Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


„Arabų pavasaris“ tampa musulmonų gaisru

http://www.greenoptim.com       Galinga informacinė Vakarų agresija musulmonų pasaulyje negalėjo nesukelti tradicinių vertybių praradimo arabų jaunimo tarpe, o tai tam tikru momentu sukėlė jo aktyvų politinį protestą. Tai, kad prie protesto organizavimo ranką pridėjo Vakarų ideologiniai centrai ir specialiosios tarnybos yra visiškai akivaizdu. Ypač ryškiai tai pasireiškė ginkluotos kovos Libijoje baigiamajame etape.

       Iš išorės išprovokuotas arabų pakilimas, siekiantis demokratijos, autoritarinio valdymo sąlygose negalėjo nesukurti sudėtingiausios idėjinės ir politinės situacijos, kuri gresia istoriniu akligatviu. Revoliuciniai protrūkiai pradėjo įgauti vis keistesnes ir prieštaringas formas. „Arabų revoliucija“ jau padovanojo tris perversmus (Egiptas, Tunisas, Libija) ir tris antivyriausybinius judėjimus – Sirijoje, Jemene ir Bachreine. Trim paskutiniais atvejais dar niekas neišspręsta. Pavyzdžiui, Jemeno piliečiai aikivaizdu, kad siekia pakartoti Libijos sukilimo kelią, o Jemeno vyriausybė sostinę užtvindė kariais, kad demonstrantų švenčiamas Kadafio nuvertimas nepasibaigtų Libijos įvykių pakartojimu.

       Tuo pačiu metu viskas, kas vyksta šiose valstybėse, visai nežada demokratinės teisės pagal Vakarų standartus įdiegimo.

       Atkreipia dėmesį laimėjusios opozicijos Libijoje elgesys. Sukilėlių vadovybė susideda iš frakcijų, kurios nuo seno tarpusavyje kariauja, ir numatomas valdžios dalijimasis gresia į kruvinų susidūrimų peraugimą. Yra ir kita svarbi aplinkybė. Per 40 metų nuversto M.Kadafio valdymą libiečiai priprato prie to, kad jų gyvenimo lygis išaugo, ir jie tapo gerai gyvenančia tauta. Šiandien ekonomika paralyžuota ir vėl ją paleisti gali tik konsoliduota ir protinga valdžia, įveikusi vidaus susiskaldymą. Vilčių tam yra mažai ir visiškai gali būti, kad po kelių ūkinio chaoso mėnesių Kadafio šalininkai pradės aplink save rinkti gyventojus su šūkiais nušalinti neįgalius demokratus.

       Libijos gyventojų gentinė struktūra nuverstam pulkininkui garantuoja pakankamą šalininkų skaičių. Be to, kaip parodė paskutiniai įvykiai, Alžyro vadovybė, nepripažinusi Pereinamosios nacionalinės tarybos, pasirengusi Kadafiui teikti palaikymą. Pradeda formuotis naujos priešpriešos, kuri pajėgi sukelti pilietinio karo naują sprogimą, linijos.

       NATO nelabai jaudina libiečių brolžudiškų pjautynių perspektyvos – svarbu tik, kad galima būtų atstatyti naftos išgavimą ir išvežimą iš šios šalies. Panašiai taip, kaip ir Irake, kur karas leido išvežti naftą neįtikėtinamomis kainomis – 20 dolerių už barelį išrinktiesiems.

       Libija pavirs vienu iš plataus regiono radikalios islamizacijos židiniu. Akompanuojant „arabų revoliucijai“ terorizmo pavojus gerokai išaugo, o agresyviausios islamizmo šakos jau atstovauja politinėse struktūrose. Taip Libijoje atsirado salafistai, kurie artimi „Al Qaedai“ ir laikomi, kad iš jos kilę (kitose valstybėse juos vadina vahabitais). Ta jėga siekia sustiprinti savo įtaką šalyje ir nepabijos politiniams tikslams panaudoti terorą. Šiandien salafistai pakankamai plačiai atstovauja Egipte ir Sirijoje, kur anksčiau jie ypatingos įtakos neturėjo. Manoma, kad šį judėjimą finansuoja Saudo Arabija, kuri „arabų pavasaryje“ vaidina savo žaidimą.

       Viena iš pagrindinių šio islamizmo idėjų yra musulmonų pasaulio išlaisvinimas iš užsienio įtakos, o tai neišvengiamai sukels konfliktus tarp jų ir vietinių „demokratų“.

       Kita aplinkybė, kuri sukelia rimtus prieštaravimus valstybėse, kuriose keliamos „revoliucijos“, yra Vakarų vaidmuo vykstančiuose procesuose. Plačiai paskleista nuomonė apie tai, kad Vakaruose tam tikros jėgos specialiai kurstė arabų revoliucijų gaisrą.

       „Kai kurie Libiją po Kadafio lygina su Iraku po Huseino“, - pastebi Baširas al Bakras Libijos laikraštyje „Al – Akbar“. – Irake praktiškai vyksta rusenantis pilietinis karas, ir galo jam nematyti. Amerikiečiai neįvertino realios Huseino įtakos situacijai. Po intervencijos prieštaravimai Irake pagilėjo ilgiems metams. Šiandien tas pats matoma Libijoje. Vargu ar libiečiai galės laimingai išvengti Irako siuacijos pasikartojimo. Jie vienas prieš kitą įvykdė daug rimtų nusikaltimų ir toliau vykdo. Pasekmės neleis jiems protingai išeiti iš padėties“.

       „Daugeliui regione užsienio intervencija į Libiją sukėlė įtarimą, kad Vakarai tai daro dėl naftos, - rašo Libijos laikraštis „Al –Safir“.- NATO palaikymas nebuvo nemokamas ir libiečiams teks mokėti sąskaitas“. Jeigu galvoje turėti tai, kad ekonominė situacija čia smarkiai blogėja, tai islamistai turi realią galimybę mobilizuoti savo šalininkus, pasinaudojant antivakarietiškais argumentais, nukreipti juos prieš vietinius demokratus, laikant juos Vakarų statytiniais. Ir vėl situacija krypsta link radikalaus islamo įtakos sustiprėjimo. Negalima atmesti tai, kad tie revoliucionieriai, kurie šiandien viešai bučiuoja amerikiečių ir prancūzų vėliavas, rytoj taps taikiniu, kurį persekios išbadėjusi ir sužvėrėjusi minia.

       Tuo tarpu Jemeno pietuose stiprėja „Al Qaeda“, kuri kontroliuoja jau ištisus administracinius rajonus. Ateis laikas, kai iš šios teritorijos į Egiptą, Tunisą, Siriją, Libiją pradės skverbtis grupė teroristų kovotojų. Pirmieji iš jų jau įsikūrė. „Mes judame į nežinią“, - sako Libijos politikos analitikas Talalas Atrisis. – Kitas etapas bus konfliktų ir politinių grupuočių, siekiančių užimti valdžią, etapu... Tai bus ilgas laikotarpis, pilnas išbandymų ir žiaurumo“.

       Arabų revoliucijų organizatoriai išlaisvino seismines jėgas, kurios tik pradeda judėti. Įkvėpta apgaulingų šūkių apie laisvę arabų gatvė greitai sužinos apie terorą, vietoj tautos valdžios nešantį chaosą ir prievartą...

Dmitrij‘us Sedov‘as, 2011-08-31

Šaltinis: Fondsk

 

 

 

 

Susiję:

Kas laukia Libijos artimiausiu metu?

Laisvo žodžio varžymai spaudoje, internete

Samdiniai – nauja NATO kariavimo taktika

Rugpjūčio 21-23 d. įvykiai Tripolyje

Libijos paėmimas: Kataro Holivudas

Libija. Paskutinių dienų įvykiai

Kraujas gatvėse – Kataras, Didžioji Britanija, Prancūzija žudo beginklius civilius gyventojus

WikiLeaks dokumentai atskleidžia JAV intervencijos į Libiją priežastis

Plėšimas viduryje baltos dienos

Libija, liepos 15 diena

Bjauri tiesa: video, kaip Libijos sukilėliai nupjauna galvą Kadafio kareiviui ir kiti NATO nusikaltimai

Libijos moterys

Libija Vakarų nusikaltėlių apsuptyje

Libiečiai – tauta, kuri nepasiduos 

Apie Libiją

Muamaro Kadafio kalbos tiesioginiame Libijos televizijos eteryje stenograma

P.K.Robertsas: „mes norime atsikratyti rusų ir kinų“

Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

Birželio 8 d. naujienos iš Libijos 

Libija: daiktus vadinkime savo vardais 

Versija apie įvykius Libijoje 

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija 

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“ 

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė 

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas 

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

Nusikalstamumas – vienas iš naujos pasaulio tvarkos požymių

 

 

 

 

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas