiko iš Serbijos šeimoje. Šiandien kaimas priklauso Kroatijai, tačiau tais laikais Austrijos – Vengrijos imperija valdė šias žemes. Po 6 metų tėvą paaukštino pareigose, todėl šeima turėjo išvažiuoti į Gospičo miestą, kuris buvo 6 kilometrų atstumu nuo Smiljano. Mieste Nikolas Tesla baigė pradinę mokyklą ir trijų metų gimnaziją. 1870 metais įstojo į aukštąją mokyklą Karlovaco mieste.

       Įdomus faktas įvyko 1866 metais, kai Tesla turėjo dešimt metų. Jis prie savo namų glostė juodą katę ir pastebėjo žiežirbas tarp pirštų ir kailio. Tesla paklausė tėvo apie šias žiežirbas. Šis atsakė, kad jos tikriausiai yra žaibo giminaitės. Šis atsakymas įkvėpė berniuką, patikėjusį tuo, kad žaibą galima prijaukinti. Yra nuomonė, kad būtent tai sukėlė Nikolos susidomėjimą elektros energija ir jos tyrinėjimu. 

Read more...

Vienos apgaulės istorija arba pasaulinis atšilimas

http://www.protect-the-arctic.com        Ar jūs tikrai tikite masinėse informacijos priemonėse ar kitur skleidžiama teorija, kad antropogeniniai veiksniai žemėje gali sukelti klimato pasikeitimą? Ar jūs nepervertinate mažo žmogaus įtakos tokiai didžiulei planetai, kuri turi savo gyvenimo dėsnius ir savarankišką vystymosi istoriją?

       Dokumentiniame filme „Vienos apgaulės istorija arba pasaulinis atšilimas“ (2009 m.), kuris sukurtas pagal britų režisieriaus Martino Darkino (Martin Darkin) filmą „Pasaulinio atšilimo didžioji apgavystė“ (The Great Global Warming Swindle) pateikiami įtikinami faktai, kad klimatas keičiasi nepriklausomai nuo žmonijos veiklos, ir kas  bei kokiu tikslu sugalvojo mitą apie žmogaus sukeltą pasaulinį atšilimą.

Read more...

Nežinoma ir neįtikėtina

       Jis – argentinietis Matiasas sako, kad prisimena savo praeitus gyvenimus, žino apie mūsų žemės, Visatos, žmonių kilmę. Jis kalba apie žmonijos ir žemės ateitį 2012 metais ir po daugelio metų. Kalba pasitikinčiai, kad pradedi tikėti jo pateikiamais faktais, teorijomis ir samprotavimais. Kalba apie tokius reiškinius, dalykus, kurie žmonėms visada buvo nežinomi bei paslaptingi, todėl keliantys susidomėjimą, norą suprasti ir žinoti tiesą.

Read more...

Totali kontrolė

 http://za-nrav.narod.ru       Jis verčia visus, mažus ir didelius, turtuolius ir vargdienius, laisvuosius ir vergus, pasidaryti ženklą ant dešinės rankos arba ant kaktos, kad niekas negalėtų nei pirkti, nei parduoti, jei neturės to ženklo – žvėries vardo ar jo vardo skaičiaus. Čia slypi išmintis! Kas sugeba, teapskaičiuoja žvėries skaičių, nes tai žmogaus skaičius, ir jis yra šeši šimtai šešiašdešimt šeši(Šventasis raštas, apreiškimas Jonui, apr.13).

Read more...

Kaklaskarių užrišimo būdai

       Kaklaskarė – aksesuaras, kurį turi kiekvienas ir kuris niekada neišeina iš mados. Tačiau ne visi žino daug jos užsirišimo būdų, ir todėl dažniausiai naudoja pačius paprasčiausius.

       Vendi per 4.56 minutes parodo 25 kaklaskarių užsirišimo būdus, kiekvienas iš jų turi atitinkamą pavadinimą.

Read more...

Kapitalizmas – tai blogis

http://www.nakedcapitalism.com       „Kapitalizmas: meilės istorija“ – tai 2009 metais Maiklo Muro sukurtas dokumentinis filmas, kritikuojantis esamą kapitalizmo sistemą, kuri daugiau kaip prieš dvidešimt metų daugeliui Lietuvos gyventojų, gyvenusių totalitariniame socializme, atrodė kaip pažanga ir gerovė. Po kelių dešimčių metų, daugelio žmonių rožiniai akiniai sudužo ir kapitalizmo idealizavimą pakeitė suvokimas, kad ši sistema turi ne mažiau trūkumų nei totalitarinis socializmas. Daugelis dalykų, kuriuos savo filme pateikia M.Muras, - nedarbas, atlyginimų nemokėjimas darbininkams, būstų praradimas dėl negalėjimo bankams sumokėti vis didėjančių palūkanų, mažos dalies žmonių turtėjimas, ypač finansinių krizių metu, o daugelio nuskurdimas ir kt. dabar jau įprasti ne tik JAV, bet ir Lietuvos gyventojams.

Read more...

Energijos naujos rūšys

http://uk.wikipedia.org„Tik mūsų nežinojimas verčia mus naudototi iškastinį kurą“ (Konstantinas Ciolkovskis, 1928 m.)

       Energija – tai pagrindinė materialinė vertybė pasaulyje. Be jos neįmanomas šiuolaikinės civilizacijos egzistavimas. Bet ar tos energijos rūšys, kurias naudojame kiekvieną dieną yra vienintelės ir geriausios. Ar aplinkoje nėra daug paprasčiau išgaunamos ar pagaminamos energijos. Kas trukdo ją paimti ir panaudoti. Yra įvairių priežasčių, kodėl išradimai daugelį dešimtmečių lieka niekam nežinomi. Viena iš priežasčių yra esamų energijos šaltinių – naftos, dujų ir kt. monopolijų kliūdymas naujiems energijos šaltiniams užimti jų vietą. Istorija pateikia nemažai pavyzdžių, kai stambios korporacijos supirkdavo išradimus ir juos paslėpdavo.  

Read more...

Ar lengva turėti savo nuomonę

       Ar sunku žmogui – socialinei būtybei pasakyti juoda, kai visi sako balta, ar sunku pasielgti kitaip, taip kaip tavo nuomone yra teisingiausia, kai dauguma elgiasi priešingai tavo įsitikinimams. Kaip žmonės elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje, kiek įtakos jų nuomonei ir elgsenai turi aplinkinių žmonių nuomonė, kiek įtakos nuomonei apie kitą žmogų turi iš anksto apie jį kitų suformuotas blogas ar geras įvaizdis, į tai pabandė atsakyti 1971 metais sukurto filmo “Aš ir kiti” kūrėjai: kino režisierius Feliksas Sobolevas, Valerija Muchina, kuri parengė ir atliko socialinius – psichologinius eksperimentus.

Read more...

Kaip moterims nešioti vyriškus marškinius

       Pasirodo, kad iš vyriškų marškinių moterys gali pasidaryti dailią suknelę, sijoną ar palaidinę. Tam reikia visiškai nedaug – tik fantazijos. O kaip tai per kelias minutes galima padaryti, demonstruoja dizainierė Irina Zvidrina.

 

Read more...

Dešimt metų nuo įvykio, kuris sukrėtė ir pakeitė pasaulį

http://www.september112001.com       Rytoj sukanka dešimt metų nuo įvykio, kuris sukrėtė ne tik Amerikos, bet ir viso pasaulio gyventojus. Tada daugelis žemės gyventojų savo televizorių ekranuose stebėjo vaizdus, ir tikriausiai ne vieno akyse iki šiol yra išlikęs į pastatą įsirėžiančio lėktuvo vaizdas ir klausimas – kodėl pastatai taip greit sugriuvo. Iki šiol architektai, inžinieriai, nepriklausomi ekspertai nagrinėja šį klausimą, kritikuoja oficialias versijas bei išvadas ir pateikia savo versijas. Kita oficiali versija, kuri žmonėms kelia abejones, yra šio teroristinio akto organizatoriai. Pagal šią versiją 2001 metų rugsėjo 11 – osios įvykius organizavo Osama bin Ladenas, tuo metu gyvenęs Afganistano uoloje. Tačiau sąmokslo teorijų kūrėjai tuo netiki ir kelia savo versijas, viena iš jų šio teroristinio akto organizavimu kaltina JAV vyriausybę.

Read more...

Muamaro Kadafio „Žalia knyga“

http://ru.wikipedia.org. autorius Victor Korniyenko        Rugpjūčio 26 d. vienas tinklaraštininkas parašė apie tai, kad prie Libijos ambasados, kuri yra Kazachstano sostinėje Astanoje, šiukšlių konteineryje rado išmestas knygas, kurios vadinasi “Žalioji knyga”. Smalsumas paskatino perskaityti šią knygą.

       Žalia knyga“ – tai Libijos lyderio Muamaro Kadafio programinis teorinis darbas. Ji susideda iš trijų dalių: pirma dalis (pasirodė 1976 metų sausio mėn.) vadinasi „Demokratijos problemos sprendimas (tautos valdžia). Trečios pasaulio teorijos politinis aspektas“; antra dalis (išleista 1978 metų vasario mėn.) – „Ekonominės problemos sprendimas (Socializmas). Trečios pasaulio teorijos ekonominis aspektas“; trečia dalis (išleista 1979 metų birželio mėn.) – „Trečios pasaulio teorijos visuomeninis aspektas“.

Read more...

Paslaptis

 http://ru.wikipedia.org      Filmas „Paslaptis“ buvo sukurtas 2006 metais pagal to paties pavadinimo knygą. Filmo autoriai sako: “Ši paslaptis atėjusi iš gilios senovės, iš Egipto piramidžių laikų. Ją daug kartų bandė paslėpti nuo žmonių, daugelis praeities žymių žmonių ir valdovų apie ją žinojo, bet, matyt, nenorėjo, kad ji taptų žinoma plačiosioms žmonių masėms. O dabar šios žinios atsiveria daugeliui žmonių, tikriausiai todėl, kadangi atėjo tam laikas… Ši paslaptis gali suteikti jums viską, ko jūs norite. Laimę, sveikatą ir klestėjimą. Jūs galite tapti tuo, kuo panorėsite. Stebuklai įvyksta kiekvieną dieną. Stebuklingi pagijimai, stebuklai pakeičiantys finansinę padėtį, nuostabios istorijos apie žmonių tarpusavio santykių pasikeitimus. Tai įvyksta, jeigu žmonės žino, kaip pakreipti savo gyvenimą ten, kur jie nori. Kas yra ta paslaptis, kurią taip slėpė nuo žmonių už septynių užraktų?

Read more...

Trys tuopos Pliuščichoje

http://www.kino-teatr.ru      1967 metai. Šalis, vadovaujama Leonido Iljičiaus Brežnevo, stato komunizmą. O M.Gorkio kino studijoje režisierė Tatjana Lioznova (vėliau sukūrė televizijos serialą „Septyniolika pavasario akimirkų“) filmuoja paprastą, gyvenimišką istoriją apie kaimo moterį. Istorija tikrai niekuo neypatinga, tačiau režisierės ir dviejų talentingų aktorių – Tatjanos Doroninos ir Olego Jefremovo darbo rezultatas –„Trys tuopos Pliuščichoje“ nenusileidžia geriausiems to meto Europos kino kūriniams.

Read more...

Slaptos organizacijos

       Pasaulyje veikia ne viena slapta organizacija. Pavyzdžiui, neseniai Norvegijoje žmones žudęs A.Breivikas buvo masonas ir priklausė Švento Olafo ložei. Norvegijos spauda rašė, kad jis turėjo septintą įšventinimo laipsnį, kuris vadinamas „Rytų riteriu“. Norvegijos masonai veikia pagal „Švedų chartiją“, kurioje skirtingai nuo „Škotų chartijos“ yra ne 33 laipsniai, o tik 11. Todėl 7 laipsnis reiškia labai aukštą statusą – „Rytų riteris“ įeina Aukščiausią kapitulą, kuriai tiesiogiai vadovauja išmintingiausias Ordino Meistras. Nors organizacija A.Breiviką pasmerkė ir pašalino iš Ordino (kas tokioje slaptoje organizacijoje, kurioje priesaika duodama visam gyvenimui, vargu ar įmanoma), tačiau yra manančių, kad aukštesnieji Ordino nariai jam galėjo įsakyti atlikti šį nusikaltimą. Kaip iš tiesų buvo, kažin ar kada nors sužinosime.

Read more...

Melo pandemija

http://www.nmvrvi.lt„Melo pandemija“ – 2010 metais Galinos Cariovos (Rusija) sukurtas dokumentinis filmas, atskleidžiantis farmacijos kompanijų, globalių organizacijų nusikalstamą veiklą planetos gyventojų atžvilgiu.

Read more...

“Žydų Trečiasis Reichas”

       Rašytojas Vytautas Petkevičius rašė: “Žydų valstybės atkūrimo idėja kilo dar 1917 metais, kai sionizmo vadas Trebičius-Linkolnas žydas Mozė Pinkelė perskaitė Anglijos užsienio reikalų ministro (irgi žydo) Balfuro paskelbtą deklaraciją. Tai buvo viso labo ministro laiškas savo bičiuliui milijonieriui Rotšildui.

Read more...

Kamasutra bankininkams

       Šiandien visos pasaulio valstybės paskendusios skolose. Jų bendra skolos suma yra 40 trln. dolerių, pusę šios sumos skolingos JAV (14 trln. dol.) ir Japonija (6 trln. dol.), toliau skolininkių sąraše yra Kanada ir Europos valstybės. Palyginus su šais skaičiais, besivystančių valstybių ir Graikijos skolos yra nedidelės. Jeigu visos valstybės yra skolingos, tai kam gi jos skolingos? Atsakymą galima išgirsti filme.

       Filme kalbama, kas ir už ką nubaudė Dominiką Strosą-Kaną (Dominique Strauss-Kahn). Jis buvo vienas iš tarptautinės biurokratijos atstovų.

Read more...

Pokalbis su Džuljanu Asanžu

http://yash1229.wordpress.com       Liepos 3 d. interneto agentui 007 - Džuljanui Asanžui (Julian Assange) sukako 40 metų. Džuljanas gimė 1971 m. Taunsvilio mieste, esančiame Australijos šiaurės rytuose. Jis anksti susidomėjo programavimu, yra sukūręs keletą programų susijusių su tinklo saugumu ir maršrutizavimu.

       D.Asanžo biografijoje buvo ir juodų dėmių. Dar 1991 m. D.Asanžui teko susidurti su teisėsauga. Jis buvo areštuotas už įsilaužimą į Kanados telekomunikacijų kompanijos „Nortel“ centrinį serverį. Bet kadangi kompanija patyrė nereikšmingą žalą, tada jis tebuvo nubaustas tik bauda.

Read more...

V.Ždanovas: rūkymas – tai šizofrenija ir mazochizmas

       Tabako istorija Europoje prasidėjo nuo tada, kai antroje Kolumbo ekspedicijoje į Ameriką (1493 – 1496), kaip misionierius, dalyvavęs vienuolis Fra Romanas Panas į Ispaniją atvežė tabako sėklų ir pradėjo šiuos augalus auginti. Jau 1496 m. Ispanijoje atsirado pirmosios tabako plantacijos, 1559m. - Portugalijoje, 1560m. – Prancūzijoje. XVI a. pabaigoje – XVII a. pradžioje tabakas išplito ir į kitus žemynus.

Read more...

Kaip apsisaugoti nuo nematomo priešo

      Pagaliau Pasaulio sveikatos organizacija oficialiai pripažino, kad mobilieji telefonai didina riziką susirgti smegenų vėžiu. Jau seniai kalbama, kad mobiliųjų telefonų sukuriami elektromagnetiniai laukai kenkia žmogaus organizmui. Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra  praėjusiais metais atliko tyrimą „Interphone“ ir padarė išvadą, kad jeigu 10 metų, kiekvieną dieną daugiau nei pusę valandos bus kalbama mobiliuoju telefonu, 40 proc. padidės rizika susirgti smegenų ar stuburo vėžiu.

Read more...

Sąmokslo teorija su Džesiu Ventura – policinė valstybė

       Slapti eilinių, niekuo nenusikaltusių, gal tik tuo, kad turi nuomonę, kuri netinka valdančiam elitui, piliečių sekimai, teritorijos panašios į kalėjimus ir JAV bei gyventojų ateities perspektyvos – visa tai nagrinėjama 2010 metais amerikiečių sukurtame dokumentiniame filme „Sąmokslo teorija su Džesiu Ventura – policinė valstybė“. Iš vienos pusės norėtusi netikėti, kad taip išliaupsintos demokratijos valstybėje vyksta tokie dalykai, bet pateikti faktai įtikina ir kartu neramina, ir norisi paklausti: Amerika ir kartu pasauli, kur tu eini? Dabar pasaulyje vykstantys įvykiai, atrodo, kad nieko gero nežada. Labai nesinorėtų, kad išsipildytų komunizmo ir vakarietizmo kritiko A.Zinovjevo pranašystė, jog 21 amžiaus istorija savo tragiškumu daug kartų viršys visas anksčiau būvusias tragedijas.

Read more...

Margaspalvės lūpos

       Ko tik neprigalvojama dėl moterų grožio ir žinoma pasipelnymo. „Violent Lips“ sugalvojo naują lūpų makiažo sprendimą - lūpas puošti laikinamomis, klijuojamomis tatuiruotėmis, kurios laikosi nuo 4 iki 8 valandų. Skirtingai negu paprasti lūpų dažai, jos atsparios poveikiams ir todėl, pavyzdžiui, pavalgius nereikia vėl dažytis lūpų.  

Read more...

Kaip užsirišti šalikus, skareles

       Pavasaris, vėl atšalo. Natalija Kniazeva demonstruoja keletą skarelių ir šalikėlių užsirišimo būdų.   

 

 

Read more...

Černobylis – kova prieš nematomą ir labai klastingą priešą

       Balandžio 26 d. sukaks 25 metai nuo didelės nelaimės, kuri palietė daugelio valstybių gyventojus, bet labiausiai ukrainiečius, baltarusius, rusus – Černobylio atominės elektrinės 4 reaktoriaus sprogimas. Šiandien jau nerašau, kad tai buvo didžiausia avarija atominių elektrinių veiklos istorijoje. Ne mažesnė branduolinė katastrofa įvyko šiais metais Japonijoje ir kol kas nežinia kuo ji pasibaigs, kokie bus šios katastrofos galutiniai padariniai. Ar nebus jie didesni ir skausmingesni negu Černobylio. 

Read more...

Šiaudinių namų statyba

      Gamta žmogui duoda daug įvairių medžiagų, tačiau jis ne visada sugeba jas iš gamtos pasiimti, panaudoti savo sveikos gyvenamos aplinkos sukūrimui. O juk reikia tik pasiimti, nereikia sudėtingų technologijų medžiagų sukūrimui, nereikia teršti aplinkos gaminant dirbtines medžiagas. Viena iš tokių medžiagų yra šiaudai – augalininkystės ūkyje kiekvienais metais susikaupiančios atliekos.

        Namų statymas iš šiaudų nėra naujas dalykas. Dar XIX a. į Nebraskos valstiją (Šiaurės Amerika) atsikėlę žmonės buvo priversti namus statyti iš šiaudų, kadangi stepėse trūko medienos ir kitokių statybinių medžiagų. Iki šių dienų yra išlikęs iš šiaudų pastatytas namas, kurio amžius 200 metų.

Read more...

Ar kanapė gali išgydyti vėžį?

http://commons.wikimedia.org    Kaip Wikipedia rašo, kanapė (lot. Cannabis) – magnolijūnų (Magnoliophyta) gentis, priklausanti kanapinių (Cannabaceae) šeimai. Kanapės dėl savo naudingų savybių ir lengvo, daug tręšimo ir priežiūros nereikalaujančio auginimo žmonijos pastebėtas bei auginamas seniai ir yra vienas seniausių kultūrinių augalų. Nei vienas augalas neduoda tiek naudos, kiek kanapė.

Read more...

Kaip daromos revoliucijos

        „Spalvotosios revoliucijos“ Serbijoje, Kirgizijoje, Gruzijoje, Ukrainoje. Kas jas organizavo ir finansavo, pasakojama prancūzų dokumentiniame filme „JAV: Rytų užkariavimas“ (2005 m.).

Read more...

Telenovelė „Nesutramdoma Hilda“

        “Nesutramdoma Hilda” - 25 serijų telenovelė, kurią 1998 m. sukūrė brazilų telekompanija „Globo“. Telenovelės scenarijų parašė Glorija Perez pagal to paties pavadinimo Roberto Drumondo knygą (1993 m.).

Read more...

Pinigų savininkai

http://commons.wikimedia.org         Kas turi pinigus, tas valdo pasaulį. Žiniasklaida, valstybių ir vyriausybių vadovai, parlamentarai dažnai tarnauja privačių bankų interesams. Tai galima įsitikinti, pažiūrėjus JAV sukurtą dokumentinį, istorinį filmą „Pinigų savininkai“ (prodiuseris – Patrick‘as S. J. Carmack‘as, režisierius – Viljamas Stilas (William T. Still)). Nors filmas sukurtas daugiau kaip prieš 15 metų, 1996 m. sausio mėn., tačiau jis vis dar populiarus, aktualus ir nepraradęs savo švietėjiškos reikšmės.

Read more...

Ar egzistuoja klimato ginklas?

 

http://commons.wikimedia.org     Paskutiniais dešimtmečiais ypač dažni žemės drebėjimai, uraganai, potvyniai, sausros, liūtys, klimato kaita, ligos – natūraliai vykstantys gamtos reiškiniai ar vis dėlto tai yra žmogaus sukelti įvykiai? Filme pasakojama apie HAARP – amerikiečių mokslo tiriamąjį projektą, kurį iš pradžių vykdė naftos kompanijos, o 1993 m. perėmė karinė žinyba. Pagal oficialią versiją projektas yra skirtas poliarinio švytėjimo ir visos jonosferos tyrinėjimams bei oro ir priešraketinės gynybos vystymui. Kompleksas užima 60 kvadratinių kilometrų. Jis skleidžia radijo bangas, kurių galia yra 1,7 milijardai vatų, ir tai yra daugiau negu saulės spinduliavimas tame pačiame dažnių diapazone.

Read more...

Neįkainojamas doleris

http://commons.wikimedia.org         “Neįkainojamas doleris” - 2008 m. rusų režisieriaus Iljos Kolosovo sukurtas dokumentinis filmas, pasakojantis apie JAV ekonomikos klestėjimą kitų valstybių sąskaita. „Aš kalbėjau su išsilavinusiais žmonėmis, skaičiau protingas knygeles, naršiau po internetą, tačiau kuo daugiau sužinodavau apie dolerį, tuo blogiau miegojau. Aš vėl ir vėl klausiau savęs: kodėl Amerika dalija dolerius kitoms valstybėms ir nebijo, kad vieną kartą jos paprasčiausiai ją nupirks?

Read more...

Šokiruojanti tiesa

    „Apie tai bus rašomi vadovėliai ir disertacijos“- Seime pristatydamas Vyriausybės 2009 metų veiklos ataskaitą rėžia Ministras Pirmininkas A. Kubiliaus. „Grybauskaitė: Vyriausybė neleido šaliai bankrutuoti“ - skelbia straipsnių antraštės. Tokia tiesa, tokia Lietuvos realybė. Bet yra kita tiesa, kurią žmonės, praėjus dvidešimčiai metų nuo valstybės nepriklausomybės paskelbimo, pamažu pradeda suprasti: viskas kas iki šiol Lietuvoje buvo vykdoma, pradedant nuo G.Vagnoriaus ekonominių reformų ir baigiant tuo, ką dabar vykdo A.Kubiliaus vyriausybė, turi savo autorių ir vadovėlį. Tai yra Miltonas Frydmanas (Milton Friedman) - amerikiečių ekonomistas, konservatyviojo liberalizmo šalininkas, gavęs Nobelio premiją už ekonomikos teoriją, kuri ne vienai pasaulio tautai atnešė skurdą ir nelaimes.

Read more...

Ar Lietuvos gyventojai taps fryganais?

     Šeštadienį skaitau informaciją: šią savaitę teritorinės darbo biržos įregistravo beveik 8 tūkst. bedarbių, nedarbas gegužės 6 d. buvo 15,22 proc., gegužės 1 d. dieną Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo beveik 325 tūkst. bedarbių. Esant tokiems spartiems bedarbystės didėjimo tempams tikimybė, kad kitą dieną ir tu gali atsidurti gatvėje, yra nemaža. Todėl pagalvoju, kad reikia pradėti ruoštis, išmokti gyventi neturint pinigų. Kažkada seniai skaičiau apie fryganus (freegan), žmones, kuriems nereikia pinigų, jie puikiai pragyvena be jų: nebadauja, neskursta ir nejaučia nepritekliaus. Viską, ko jiems reikia - maistą, buities daiktus jie susiranda šiukšlių konteineriuose.

Read more...

Archyvas