Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Versija apie įvykius Libijoje

 

http://commons.wikimedia.org/       Rusijoje žinomas verslininkas Germanas Sterlingovas iškėlė dar vieną versiją apie Vakarų karinę operaciją Libijoje. Tai yra ne noras apginti taikius Libijos gyventojus nuo pulkininko M.Kadafio režimo ar siekimas kontroliuoti Libijos naftos gręžinius, bet siekimas išsaugoti dolerio viešpatavimą pasaulyje (žiūrėti "Neįkainojamas doleris"),- taip mano G.Sterlingovas.

       Ši pasaulio finansų krizė kai kurias valstybes privertė rimtai svarstyti apie dolerio ar euro tarpvalstybiniuose atsiskaitymuose pakeitimą auksu. M.Kadafis dar 2002 m. su Malaizijos ministru pirmininku siūlė įvesti vieningą auksinį dinarą. Iš pradžių šią idėją palaikė trys valstybės –Iranas, Sudanas ir Brunėjus, o vėliau prie jų prisijungė ir kitos valstybės. M.Kadafis turėjo idėją ne tik sukurti naują finansų bazę, kuri remtųsi auksiniu dinaru, bet ir siūlė įkurti vieningą Afrikos valstybę, kurios gyventojų skaičius siektų apie 200 mln. Šią idėją paskutiniu metu palaikė kai kurios arabų valstybės ir beveik visos Afrikos šalys. Žinoma tokia iniciatyva labai neramino JAV ir ES. Prancūzijos prezidentas N.Sarkozy yra pasakęs: „Libija nusitaikė į finansinį žmonijos saugumą“.

   G.Sterlingovas mano, kad valstybė, kuri išdrįs pabandyti nusimesti JAV dolerio jungą, iš karto taps revoliucinių ir kovinių veiksmų zona, ir valstybės prezidentas bus nuverstas, o jeigu vietiniams sukilėliams to nepavyks padaryti, tai prieš jį ir jo tautą bus pasiųstos karinės pajėgos.

Telekanalo „Dožd“ interviu su verslininku G.Sterlingovu.

2011-03-26

 

"Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija"

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas