Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Londono Olimpiada: žiūrėkite tyliai

http://www.iaba.ie       Vasaros Olimpinės žaidynės Londone toliau palaipsniui apaugo įvairiais „valdžios sprendimais“ ir „organizatorių apribojimais. Su kiekviena diena marazmas stiprėjo.

       Tarptautinis olimpinis komitetas išplatino štai tokį dokumentą: Social Media, Blogging and Internet Guidelines  (Normatyvai socialinei žiniasklaidai, tinklaraščiams ir internetui).

       Kaip paprastai būna, išorė smarkiai skiriasi nuo esmės. Aš pasakyčiau, skirtumai diametrialiai priešingi. Kas yra tame nuostabiame dokumente?

       Pagal pačio Olimpinio komiteto tvirtinimą, aktyvumas socialiniuose tinkluose yra labai svarbus: „Per Olimpines žaidynes TOK skatina sportininkus ir akredituotus asmenis savo komentarus skelbti socialinėse paskyrose ir tinkluose...“

       Klausimų turite? Lyg ir ne, viskas teisinga. Taip pat suprantama ir tai, kad nuo praėjusių žaidynių žymiai išaugo vartotojų tinklo turinio apimtys. Didelis skaičius žmonių įsigijo nešiojamus kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir planšetinius įrenginius, atsirado šimtai mobiliųjų programų ir taip toliau. Visiškai dėsninga, kad toks įvykis, kaip Olimpiada, padidins srautą.

       Bet esmė yra tame: TOK iš tikrųjų ketina labai atidžiai stebėti, kas, ką ir kur skelbs apie Olimpines žaidynes ir laikosi griežtos politikos, kai kalbama apie tai, ką konkrečiai skelbia „neremiami ir savarankiški atstovai“ (tai yra sirgaliai) ir patys sportininkai.

       Ko negalima skelbti Olimpinių žaidynių žiūrovams ir dalyviams:

       - draudžiama fotografuoti olimpinių objektų viduje, jeigu jūs neplanuojate nuotraukas naudoti asmeniniais tikslais. BET! Nuotraukų skelbimas savo asmeninėje Facebook‘o paskyroje draudžiamas bet kuriuo atveju;

       - draudžiama filmuoti ir įdėti į tinklą vaizdo įrašus, nufilmuotus olimpinių objektų viduje;

       - sportininkams, dalyvaujantiems Olimpinėse žaidynėse, draudžiama įkelti nuotraukas, vaizdo įrašus ir skelbti Twitter‘yje informaciją apie žaidynes, rezultatus arba rėmėjus, nesusijusius su Olimpinėmis žaidynėmis.

        O kaip, jeigu jūs nebėgate Olimpinio stadionio bėgimo taku arba nešokinėjate iš susižavėjimo to pačio stadiono žiūrovų tribunoje? O tik spaudote televizoriaus nuotolinio valdymo pultą savo namuose. Kas tada?

       Nieko baisaus, TOK turi planą ir tokiam atvejui. TOK sankcionavo Facebook‘o administraciją stebėti ir moderuoti visas diskusijas apie Olimpines žaidynes socialiniame tinkle, laikantis pakankamai griežtų taisyklių:

       - draudžiama skelbti nuotraukas ir/arba vaizdo įrašus su Olimpiados sportininkais;

       - draudžiama labai dažnai komentuoti, priešingu atveju jūsų turinys gali būti pašalintas pagal punktą - „sekti[imas] atskirų turinio vienetų komentarų apimtį, siekiant išvengti nepatogumo dėl informacijos priėmimo“;

       - draudžiama konkretaus miesto kandidato rengti Olimpines žaidynes 2020 metais propaganda. Priešingu atveju jūsų pranešimas bus pašalintas.

       Jūs paklausite, kam tokie apribojimai? Ne paslaptis, kad Olimpiada jau seniai daugiau komercinis nei sportinis renginys. Nejaugi jūs norite, kad rėmėjų pinigai, milijardai dolerių, nueitų perniek? Norite? Tai, ko jūs norite, nieko iš organizatorių ir rėmėjų korporacijų tas nejaudina, jiems rūpi tik jų pačių pelnai ir efektyviausi būdai, kaip jums įteigti, ko jūs norite.

       Jeigu kiekvienas sportininkas, sirgalius arba kas nors iš darbuotojų pradės į socialinius tinklus dėti savo prekės ženklo sportinių batelių Olimpinio stadiono bėgimo take nuotraukas arba papasakos visiems, kaip jis pirko dešrainį Olimpiniame stadione ir visa tai apmokėjo Visa kortele, tai tada kokia rėmėjų investicijų prasmė?

       Taigi, ginamos rėmėjų teisės, be kurių investicijų neatsirastų šiuolaikiniai olimpiniai objektai, įspūdingos atidarymo ceremonijos, efektingos nuotraukos ir vaizdo įrašai... O galbūt ir pačios Olimpinės žaidynės...

       Ar verta dėl viso to įvesti apribojimus žiniasklaidai ir tinklaraščiams, kai kalbama apie didelius pinigus? Žinoma, kad verta.

Gleb‘as Klinov‘as, 2012-07-26

Šaltinis: Livejournal

 

 

Susiję:

Londonui gresia pavojus?

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas