Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Kraujas gatvėse – Kataras, Didžioji Britanija, Prancūzija žudo beginklius civilius gyventojus

http://theredphoenixapl.org/        Vis šiurkščiau pažeisdami taip vadinamą „JTO rezoliuciją“, Kataras, Didžioji Britanija ir Prancūzija tiesiogiai įsijungia į gatvės represijas prieš libiečius, bandančius sustabdyti „Al Qaedos“ terorą Bengazyje.

     Varfalos gentis, didžiausia Libijoje, anksčiau daugiausia pasisakiusi prieš Kadafį, dabar, aukščiausio vado Šeiho Ali pakviesta, maištauja. Dykumos  žmonės pasipyktinę, Abdelio Fataho Juneso nužudymas išardė „sukilėlių“ vienybę, ir dabar gentys aktyviai kovoja, bandydamos iš Bengazio išmesti svetimus kovotojus iš „Al Qaedos“. Vakar vakare keletas kovotojų buvo sudraskyti. Kartu su Varfala kovoja kai kurie „sukilėliai“, kurie nusivylė savo lyderiais. Tačiau sukilėliai turi mažai sunkiųjų ginklų, o prieš juos mesta technika.

       Žiaurumai, kurie yra dabar, stebina. Katariečiai, reguliari kariuomenė ir samdiniai, tankai ir sraigtasparniai šaudo ir slopina net taikius Oveidi ir Varfalos genčių mitingus. Bengazio gatvėse – tankai su Kataro simbolika. Per garsakalbius žmonėms liepia skirstytis, o po to paleidžia ugnį į beginklius žmones. Tik ką užsienio reikalų ministro pavaduotojas, daktaras Chaledas Kaimas išaiškino Tripolio padėtį. Jis pasakė, kad prie Varkalos ir Obeidi genčių prisijungė daugiau genčių, negu valdžia tikėjosi, ir kad Bengazyje bus daug kraujo, todėl kad NATO „negali sau leisti pasitraukti“. Tokiu būdu, NATO ir Kataras atvirai įsitraukė į karą, nepaisydami, ar prieš juos stovi žmonės su peiliais, akmenimis ar su vėliavomis.

       Tik prieš 10 minučių buvome Ismilo -  žmogaus iš Varfalos genties name. Šiandien katariečiai nužudė du jo pusbrolius, kurie neturėjo ginklų. Vienas iš jų nešė didelę žalią vėliavą, o kitas turėjo lazdą. Jis pasirengęs prisiekti, kad kraujo praliejimo niekas neprovokavo, ir Kataro tankistai nužudė šimtus žmonių už nieką. Ismilas taip pat pasakė, kad žudo ne tik katariečiai: gatvėse pilna europiečių, kurie šaudo ir komanduoja Kataro šauliams. Jis nežino, kas jie, tačiau mano, kad tai žmonės iš amerikiečių, britų ir prancūzų specialiųjų tarnybų. Pasak jo, daugiau niekas kitas negali būti.

       Kas vyksta? Kodėl Kataras, JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija jau atvirai, neslėpdami veido, sprendžia, kas Libijoje turi valdyti, kas gyventi, kas mirti? Kodėl išvis vyksta melo karas, jeigu niekas jau nekalba, kad M.Kadafis žudė nekaltus žmones?

       Dar vieną didelę problemą turi Bengazio ir visos rytų Libijos gyventojai: nėra pinigų. Ant nosies Ramadanas, ilgas, nelengvas, ir visi pasaulio musulmonai, ruošdamiesi jam, papildo sandėlius. Tripolyje viskuo pasirūpino. O Libijos rytuose negalima nusipirkti net pačio paprasčiausio. Žmonės, kurie yra už Kadafį, gyvena pastovioje baimėje dėl teroro, tačiau ir žmonės, kurie yra už sukilėlius, kenčia dėl visų prekių ir paslaugų trūkumo. Ramadano išvakarės parodė, kokia siaubinga yra situacija.

       Daug mėnesių „Taryba“ žadėjo išmokėti pinigus už lojalumą. Daugelis žmonių tikėjo. Kur visi tie pinigai dingo? Kodėl niekas, ne tik, kad negavo, bet ir nematė? Ne, jie buvo, tačiau jie visi nusėdo lyderių kišenėse, o kas nenusėdo, buvo išmokėti, kaip atlyginimas, samdiniams. Apie civilius gyventojus niekas negalvoja. Tik vakar, kai prasidėjo maištai, „Tarybos“ įgaliotiniai, pagaliau pradėjo mokėti pirmas išmokas, bet ne po 500 dolerių šeimai, o tik po 100 dolerių. Tai nepakanka net išgyventi!

       Ir taip, mūsų (Didžiosios Britanijos) vyriausybė kartu su visa NATO, iš tiesų finansuoja ir remia teroristus, iš tikrųjų bombarduoja taikius miestus ir atvirai vykdo nepriklausomos valstybės okupaciją. Kaip mums iš to išsipainioti?

Mari Edvards (Marie Edwards), 2011-08-01

Šaltinis: Mathaba

 

 

 

          A.F.Juniso sūnus prašo M.Kadafį ateiti ir padaryti tvarką

       Alenas Žiulesas (Allain Jules) rašo, kad nužudyto generolo A.F.Juniso laidotuvėse iš tiesų buvo negerai. A.F.Juniso sūnus paragino Muamarą sugrįžti ir įvesti tvarką. Pareiškimas buvo sutiktas aplodismentais. Po to šeima griežtai atsisakė susitikti su Mustafa AbdeluDžaliliu, nepadėjo net tai, kad nužudyto karininko įpėdiniu buvo paskirtas jo giminaitis Suleimanas Mahmudas Junisas, kuris neskubėjo priimti paskyrimo, o tik pasakė, kad pagalvos. Iškart po to Džalilis surengė spaudos konferenciją, kurioje apsuptas „sukilėliais“ iš Prancūzijos, pareikalavo paleisti visas „genčių brigadas“, t.y. pašalinti gentis iš kovos, ir pareiškė, kad neklausantys bus suimami ir baudžiami.

        Kaip rašo news.ifeng.com (2011-08-01), specialiųjų pajėgų skyrius, kuriam vadovauja vadas Suleimanas Mahmudas Junisas, prieš dvi valandas pareiškė, kad yra pasirengęs vėl tarnauti teisėtai vyriausybei. Pasak arabų ir Europos šaltinių, Juniso sūnus Ašrafas ir pusbrolis Suleimanas Mahmudas ketina savo karius ir savo genties ginkluotus žmones nuvesti pas M.Kadafį. Tripolio valdžia tam neprieštarauja, bet nori tiksliau žinoti, kas vyksta Bengazyje, - pareiškė užsienio reikalų ministro pavaduotojas  Chaledas Kaimas.   

       Pasak jo, Ašrafas Junisas pasirengęs išpirkti savo kaltę ir vyriausybė tam neprieštarauja. Ji priims visus, tačiau padėti sukilusiam Bengaziui, kurį aktyviai bombarduoja NATO, negali, todėl kad padėtis frontuose yra sudėtinga ir kol kas neturima jėgų karių permetimui į rytus. „Iš tiesų mes žinome, kaip pasipriešinti NATO aviacijai, mes tai atlaikėme Tripolyje ir apgailestaujame dėl dabartinės Bengazio padėties. Žinoma, mes pasistengsime padėti Bengaziui, kad būtų pabaigta su visa ta betvarke, bet manau, kad tai nebus paprasta ir greita“, - pasakė Al Kaimas.

       Paklaustas, kokią įtaką Libijai gali turėti netikėtai Bengazyje pakrypę įvykiai, Chaledas Kaimas atsakė, kad NATO „opozicijos negali išmesti į šiukšlyną, todėl kad NATO turi planus ir įsipareigojimus“, o tai reiškia, kad NATO turės suintensyvinti bombardavimus.

2011-08-02

 

 

 

 

Susiję:

WikiLeaks dokumentai atskleidžia JAV intervencijos į Libiją priežastis

Plėšimas viduryje baltos dienos

Libija, liepos 15 diena

Bjauri tiesa: video, kaip Libijos sukilėliai nupjauna galvą Kadafio kareiviui ir kiti NATO nusikaltimai

Libijos moterys

Libija Vakarų nusikaltėlių apsuptyje

Libiečiai – tauta, kuri nepasiduos                  

Apie Libiją                                             

Muamaro Kadafio kalbos tiesioginiame Libijos televizijos eteryje stenograma

P.K.Robertsas: „mes norime atsikratyti rusų ir kinų“      

Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

Birželio 8 d. naujienos iš Libijos          

Libija: daiktus vadinkime savo vardais     

Versija apie įvykius Libijoje                       

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija                 

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“                          

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė                   

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas                     

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Nusikalstamumas – vienas iš naujos pasaulio tvarkos požymių

 

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas