Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Čavesas žinojo, kad JAV specialiosios tarnybos jį medžioja

www.medikforum.ru       Pasibaigė dešimties dienų atsisveikinimo su Čavesu ceremonija. Tai, kad Čaveso nebus, kad jis išeis iš šio gyvenimo, dar prieš keletą mėnesių sunku buvo įsivaizduoti. Jis puikiai sudalyvavo savo rinkimų kompanijoje, 2012 metų spalio 7 d. nugalėjęs opozicijos kandidatą prezidento rinkimuose. Atrodė, kas jis įveikė ir vėžinį susirgimą. Tačiau medicinos patikrinimas Kuboje parodė: auglys vėl pasirodė, skubiai reikalinga operacija.

       Ugas Čavesas nebuvo žmogus su persekiojimo manija, kaip jį bandė pavaizduoti propaganda. Tačiau šis realistiškai mąstantis politikas, kuris praktiškai visose stambiose politikos ir ekonomikos iniciatyvose dalyvavo prieš JAV interesus, gerai žinojo, kokią neapykantą jis sukelia Vašingtone. Į grasinimus, kurie ėjo iš asmenų, priklausančių prezidentų Bušo ir Obamos artimai aplinkai, Valstybės departamento ir Pentagono atstovų, Venesuelos lyderis žiūrėjo labai rimtai. Čavesas ne kartą viešai pareiškė, kad jo gyvenimas yra pavojuje. Jis gerai žinojo, kokį įvairų arsenalą „likvidavimo“ įvykdymui turi Vakarų specaliosios tarnybos. Jo pokalbiuose su Fideliu Kastru, į kurį CŽV ir JAV karinė žvalgyba kėsinosi ne mažiau kaip 600 kartų, ši tema buvo paliesta ne kartą. Net nedaugelis CŽV dokumentų, kurie buvo išslaptinti, įrodo, kad specialiosioms tarnyboms tiko bet kas – nuo snaiperių panaudojimo iki nuodų taikymo. Fidelis kalbėjo: „Čavesai, būk atsargus!Tu labai neapdairus. Atsirado naujos technologijos. Reikia būti atidžiam maisto atžvilgiu, tam, kuo tave vaišina. Arba prisiminti: viena maža adata, ir tu gauni (mirtiną) injekciją“.

       Prezidentui ir saugumo tarnybai didelį susirūpinimą kėlė masyvi Vakarų propaganda, demonizuojanti Čavesą, vaizduojanti jį grėsme „laisvam pasauliui“, religijai, privačiai nuosavybei, tradicinėms šeimos vertybėms. Panašaus pobūdžio sisteminis poveikis fanatiško mąstymo žmonėms gali pažadinti juos teroristinėms akcijoms. Atskleistų dešimčių pasikėsinimų į Čavesą oficiali statistika daugiausiai remiasi būtent tokių psichiškai nesveikų žmonių, atėjusių į mitingus ir demonstracijas su durklu arba šaunamuoju ginklu, suėmimais. Žinomi atvejai, kai tokio poveikio įtakoje atsidūrė Venesuelos jėgos struktūrų pareigūnai. Visų pirma, 2008 metų vasario mėnesį buvo suimti Nacionalinės gvardijos karininkai, rengę pasikėsinimą į Čavesą. Tų pačių metų rugsėjo mėnesį buvo sulaikyti kariškiai, rengę ataką prieš Bortą Nr.1 (prezidento lėktuvas), panaudojant granatsvaidį.  

       Pirmieji JAV specialiųjų tarnybų bandymai pabaigti su Čavesu susiję su jo 1998 metų prezidento kompanija. Profesionalių žudikų grupė, kurie CŽV buvo pasamdyti pagal kontraktus Kolumbijoje ir Dominikos Respublikoje, persekiojo kandidatą į prezidentus Čavesą jo kelionėje po Venesuelos provincijas. Buvo pastebėtos snaiperių pasalos ir Čaveso pasisakymų Karakase metu. Vėliau teroristų, atvykusių į Venesuelą susidorojimui su Čavesu, išaiškinimas Bolivaro saugumo institucijoms tapo rutininiu reikalu. Taip 2009 metų gegužės mėnesį buvo sulaikyti Prancūzijos pilietis Loranas Frederikas Bokė ir trys dominikiečiai. Atliekant konspiracinio buto kratą, surado snaiperių šautuvus, kulkosvaidžius, granatas ir kilogramą plastikinių sprogstamųjų medžiagų. Šios komandos pagrindine užduotimi buvo „Čaveso problemos išsprendimas“. Kaip pranešė Venesuelos vidaus reikalų ministras Tarekas el Aisamis, Bokė buvo aktyvus „vienos iš Europos valstybių“ kariškis. Pagal duomenis, patekusius į internetą, Bokė, Prancūzijos karinės žvalgybos pareigūno, „komandiravimas“, buvo organizuotas JAV specialiųjų tarnybų.

       Venesuelos prezidento „neutralizavimo“ uždavinys JAV žvalgybos bendruomenei ypač aštriai buvo iškeltas 2009 metais – 2010 m. pradžioje, įvertinus prognozes apie neišvengiamą Čaveso pergalę 2012 metų rinkimuose. Nuo klasikinių metodų („fanatikų vienišių“ pasikėsinimo, prezidento lėktuvo arba sraigtasparnio katastrofos ir t.t.) panaudojimo atsisakė. Kaip ir nuo plačiai žinomų nuodų panaudojimo. JAV priešų panašių pašalinimo epizodų Lotynų Amerikoje pernelyg daug. Čaveso mirtis nuo kulkos, dėl lėktuvo nukritimo arba nuo nuodų tiesiogiai parodytų užsakovą.

       Buvo pritarta neišgydamos ligos užkrėtimo variantui. Techninės galimybės tam buvo turimos. „Ultimos Noticias“ laikraščio apžvalgininkas Diasas Ranchelis straipsnyje „Įdiegtas vėžys? (2013-03-17 d.)pranešė, kad piktybinių ląstelių dirbtinio sukūrimo eksperimentai JAV vykdomi ne mažiau kaip keturiasdešimt metų. Pagrindinės laboratorijos yra Fort Detrike (Merilendo valstija). Ten kuriamas biologinis ginklas, ir ten iki šiol dirba uždaro pobūdžio mokslo tiriamieji institutai, įskaitant Vėžio nacionalinio instituto laboratorijas.   

       Viena iš jų – „Instalaciones Fredrick para la Investigación del Cáncer“- kuruojama Pentagono ir CŽV. Sprendžiant pagal duomenis, esančius internete, maksimaliai agresyvaus virusinio vėžio sukūrimo programa buvo sėkmingai įvykdyta. Patekęs į žmogaus organizmą, to tipo vėžinis susirgimas įveikia žmogaus imuninę sistemą, plisdamas per kraujagysles ir limfą. Žmogaus, pasmerkto ligai, genetinės medžiagos gavimas, jo DNR kodo žinojimas palengvina sukurti efektyvesnį (individualizuotą) viruso variantą. Čia negalima neprisiminti apie vieną iš WikiLeaks publikacijų – apie Valstybės departamento nurodymą JAV ambasadai Paragvajuje dėl slapto keturių kandidatų į prezidentus DNR gavimo. Keturi žmonės buvo reikalingi konkretaus operacijos personažo „užšifravimui“, nors Valstybės departamente domėjosi tik kairiųjų jėgų kandidatu į prezidentus Fernandu Luga, kuris buvo laikomas potencialiu Ugo Čaveso sąjungininku kuriant „populistinių valstybių ašį“ žemyne. Po dviejų metų, būdamas prezidentu, Lugas susirgo sąlyginai lengva vėžio forma – limfoma. Jam teko gydytis Brazilijoje, o Paragvajui tuo metu vadovavo viceprezidentas Federikas Frankas, Valstybės departamento ir CŽV numylėtinis.

       Vėžio „epidemija“, kuri palietė Lotynų Amerikos centro kairiųjų pažiūrų prezidentus, negalėjo nesukelti klausimų. Inasijus Lula da Silva, Dilma Rusef, Fernandas Lugas ir kiti gavo „juodą ženklą“ – ypatingą perspėjimą apie tai, kad tarptautiniuose reikaluose prieštarauti JAV nėra saugu. Čaveso mirtis turėjo pademonstruoti, kokias komplikacijas tai gali sukelti. Jeigu kas nors dar abejoja dėl JAV kurso iš tarptautinės arenos valyti Jungtinėms Valstijoms „nedraugiškus“ lyderius, pakanka priminti, kas vyksta su daugeliu įtakingų politikų strategiškai svarbiuose pasaulio rajonuose. Baudžiamosios operacijos dar nepabaigtos. Triuškina Siriją, eilėje Iranas ir Pakistanas. Po to ateis eilė BRICS grupės valstybėms, kurios pavirtimo į galingiausią XXI amžiaus pasaulio jėgą JAV pasistengs neleisti.

       Čavesas perspėjo apie tai. Jis visada daiktus vadino savo vardais. Jungtinės Valstijos jam buvo „blogio imperija“, agresore, teroristine valstybe, sistemingai kariaujančia siekiant užgrobti ištekliais turtingas teritorijas... Čavesas kvietė savo kolegas Lotynų Amerikos ir Karibų baseino valstybėse sukurti valstybių bloką su kariniu komponentu pasipriešinimui prieš JAV. Už tai ir sumokėjo. Venesuelos vadovybė ir pagrindiniai Lotynų Amerikos politikai, draugavę su Čavesu, netiki „ natūraliu“ jo mirties pobūdžiu. Vis dažniau skamba versijos apie specialias operacijas. „Mes visiškai neabejojame, kad Čavesas buvo užpultas“, - pasakė einantis prezidento pareigas Nikolas Maduras.- Mes turi svarbius pradinius duomenis tyrimo atlikimui“.

       Maduras priminė, kad „naujausioje istorijoje panašių pavyzdžių buvo daug, paskutinis iš jų buvo Palestinos lyderio Jasero Arafato susirgimas“. Jis omenyje turėjo Šveicarijos radiofizikų iš Liuizianos universiteto tyrimą, kurie Arafato asmeniniuose daiktuose surado radioaktyvaus polonio – 210 pėdsakus. Nikolas Maduras papasakojo, kad dar esant gyvam Čavesui, diagnostikos tikslais iš jo ėmė audinių pavyzdžius iš ligos vietų. Pavyzdžiai (neatskleidžiant paciento vardo) buvo nukreipti į Brazilijos, Kinijos, Rusijos ir net JAV specializuotas laboratorijas. Iš visur atėjo atsakymas, kad aptiktos vėžio ląstelės turi specifinį pobūdį, skiriasi padidėjusiais prasiskverbimo agresyvumu ir multiplikacija, ir niekada anksčiau medicinos praktikoje nebuvo sutinkamos.  

       Maduras paskelbė, kad speciali tarptautinė komisija dėl visapusiško Čaveso mirties aplinkybių ištyrimo bus sukurta po prezidento rinkimų balandžio 14 d. Taip pat pasirodė informacija apie tai, kad Bolivaro vyriausybė ketina sumokėti milijoninį atlyginimą visiems asmenims, kurie padės išsiaiškinti prezidento Ugo Čaveso nužudymo aplinkybes ir konkrečius dalyvius.

Nil‘as Nikandrov‘as, 2013-03-22

Šaltinis: Fondsk

 

Susiję:

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Argentina prieš „USuotą tarakoną“

Bioterorizmas ir Nauja pasaulio tvarka

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas