Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Teksase mokinei neleista lankyti pamokų dėl to, kad atsisakė nešioti RFID

http://www.wired.com       Teksase kilo skandalas, kuris susijęs su švietimo institucijos bandomuoju projektu, vadinamu „Student Locator“ , ir kuris dabar bandomas dviejose San Antonijaus mokyklose. Projektas numato mokinių stebėjimą, panaudojant radijo dažnio identifikavimo žymenis (RFID), kurie automatiškai registruojasi įeinant į mokyklą.

       Dauguma tėvų ir administracija patenkinti technine naujove, dabar jie visada žino, kada vaikas atėjo ir išėjo. Galima nustatyti SMS pranešimą apie vaiko kiekvieną įėjimą/išėjimą iš mokyklos. Kalbama, kad žymiai išaugo pamokų lankomumas, dar ir dėl to, kad visoje mokykloje įrengė 200 vaizdo stebėjimo kamerų.
       Tačiau ne visi tėvai patenkinti naujove. Atsirado aktyvistai, kurie organizavo protestą prieš „neteisėtus vaikų sekimus“, jie pakvietė televiziją ir pasiekė, kad apie tai parašytų spaudoje. Dabar skandalas išėjo į nacionalinį lygį. Tinklalapio Reddit vartotojai taip pat protestuoja: jie sako, kad tokias sekimo programas pirmiausia reikia išbandyti su politikais. Ir tik po poros metų sėkmingų bandymų, jeigu nebus priešataravimų, galima taikyti vaikams.  

       Apie RFID ženklus buvo kalbama, kaip apie savanoriškus, tačiau mokyklos administracija pamažu pradėjo įvedinėti apribojimus nedideliam skaičiui „atskalūnų“, kurie atsisakė juos nešioti. Iš pradžių nustatė įėjimą į biblioteką, kuriam reikalingas ID, po to, balsavimą mokyklos rinkimuose tik naudojant ID. Liko tik viena mergaitė, kuri tam paprieštaravo. Mokyklos administracija uždraudė jai lankyti pamokas už atsisakymą nešioti radijo stebėjimo žymenį

       Tokias automatinio besimokančių registravimo programas jau išbandė Kalifornijoje ir tame pačiame Teksase, įskaitant pradinę mokyklą ir ikimokyklinio ugdymo klases. Akivaizdu, kad tokio jauno amžiaus mokiniai dar nesugebėjo išreikšti protesto. Skirtingai nuo ikimokyklinio mažiaus vaikų, Andrėja Ernandez (Andrea Hernandez) mokosi Džono Džėjaus vidurinėje mokykloje (John Jay High School), mokslo ir inžinerijos akademijos antrame kurse, ir gali pasirūpinti savimi. Ji kategoriškai atsisakė nešioti RFID dėl religinių įsitikinimų ir mano, kad brūkšninis kodas ir žmonių numeravimas yra Šėtono veikla. Daugelyje interviu ji aiškina, kad tokie numeriai – tai taip vadinamas Žvėries ženklas. Be to, tai neteisėtas įsiveržimas į privatų žmogaus gyvenimą ir žmogaus teisių pažeidimas.

       Šiaurinė nepriklausoma mokyklų sritis (Northside Independent School District (NISD)) į bandomąjį projektą „Student Locator“ investavo jau pusę milijonų dolerių, ir, žinoma, nesirengia keisti programos dėl vienos vyresniųjų klasių mokinės. Mergaitei primygtinai rekomenduojama persikelti į kitą mokymo įstaigą.
       Žurnalas „Wired“ rašo, kad Andrėjos Ernandez reikalas pasiekė teismą, ir tas kol kas panaikino draudimą lankyti mokyklą be RFID, iki tolesnio bylos nagrinėjimo.

       Tačiau tokius projektus, tikriausiai, toliau diegs visoje valstybėje. Žmogaus teisių gynėjai sunerimę, kad tokiu būdu valdžia pripratins gyventojus prie pastovaus sekimo, pradedant nuo mažens.

Šaltinis: habrahabr.ru, 2012-11-23

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas