Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Neįkainojamas doleris

http://commons.wikimedia.org         “Neįkainojamas doleris” - 2008 m. rusų režisieriaus Iljos Kolosovo sukurtas dokumentinis filmas, pasakojantis apie JAV ekonomikos klestėjimą kitų valstybių sąskaita. „Aš kalbėjau su išsilavinusiais žmonėmis, skaičiau protingas knygeles, naršiau po internetą, tačiau kuo daugiau sužinodavau apie dolerį, tuo blogiau miegojau. Aš vėl ir vėl klausiau savęs: kodėl Amerika dalija dolerius kitoms valstybėms ir nebijo, kad vieną kartą jos paprasčiausiai ją nupirks?

Ir kodėl tos valstybės, kurios įsileidžia dolerį, neturtėja, o atvirkščiai, skursta ir niekaip negali susidoroti su infliacija? Ir kai po kelių metų pagaliau pradėjau suprasti, kas iš tiesų vyksta, aš netekau ramybės. Kaip ir dar kai kurie žmonės, kurie anksčiau man atsakė į tokius, iš pirmo žvilgsnio, atrodytų nekaltus klausimus. Aš prieidavau prie lango ir sušukdavau: na, kaip puikiai jūs ten Amerikoje viską sugalvojote! Ir aš supratau, kad privalau kam nors apie tai papasakoti. Ir aš sukūriau filmą, kurio jokiu būdu nerekomenduoju žiūrėti, jeigu, žinoma, jūs saugote savo ramybę, – sako režisierius.

 2009 pasirodė antra filmo dalis, kurioje kalbama apie Rusijos padėtį globalioje ekonomikoje, kurioje viešpatauja doleris.

2011-03-21

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas