Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Uncijos kainą nustato Kinija ir oro kovos virš Libijos

 

http://lt.wikipedia.org      Trečiadienį prekyboje auksas sugrįžo į augimo fazę. Augantis netikrumas Artimuosiuose Rytuose ir susirūpinimas skolos krize Europoje investuotojus skatina investuoti į taurųjį metalą. Atrodė, kad Aljanso pajėgos, vadovaujamos JAV, suintensyvins  veiksmus, nukreiptus prieš Libijos kariuomenę, ištikimą pulkininkui Kadafiui. Tačiau šiuo metu koalicijos narius labiau domina viršenybės Sąjungoje klausimas.

        Europos valstybių lyderiai pradėjo viršūnių susitikimą, norėdami išspręsti ginčytinus klausimus dėl sprendimo kelio, kaip kovoti su skolos krize, pasirinkimo. Portugalijos parlamente buvo sužlugdytas balsavimas dėl biudžeto pataisų, kurios leistų sumažinti deficitą ir skolos naštą. Čia vyriausybė patyrė visišką fiasko ir jai neliko kito kelio, kaip tik pagalbos kreiptis į Europos Sąjungą. Ką ji vakar ir padarė, paprašydama 70milijardų dolerių.

        Dar vis neraminanti situacija yra „Fukušimos -1“ AE, kurioje operatoriaus TEPCO darbuotojai didvyriškoje kovoje už reaktoriaus ataušinimą pasiekė didelę pažangą. Tačiau kol kas jų veiksmai negali garantuoti apsaugos nuo galutinio branduolinio kuro išsilydimo. Šiandien visi šie faktoriai atsispindi aukso kylančiose kainose.

        Tauriųjų metalų rinkų analitikai įsitikinę, kad vėl bus testuojami istoriniai maksimumai, kurie buvo pasiekti kovo 7 d. ir siekė 1444.80 dolerius už Trojos unciją.

        Kaip mes vakar sakėme, 21amžiaus aukso karštinė jau prasidėjo.

        Pagal analitikų nuomonę, aukso kainos gali pasiekti naujas rekordines aukštumas, nes Kinijos, Japonijos, Artimųjų Rytų investuotojai superka taurųjį metalą, bijodami hiperinfliacijos vystymosi dėl stambiausių pasaulio Centrinių bankų likvidumo injekcijų. Be to, škvalas problemų, tokių, kaip katastrofa Japonijoje, politinis nestabilumas Artimuosiuose Rytuose ir nuolatinė skolos krizė Europoje investuotojus verčia savo lėšoms ieškoti saugių prieglobsčių. Nei Vakarų valstybės, turinčios didžiulius deficitus, nei Japonija, sprendžiant iš visko, nesiruošia nieko daryti tam, kad sumažintų savo skolas. Apskritai, jos jau seniai bankrutavusios. Kai tik pasitikėjimas bus visai prarastas, rinkoje kils tikra panika. Esant tokioms sąlygoms investuotojams neliks nieko kito, kaip tik pirkti auksą ir palaikyti savo portfelių likvidumą.

        Kovo 24 d. Sigapūro prekyboje aukso uncija „spot“ rinkoje buvo parduodama už 1428.60 dolerių kainą. Nuo metų pradžios kaina pakilo 30%,nes centriniai bankai, pensijų fondai ir privatūs investuotojai devalvacijų ir valiutų destabilizacijos laikotarpyje, o taip pat esant infliacijos galimo augimo sąlygomis, aukse ieško apsaugos. Tuo tarpu analitikai pažymi, kad fizinio aktyvo paklausa daugiausiai ateina iš Kinijos ir Artimųjų Rytų, ir tikėtina, kad ši tendencija išliks ir artimiausioje ateityje. 2010metais Kinijos ir Indijos juvelyrikos pramonės paklausa pasiekė rekordines aukštumas. 2010 metų ketvirtame ketvirtyje metalo luitų pirkimo apimtys išaugo ir didžioji dalis pirkėjų yra Azijoje. O iki korekcijos dar labai toli, kadangi aukso turi nevisi. Daugelis analitikų netgi baiminasi, kad susidomėjimas auksu gali ilgainiui peraugti į maniją.

        Neatmestina, kad aukso rinką kaitina ta aplinkybė, kad KLR aukso gamyba praėjusį mėnesį krito 18,8%.

      2011 m. vasaryje aukso gamybos apimtis Kinijos Liaudies Respublikoje sumažėjo 18,8% lyginant su analogišku 2010 m. laikotarpiu. Tokie yra Kinijos Valstybinio satistikos biuro duomenys.

       Jeigu lyginti su 2011 m. vasario rodikliu, tai aukso gamyba sumažėjo 0,4%. Einamųjų metų sausio mėn. tauraus metalo gamyba sudarė 42,69 t, o vasaryje 42,53.

     Be to, Kinijos teritorijoje auga sidabro gamyba. Vasaryje šio metalo gamyba išaugo 13,7%pagal metinį skaičiavimą. 2011 m. vasaryje buvo pagaminta 737,8 t sidabro. Tai 19% mažiau negu šių metų sausio mėn. Sausio mėn. sidabro gamybos rodiklis buvo 911,1 t.      

       Priminsiu, kad 2010 m. Kinijos įmonės išlydė rekordinį aukso kiekį - 340,876 t. Tai 8,57% daugiau negu buvo pagaminta 2009 m.

      Anksčiau buvo skelbiama, kad 2015 m. Kinijos vartotojai pralenks japonus pagal aukštos kokybės ir brangiai kainuojančių prekių vartojimą. Po ketverių metų Kinijos pasiturinčių žmonių išlaidos prabangos prekėms padarys šalį stambiausia tokių prekių rinka.

        Kinijoje sparčiai auga hi-end klasės prekių gamyba. 2010 m. tokių prekių gamybos apimtys šalyje išaugo 23%. Praėjusiais metais Kinijos piliečių „liuks“ klasės prekių įsigijimas užsienyje išaugo 30%.

        Pagal prognozes 2015 m. brangių juvelyrinių dirbinių, laikrodžių, rūbų ir rankinių  pardavimo apimtys KLR išaugs iki 180 mljd. juanių (27,3 mlrd. dolerių). Pagal 2010 m. duomenis šis rodiklis yra 80mlrd. juanių (12,2mlrd. dolerių). Šios kategorijos prekių valstybėje bus parduodama 20%nuo pasaulinio vartojimo.

        Aukso kainos auga dėl baimės, kurią sukelia skolos krizė eurozonoje, smurtas Artimuosiuose Rytuose ir radiacijos nutekėjimai Japonijoje.

        Vakar dienos (kovo 24 d.) antroje pusėje auksas prekiaujamas po 1440,99 dolerius už Trojos unciją, palyginimui, trečiadienį rinkos uždarymo kaina buvo 1436,20, o fjučeriai su pristatymu į Niujorką balandžio mėn. kainą padidino 3,50 doleriais, iki 1441,50 dolerius už unciją. Sidabras kainavo 37,78 dolerius, palyginimui - 37,36 doleriai.

         Viskas paprasta: įvertinus geopolitinę padėtį, nuogąstavimus dėl Portugalijos ir kitų valstybių, susirūpinimą dėl eurozonos skolų ir labai mažų palūkanų normų, nenuostabu, kad aukso kotiruotei išlieka palanki tendencija.

         Portugalijos ministras pirmininkasJose Socratesas trečiadienį pasitraukė iš posto, įspėdamas apie rimtas pasekmes šalyje po to, kai parlamentas atmetė jo vyriausybės pasiūlytas griežtas taupymo priemones, kurių pagalba buvo galima išvengti kreipimosi dėl tarptautinės pagalbos.

      Koalicijos lėktuvai toliau bombardavo Libiją, penktą naktį iš eilės, tačiau Vakarų pajėgoms kol kas nepavyksta sustabdyti valstybės lyderio Muamaro Kadafio (Muamar Gaddafi) tankų veržimosi į miestus, kuriuos yra užėmę sukilėliai, ar atremti jų strategines kryptis šalies rytuose. Liaudies sukilimai tęsiasi Jemene ir Sirijoje.

       Rizikos apetitas toliau krenta dėl geopolitinės įtampos. Krizė Libijoje sustiprėjo dėl praėjusią savaitę Vakarų valstybių pradėto jos bombordavimo, - ataskaitoje parašė Credit Agricole analitikas Robin‘as Bhar‘as.

     13.40 Kijeve platina kainavo 1759,24 dolerius už unciją lyginant su rinkos uždarymo kaina trečiadienį - 1751,81 dol., ir paladis - 751,97 dol., palyginimui - 745,69 dol.

        Pasiekus rekordinį lygį - 1447.10 dolerius už Trojos unciją, aukso kursas JAV sesijoje nukrito iki 1433.50 dolerių. Sidabro kursas kovo 24dieną kilo iki 38.13dolerių, maksimalaus lygio nuo 1980 metų. Tačiau vėliau taip pat krito ir pasiekė 36.83dolerių lygį. Po rekordinių lygių pasiekimo rinkoje stebima kursų korekcija.

        Platina nukrito iki 1755 dolerius už unciją, paladis atšoko iki 755 dolerius už unciją.

     Na, o metalų vakarykštės vakarinės korekcijos priežastis buvo visai ne dėl menkniekio – Prancūzijos oro pajėgos numušė Libijos lėktuvą, kuris pažeidė anksčiau paskelbtą neskraidymo zoną Libijos teritorijoje.

 

Dėdės Sašos tinklaraštis, 2011-03-25

http://finance.ua/

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas