Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Argentinoje nacionalizuojama stambiausia naftos kompanija

http://es.wikipedia.org       Kaip balandžio 16 d. pranešė Associated Press, Argentinos prezidentė Kristina Fernandes Kiršner (Cristina Fernandez de Kirchner) šalies parlamentui pateikė įstatymo projektą dėl šalies stambiausios naftos kompanijos „Yacimientos Petroliferos Fiscales“ (YPF), kuri yra Ispanijos kompanijos Repsol dukterinė įmonė, nacionalizavimo. Nacionalizuojamas YPF 51 procentas.

       YPF buvo įkurta 1922 metais ir daug metų priklausė valstybei. Tačiau 10 -ojo dešimtmečio pradžioje, valstybei vadovaujant prezidentui Karlosui Menemui, paskelbusiam apie Argentinos valstybinio turto privatizavimą, buvo pradėtas šios įmonės privatizavimas. 1999 metais YPF praktiškai visa atiteko Repsol. Dabartiniu metu Repsol valdo 57 procentus šios kompanijos akcijų.

       Siūlomame dokumente nurodoma, kad nacionalizavimas vykdomas dėl visuomenės gerovės. Nusavintas turtas maždaug po lygiai bus paskirstytas tarp federalinės valdžios ir regioninės valdžios.

       Kaip teigia Bloomberg, prieš YPF nacionalizavimo paskelbimą Argentinos vyriausybė kompanijos atžvilgiu naudojo spaudimo priemones. Pastaruosius du mėnesius vyriausybė trukdė akcininkams mokėti dividendus, o taip pat palankiai vertino regioninės valdžios veiksmus atšaukiant YPF licenzijas naftos telkinių žvalgybai.

       Žinoma, tokie Argentinos valdžios veiksmai ir sprendimas dėl YPF nacionalizavimo iššaukė neigiamą Ispanijos reakciją, kuri Argentinos valdžios žingsnį pavadino „priešišku“, ir atsakydama į Argentinos veiksmus, pažadėjo imtis „griežtų ir atitinkamų priemonių“.

Parengta pagal lenta.ru

2012-04-17

 

Prezidentė paskelbia apie tai, kad Kongresui pateikiamas YPF nacionalizavimo projektas. „Esame vienintelė Lotynų Amerikos valstybė pasaulyje, kuri nevaldo savo gamtos išteklių, - pasakė prezidentė. Taip ir norisi paklausti, o kada Lietuvos valstybė valdys savo gamtos išteklius?

 

 

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas